قطع مصرف داروی آسنترا مشاوره روانشناسی رایگان

روش قطع مصرف آسنترا و ارتباط آن با خودارضایی

سلام دوستان عزیز، ما با مشکلات زیادی دست به گریبان هستیم که برای بسیاری از آنها راه کارهای قطعی وجود دارد. این راهکارها میتوانند بلند مدت و یا کوتاه مدت باشند اما با ممارست و دقت در پروسه درمانی میتوانیم بر آنها فائق آییم. دوستان زیادی درباره طریقه ترک اسنترا از ویکی روان سوال می کنند و دنبال روش قطع مصرف اسنترا یا مووضعات مربوط به آن هستند. در ادامه به پرسش یکی از خوانندگان عزیز سایت ویکی روان در مورد قطع مصرف داروی آسنترا اشاره شده است که در بخش مشاوره روانشناسی با ما در میان گذاشته اند.

قطع مصرف داروی آسنترا و عوارض قطع قرص آسنترا

درمان-افسردگی

با سایت روانشناسی ویکی روان همراه باشید.

سلام، دختری ۳۸ ساله هستم و متاسفانه به دلیل مشکل خود ارضایی با مراجعه به مشاوره و در نهایت روانپزشک مجبور به استفاده از قرص آسنترا ۱۰۰ شدم.

یعنی یک قرص با دوز ۱۰۰ صبح و یک قرص شب استفاده می کردم.

بعد از ۸ ماه استفاده کمی بهبود پیدا کردم و بعد از مطالعه و فکر کردن به این نتیجه رسیدم که قرص رو کنار بزارم.

البته الان خوبم و باشگاه ثبت نام کردم.

سوالم این هست که بعد از قطع قرص بدن درد شدیدی دارم و همچنین فشار خون من مدام بالا میره و همچنین چشم و سر درد بدی دارم ! آیا اینها از عوارض قطع قرص می باشد؟

من با طریقه ترک اسنترا آشنایی نداشتم حالا چه کارهایی باید انجام بدم و چه مدت این عوارض طول می کشه؟

لازم به ذکر است که حدود ۴۰ روز هستش که قرص ها رو قطع کردم! خواهش می کنم کمک کنید که چیکار کنم؟

میشه جایگزین آسنترا رو معرفی کنید به من چون خیلی اذیت میشم. چون شغلم هم حسابداری هستش چشم درد و سردرد امانم رو بریده؟

پاسخ ویکی روان به پرسش درباره قطع مصرف داروی آسنترا

نیازهای روحی زنان

سلام دوست عزیز، وقت به خیر.

قرص آسنترا یک داروی ضد افسردگی میباشد که دارای اثرات بسیاری بر بدن بوده و در شرایط گوناگونی مورد استفاده قرار میگیرد.

این دارو در موارد همچون کاهش اضطراب، تشویش، تغییر در نحوه خواب و حتی میزان اشتها مورد استفاده قرار میگیرد.

که نتیجه کلی آن تغییر در نوع رفتار شما میباشد.

دارویی که شما مصرف کردید دارای دوز بالایی بوده و با توجه به مدت زمان طولانی مصرف آسنترا (هشت ماهی که ذکر کردین) حتی بعد از قطع مصرف داروی آسنترا اثرات آن بر بدن شما باقی مانده و ایجاد وابستگی گردیده است.

به همین خاطر روش قطع مصرف اسنترا بسیار مهم است و باید با نظرپزشک خودتان باشد.

در ضمن، داروی آسنترا (سرترالین) ایجاد خواب آلودگی می کند پس به یاد داشته باشید در رانندگی و انجام کارهای پر دقت مثل شغل شما (حسابداری) ایجاد اختلال می کنند که این تاثیرات به خصوص بعد از قطع استفاده بیشتر نمود میکنند.

همه چیز درباره داروی سرترالین را می توانید در ویکی روان مطالعه کنید.

اثرات آسنترا بر بدن چیست؟ عوارض قطع قرص آسنترا چیست؟

اختلال کم توجهی در نوجوانان

یکی از اثرات این دارو کاهش میل جنسی میباشد که بسته به شرایط فیزیکی افراد میتواند کم و یا زیاد باشد. اما در مورد موضوع خودارضایی.

دوست عزیز و گرامی ترک خود ارضایی دارای راه های بسیار زیادی میباشد که میتوان بدون مصرف دارو انجام شود.

خود ارضایی بیشتر از نیاز جنسی و فیزیکی بدن به موضوع روانی و حالات روحی بر می گردد که مفصل در ویکی روان در اینباره صحبت کردیم

قویا توصیه میشود مقاله راه های ترک خودارضایی را مطالعه و به دقت به راه های بیان شده در آن عمل کنید تا بدون شک نتیجه مورد نظرتان را دریافت کنید.

یک بازنگری در دیدگاهتان نیاز است

همیشه خاطرتان باشد که برای ترک عادتی ناپسند باید رفتاری پسندیده جایگزین شود.

دوست عزیز شما فردی ۳۸ ساله هستید و میبایست با روی آوردن به رابطه جنسی ایمن و سالم خود ارضایی را برای همیشه ترک کنید.

فرق خودارضایی و رابطه جنسی بسیار زیاد است و نباید در تعریف آنها اشتباه کنید.

برای کسب تجربه جدید و البته ایمن نترسید و با استفاده از خرد بهترین گزینه را انتخاب کنید.

ممنون از همراهیتان با سایت روانشناسی ویکی روان

در صورت نیاز می توانید در بخش مشاوره روانشناسی ویکی روان به صورت آنلاین، صوتی و تصویری با مشاور مورد نظرتان صحبت نمائید.

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

تفاوت میگرن با سردردهای دیگر

تفاوت میگرن با سردردهای دیگر (تفاوت میگرن و سردرد)

تفاوت میگرن با سردردهای دیگر برای عده زیادی نامفهوم است به همین خاطر در بخش …

۴۳ دیدگاه ها

 1. متخصص روانزپشکی

  درود
  دوز تجویزی به هیچ عنوان نمیتونه صرفاً به خاطر خود ارضایی باشه و هرگز چنین دارویی برای خود ارضایی تجویز نمیشه. ایشون قطعاً مشکلات دیگه ای چون افسردگی شدید داشتند که خودشون آگاه نیستند.
  ضروری است مجدداً به پزشکشون مراجعه کنند.
  لطفاً مشاوره غلط و مخرب ندین.

  • سلام دوست گرامی وقت به خیر،

   همانطور که ملاحظه میفرمائید در پاسخ متخصص مربوطه ذکر شده است که داروی تجویز شده ابتدا به ساکن داروی ضد افسردگی میباشد و بدون شک متخصص روانپزشکی مراجع بر اساس مشاهدات خود این دارو را تجویز کرده است.
   مشکل اصلی به بعد از قطع مصرف دارو و تبعات آن بر میگردد که توضیحات لازم بیان شده اند.

   با تشکر از شما

 2. سلام من ی سوال پرسیدم اما نمتونم پیداش کنم یا هنوز رو سایت نذاشتید بنابرین اینجا مطرح میکنم من ۴ شب نصفه اسنترا خوردم ولی الان پشیمونم میخام مشکلمو با ورزش و قرانو حرف زدن حل کنم نه قرص الان ی شبه قطع کردم، اینکه قطع ناگهانی محسوب نمیشه؟ اخه فقط ۴شب خوردم. بعدم سرم خیلی سنگینه حالت تهوع میگیرم

  3
  5
 3. البته من برای حمله های پنیک مصرف میکردم ن این مورد متشکر

  • سلام من حدود یکسال اسنترا ۵۰مصرف میکردم ..که ۱۰روزی میشه نوع خارجیش پیدا نمیشه هم به خاطر عوارضش هم به این خاطر تصمیم گرفتم دارو و نصف کنم …ازاون وقت به بعد ضربان شدید سرگیجه شدید دارم ..چیکار باید بکنم

 4. با سلام
  من حدودا ۳ سال روزانه یک قرص اسنترای ۱۰۰ استفاده کردم، و ۳ روزه مصرف قرص رو قطع کردم، به شدت حالم بد شده، حال تهوع شدید و سرگیجه شدید دارم،دستام یه دفعه مثل یخ سرد میشه و …
  الان باید چی کار کنم؟ قرص رو دوباره شروع کنم، یا تحمل کنم این حالت ها برطرف شه؟
  ممنون میشم راهنمایی م کنید

  • سلام دینا جان،
   تحت هیچ شرایطی بدون هماهنگی با پزشک معالج دارویی را قطع نکنید.
   مدت زمان مصرف شما بسیار بالا میباشد و این مورد قطع ناگهانی مصرف به حساب میاید.
   عوارض قطع ناگهانی میتواند شدیدتر از این هم باشد، پیشنهاد میکنیم با پزشک خود برای قطع دارو مشورت کنید.
   دقیقا میدانیم حستان نسبت به این دارو چیست و چرا این تصمیم را گرفته اید، در صورتی که اصرار به قطع دارو دارید شیوه قطع آن را آرام آرام انجام دهید نه به صورت ناگهانی.

   • سلام لطفاً در مورد جایگزین کردن پاروکستین خارجی با ایرانی توضیح بدید.چطور میشه این جایگزینی رو انجام داد تا دچار عوارض قطع نوع خارجی آن نشیم؟

 5. سلام
  من ۶ ماه زیر نظر پزشک قرص اسنترا ۵٠ میخورم بخاطر حمله پانیک که بهم دست میداد، الان حدود ٢ ماهی هست که دیگه حمله بهم دست نمیده و با مشورت با دکتر قرص رو نصفه میخورم ، از زمانی که شروع کردم به نصفه خوردن سردرد و سرگیجه عجیبی دارم ، سرگیجم مثل زمانی هستش که با استرس از خواب بپری ، نمیدونم چیکار کنم که خوب شم و دکتر هم فعلا در دسترس نیس ازش بپرسم ، لطفا راهنمایی کنید

  • سلام دوست عزیز،
   عوارضی که گفتین طبیعی هست و به خاطر مصرف تقریبا بلند مدت این دارو میباشد. نگران نباشید و اگر باز هم ادامه داشتند فقط و فقط به دکتر خودتون مراجعه کنید.

 6. سلام. من به مدت سه ماه آسنترا مصرف کردم که از دوز ۲۵ میلی شروع شد و به روزی صد میلی رسید. شاید یک ماهه که صد مصرف میکنم. الان خیلی سردرد و حالت تهوع دارم و میخام دارو را قطع کنم. آیا مدت زمان مصرفی من بالا بوده و قطع دارو عوارض خواهد داشت؟ البته بگم که من دارو را به طور منظم مصرف نمیکردم. شده بود چند روز پشت سر هم فراموش کنم بخورم و مشکلی هم برام پیش نمیومد.

  • رها جان سلام،
   اولین قانون استفاده ازدارو این است که باید آن را مطابق دستور العمل تجویز شده توسط پزشک معالج مصرف کنید.
   برای قطع دارو هم باید با ایشان هماهنگی کنید.
   عوارض مصرف آسنترا برای افراد مختلف متفاوت میباشد پس حتما موضوع را با پزشکتان در میان بگذارید

   3
   2
 7. سلام خسته نباشین من امروز رفتم دکتر و دکتر روانپزشک برای من اسنترا ۱۰۰ واپی وال ۲۰۰ وترانکوپین تجویز کردن ایشون پزشک خیلی خوبی هستن و پانیک من رو ایشون تشخیص دادن و درمان کردن سوال من اینکه اگ تحت نظر خود دکتر باشم وهمکاری کنم ایا بعد از ترک داروها ک خود پزشک دستورشو میدن عوارض هم خواهد داشت؟

  • سلام میلاد جان،
   بله مصرف این داروها به هر حال عوارض خواهد داشت اما میزان اون برای افراد متفاوت هست. لطفا در این زمینه فقط به تجویزات پزشکتون گوش بدین

 8. سلام من امروز رفتم پیش روانپزشک ک خود ایشون تشخیص دادن من پانیک دارم و با دارو هایی ک تجویز کردن پانیک من بهتر شدفقط سوال من این هستش ک ایا با گفته های خود پزشک اگه جلو و خودمم همکاری کنم این داروها عوارضشون می مونه

 9. سلام من دختری هستم ک میل جنسیم خیلییی بالا بوده، حدود ۶ ماهه ک قرص سرترالین برای افسردگی مصرف میکنم و متوجه شدم میل جنسیم به شدت کاهش داده شده.. بعد از این ک قرص رو کاملا قطع کنم میل جنسیم برمیگرده؟ خیلی فکرم درگیر این موضوعه زندگی برام بدون اون میل معنا نداره…اگر دیگه مثل قبل نشم در اینده داخل روابط زناشویی هم دچار مشکل میشم، باید چکار کنم ک برگرده؟

 10. سلام من یکسال آسنترا ۱۰۰ خوردم بعد با مشورت دکترم کم کم دارو رو قطع کردم از وقتی که قطع کردم سردرد دارم میشه راهنماییم کنید

  1
  2
  • سلام وقت خوش،
   قطع این دارو به خصوص زمانی که برای طولانی مدت استفاده میکردین دارای عوارض است.
   این مورد را با پزشک معالجتون درمیان بزارید

 11. سلام.وقتتون بخیر.من ۱۹ سالمه و بخاطر ی سری مسائل آسنترا مصرف کردم ی مدت کمتر از یک سال.اوایل روزی ی دونه ۱۰۰ بود ولی اواخر دوتا تجویز کردن.ولی خب من اوکی نشدم و دکترمو عوض کردم .بهم گفتن ب مرور کمش کنم اما من کامل قطعش کردم.حدودن یک ماهه ک مصرف نمیکنم حالمم خوبه مشکلی ندارم‌.قطع دارو چ عوارضی میتونه برام ایجاد کنه به مرور؟خطرناکه؟

 12. با سلام. شب بخیر
  بنده به خاطر افسردگی با نظر پزشک روانشناس به مدت سه ماه روزی یک عدد آسنترا ۱۰۰ مصرف می کردم. مقداری از بیماری من بهبود پیدا کرد. اما بعد از سه ماه به یک متخصص دیگر مراجعه کردم و قرص ایرانی سرتالین ۵۰ را تجویز کرد و دکتر گفت به جای آسنترا از این قرص جدید بخورم . به نظر شما تتغییر دارو مشکلی برایم ایجاد نمی کند؟

 13. سلام من حدود هشت ساله دارم داروی اسنترا رو مصرف میکنم، دکتر قلبم به خاطر طپش قلب ناشی از اضطراب با مشورت روانپزشک برام تجویز کردن اما الان حدود دو ماهه با وجود اینکه مصرفش رو قطع نکردم حملات اضطرابی و طپش قلب دارم جوری که فعالیتهای روزمرم رو مختل کرده با روانپزشک مشورت کردم و بهم کلونازپام تجویز کرده من واقعا دلم نمیخاد خوابم زیاد بشه نمیدونم باید چیکار کنم

 14. سلام
  حدود یک سال هست که در شبانه روز دو عدد قرص آسنترا ۵۰ مصرف میکنم .
  هفته گذشته به دکترم مراجعه و شرح حال دادم . ایشون دارو را قطع و فلوکستین ۱۰ را جایگزین کردند…
  (تا امروز ۶ روز گذشته). از بعد قطع کردن دارو , و مصرف فلوکستین ، بالای (کف) سرم درد می کنه و یکم حالت منگی بهم دست داده… ؟ ادامه بدهم ؟ لطفا راهنمایی بفرمایید…

 15. سلام.من به مدت حدود ۱۰سال وسواس دارم و دارویی سرترالین,هالوپریدول و کلو میپرامین مصرف میکنم.وقتی قرص میخورم خوبم اما الان تصمیم گرفتم دیگه دارو نخورم اما تدریجی.مثلا در عرض ده روز یک ربع از سرترالین ۱۰۰رو کم کنم.اما کم کردن همین میزان هم باعث شده دوباره علایم وسواس فکریم نمودار بشه و حال روحی بدی دارم.اما علامت جسمی ندارم.این یعنی چه؟یعنی من بعد ده سال هنوز درمان نشدم؟ایا امکان داره که بتونم ترک کنم؟به مرور روحیم دوباره خوب میشه؟خواهش میکنم جواب سوالمو علاوه بر اینجا توی ایمیلم هم بنویسید.خیلی نیازمند جوابم.پیشاپیش ممنون از پاسخگویی و توجه

  • دوست عزیزم سلام
   همیشه گفتیم بدون نظر پزشک دارویی و قطع نکنید.
   تو این مواردی هم که اشاره کردین باید حتما حتما نظر پزشک معالج خودتون و بپرسید چون ایشون شما رو معاینه و ویزیت کردن

 16. سلام من حدود سه ماهه اسنترا با تحویز پزشک خوردم از یک هشتم ۲۵ میلی شروع تا روزی یکی ۵۰ میلی رسید ناگهان حس کردم این قرص باعث شده خواب من کلا مختل بشه و شبها اصلا خوب نمی خوابم و سردرد های بدی دارم خودم دیگر دکتر نرفتم و یکماه روزی یک چهارم خوردم و ترکش ک دم ایا عوارض سراغ منم میاید امروز اخرین یک چهارم را خوردم و تمام
  چون اصلا مشکل منو که خیلی عصبانی میشدم را حل که نکرد بیشتر هم پرخاشگر شده بودم لطفا راهنمایی بفرمایید

  2
  1
  • در روش دارو درمانی مهم ترین نکته اینه که دارو را بدون مشورت با دکتر کم یا زیاد نکنید.
   اگر به دکتر اعتقاد ندارید که چرا اضلا مراجعه میکنید؟ اگر دکتر و قبول دارین که نباید سر خود میزان مصرف و کم و زیاد کنید.
   حتما حتما و باز هم حتما با پزشکتون مشورت کنید.
   اینقدر راحت به خودتون آسیب نزنید

 17. سلام دوستان عزیز…من همه ی این مشکلات رو داشتم…به علت خوابگاه افسردگی شدید پیدا کردم نا امیدی و و و …یمدت به روانپزشک مراجعه کردم انواعی از قرص ها بهم داد ولی بیشتر حالمو بد کرد …هیچوقت این بیماری ها با قرص خوب نمیشن فقط سرکوب میشن حال و روان آدمو نابود میکنن…من شروع کردم به خوندن کتاب های موفقیت کتاب های خیلی خوبی رو زیاد خوندم .و ۵ ساله نه دیگه هیچ دکتری رفتم نه مشکل روحی داشتم …آگاهی درمان هر دردی هست به آگاهی برسید همه چی زیبا میشه براتون

 18. سلام خواهش میکنم بمن کمک کنید من ۵ماهی با تجویز پزشک قرص آسنترا رو شروع کردم از دوز ۲۵ و بعد دوز ۵۰ … گاهی میشد دو سه روزی فراموش کنم و نخورم از حدود یک ماه قبل همراه با مصرف دارو سردردهای شدید یکطرفه دارم
  دارو رو چند روزی نصف بعد قطع کردم اما سردردهام هنوز ادامه داره این میتونه بخاطر قطع آسنترا باشه ؟؟؟ الان باید چکار کنم یک ماهه دیگه نمیخورمش سردرد ها عاجزم کرده

  • سلام مهسای عزیز،
   ببینید هر دارویی عوارض خاصی دارد که بر افراد متفاوت فرق دارد.
   به خصوص دارو های اعصاب و روان به تاثیر بیشتری هم دارند.
   همیشه گفتیم به هیچ وجه دارو را بدون مشورت با پزشک خودتان قطع نکنید و بدون نظر ایشان کاری انجام ندهید.
   این مورد را هم با پزشکتان در میان بزارید و از شخص دیگری مشورت نگیرید.
   موفق باشید

 19. سلام خسته نباشید دکتر برای من آسنترا ۵۰ تجویز کرده تا ۶ ماه بخورم الان بیست روزه شروع کردم به خوردن ولی الان که نظرات دوستان رو که خوندم خیلی نگران شدم. یعنی حتی اگر کم کم و با دستور پزشک هم بخوام بعد از شش ماه دارو رو قطع کنم این عوارض رو میگیرم? ایا عارضش همیشگیه یا زود خوب میشه? ممنون

 20. سلام پسرم نوزده سالشه و نه ساله که مبتلا به تشنج شده و زیر نظر پزشک بوده. آخرین حمله ی جدی که داشته یک سال پیش بوده و صبح و شب یک لوبل ۵۰۰ و یک تگاتارد ۴۰۰ مصرف میکنه. دکتر اعصاب و روان هم به خاطر استرسشش قرص ریسپریدون ۱۰ و آسنترای ۱۰۰ داده و شش ماهه که اسنترای ۱۰۰ مصرف میکنه روزی یکی. از بهمن به خاطر کرونا دکترهاش جواب نمی دن و مطبشون بسته ست. و الان با همون دوز شش ماه پیش هنوز مصرف می کنه. دو هفته ای هست که دچار سرگیجه و لرزش پشت سر و حدود چند ثانیه خیره شدن و بیهوشی می شه. هر هفته ای یک بار تقریبا. می شه راهنماییم کنین که باید آسنترا و ریسپریدون رو کم کم قطع کنه یا نه؟ آیا تاثیر اون ها نیست که اینطوری می شه؟ چون اولین باری هم که خورد شبش این حالت شد ولی تا شش ماه بعد دیگه مشکلی ناشت. خیلی به راهنمایی تون نیاز دارم کمکم کنین

  • سلام وقت شما به خیر ممنون که با ویکی روان همراه هستید.
   ببینید مهم ترین موضوع اینه که بدون نظر پزشک معالج به هیچ وجه نباید اقدامی انجام دهید.
   اگر پزشکشون جواب نمی دن سریع پزشک جدیدی انتخاب کنید تا موضوع با جدیت پیگیری بشه.
   لطفا سر خود اقدامی نکنید

 21. احمدرضا حسینی

  باسلام خدمت شما بزرگوار.حدود ۴ ساله که آسنترا ۵۰ مصرف میکنم با تجویز پزشک. برای افسردگی و بیخوابی که قرص ترنکوپین ۲۵ همزمان با آسنترا مصرف میکنم خیلی تاثیر خوبی رومن داشت در ضمن مصرف آسنترا باعث شده که خیلی بیخیال و بیرگ بشم تو امورات زندگی متاسفانه مدتی هست که مواد (شیره تریاک)روزی ۱گرم مصرف میکنم . حالا باین نتیجه رسیدم که اول باید آسنترا رو قطع کنم تا بعد اگه خدا یاریم کنه مصرف مواد و هم کنار بذارم البته نزدیک ۳ ساله که مصرف میکنم آخرین بار که بپزشک خودم مراجعه کردم ۲سال پیش بود که جریان مصرف مواد روهم با ایشان درمیون گذاشتم گفتن که تا موقعی که مواد مصرف میکنم باید آسنترا روهم ادامه بدم ولی پزشکم مدتیه رفتند جای دیگه وبا هاشون دسترسی ندارم لطفاً راهنمایی کنید چگونه باید قرص آسنترا رو قطع کنم. شنیدم قطع ناگهانی ش خیلی عوارض داره. سپاسگزارم

  • سلام دوست عزیز وقت به خیر،
   توضیحات شما کامل بود اما در هر صورت باید با روانپزشک خودتان در این مورد صحبت کنید و بر اساس پیشینه درمان درباره ادامه مصرف آن تصمیم گیری نمائید

 22. سلام وقت بخیر حدود هشت ماه آسنترا۵۰ تحت نظر پزشک مصرف کردم و خیلی حالم خوب بود و راضی بودم طوری که فکر میکردم دیگه مشکلم حل شده و باید قرص ترک کنم حدود یک هفته قرص نخوردم و تمام مشکلات قبلم برگشت از جمله اینکه گیج و منگ شدم چشمام تار میبینه و یک طرف دهانم از داخل بی حس شده و تعادلم توی راه رفتن کم شده حدود ۲۰ روزه دوباره آسنترا شروع کردم اما هنوز حالم خوب نشده و دهنم بی حسه بنظر شما این شرایط از قطع مصرفه یا مشکل از جای دیگه است؟

 23. سلام من از موقعی که سرترالین می خورم دندون قروچه گرفتم باید چیکار کنم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *