هیجانات

هیجانات خود را مدیریت کنید

خشم، ناامیدی، تنفر و شرم جزء هیجانات منفی و عشق، امید، شادمانی و محبت از هیجانات مثبت تلقی می شود.

با ویکی روان همراه باشید

امیر لطفی حقیقت متخصص روان‌شناسی و پژوهشگر علوم رفتاری با بیان اینکه هیجانات به دو قسمت منفی و مثبت تقسیم می شوند، اظهار داشت: خشم، ناامیدی، تنفر و شرم از هیجانات منفی، عشق، امید، شادمانی و محبت از هیجانات مثبت تلقی می شود.
وی افزود: اگر در زندگی هیجان نباشد سبب عدم جنب وجوش و تحرک در فرد شده و وی را دچار بدبینی و ناامید به زندگی می کند و البته مثبت‌ها سبب جلوگیری از بسیاری از این اتفاقات بد می شود.
این روان شناس در ادامه گفت: افراد ابتدا باید شرایط روانی خویش را شناخته و یک آگاهی هیجانی کاملی از خود داشته باشند تا در برخورد با دیگران دچار مشکل نشوند و همیشه حس درونی خوبی نسبت به خویش داشته باشند.
لطفی حقیقت تصریح کرد: فرد برای مدیریت هیجان ابتدا باید با قبول و پذیرش خود بداند که در چه شرایط روحی قرار دارد و برای احساست منفی خویش یک چارچوبی تعیین کرده و همچنین احساسات خوب خود را تشویق کند.
وی در پایان گفت: فرد علاوه بر ایجاد محیطی خوب و آرام برای خود و دیگران بایددر زندگی برنامه داشته باشد.

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره ویکی روان

ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب اطلاعات کاربردی مرتبط با رشته روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ما در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

پایان دادن به رابطه عاشقانه

۱۵ راه پایان دادن به رابطه عاشقانه در روانشناسی

پایان دادن به رابطه عاشقانه هر چند حس خوبی ندارد اما گاهی یک ضرورت است، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *