تعداد فرزند

ویدئو | بهترین تعداد بچه (بهترین تعداد فرزند)

بهترین تعداد فرزند چیزی است که هر کسی درباره آن نظری دارد و اتفاقا تعصب خاصی هم روی نظرشان دارند. در جلسات مشاوره آنلاین خانواده هم مشاورین توضیحات کاملی درباره تعداد کافی بچه برای هر زوج می دهند، و چون این جلسات به صورت اختصاصی برگزار می شوند از دقت بالایی برخوردار می باشند. در ادامه پروفسور حسین باهر، به بررسی دقیق تعداد مناسب فرزند در خانواده اشاره می کنند.

تعداد بچه چقدر باید باشد؟ قانونی برای بهترین تعداد فرزند وجود دارد؟

رابطه جنسی بعد بچه‌دار شدن

با سایت روانشناسی ویکی روان همراه باشید.

زندگی هر زوج داستان خاص خودش را دارد، هر شخصی یک تصمیم منحصر به فرد می گیرد و پایه های خانواده خود را بنا می کند.

این تصمیمات توسط زن و شوهر گرفته می شود اما در هر صورت باید تجارب علمی و نظرات افراد خبره نیز در آنها دخیل شود. یکی از این تصمیمات به تعداد بچه در خانواده مربوط می شود.

اینکه صحیح ترین تعداد بچه در خانواده چقدر است، یک موضوع مبهم و سلیقه ای است، اما در هر صورت روانشناسی برای این موضوع هم راهکار دارد.

حتما ببینید

ضرب المثل های زیادی برای تعداد بچه و فرزند در خانواده گفته شده است.

خانواده های ایرانی از دیرباز تعداد زیادی فرزند در زندگی خود داشته اند

حتی در کلان شهرهای قدیم هم تعداد فرزندان هر خانواده بعضا به شش، هفته و تا ده فرزند می رسید، اما با گذر زمان و تغییر سبک زندگی ایرانی ها، موضوع تعداد بچه هم دستخوش تغییرات عمده شده است.

عوامل تاثیر گذار بر تعداد فرزند در خانواده کدامند؟

تغییر سبک روستایی به شهری و یا حاشیه شهری، تغییر نوع سبک و کار و مشاغل عموم مردم و بسیاری دیگر از موضوعات روز جامعه ایرانی باعث شده است زن و شوهر تمایل کمتری به بچه های زیاد داشته باشند.

اما امروزه در زندگی شهری و عمدتا در کلان شهرها به دلایل مشخصی مانند:

۱- وضعیت اقتصادی و معیشت مردم

هزینه های عمومی زندگی بسیار بالاتر از قبل هستند، این یعنی فرزندان بیشتر به معنای هزینه های جاری بیشتر برای پدر و مادر است. اجاره خانه، هزینه مدرسه، خورد و خوراک و خیلی عوامل دیگر باعث می شوند کمتر خانواده ای در کلان شهرها یا شهرهای حاشیه کلان شهرها به بیشتر از ۱ یا ۲ فرزند رضایت دهند.

۲- کمتر شدن فضای زندگی و خانه ها

فضای زندگی برای خانواده ها کمتر شده است، بیشتر خانه باغ ها و خانه های حیاط دار تبدیل به آپارتمان شده اند و هزینه خرید آپارتمان هم بسیار زیاد است.

به همین دلیل بهترین تعداد فرزند برای خانواده های شهر نشین بین ۱ تا نهایت ۲ فرزند، در مقایسه با ۳ فرزند به بالا است!

۳- هزینه زیاد نگهداری و بزرگ کردن فرزندان

روابط اجتماعی بچه ها

هزینه های زندگی در کلان شهرها کم نیست، حتی شهرهای دیگر هم هزینه های زیادی برای بزرگ کردن بچه ها دارند، به همین خاطر خانواده ها تمایل کمتری به داشتن بچه دارند.

۴- افزایش کیفیت تعلیم و تربیت فرزند

کیفیت زندگی به طور کلی در تمام جهان افزایش پیدا کرده است، این افزایش کیفیت به همراه افزایش هزینه های زندگی می باشد. یعنی خانواده باید هزینه بیشتری برای زندگی عزیزان خود کنند به همین منوال نظر عموم در مورد بهترین تعداد فرزند به تعداد کم ختم می شود.

۵- بالا بودن هزینه تعلیم و تربیت و نگهداری از بچه ها

هزینه خرید وسایل مدرسه، ثبت نام در کلاس های خارج از مدرسه و بسیاری دیگر از موارد باعث شده اند تا هزینه بزرگ کردن هر بچه بالا برود!

۶- تغییر سطح کیفی تربیت فرزند و بالا رفتن استانداردها

افزایش سطح کیفی تربیت فرزند یعنی والدین برای داشتن فرزندانی با اصول تربیتی قابل قبول باید وقت و زمان بیشتری بگذارند.

این زمان در کنار دیگر مواردی که در بالا به آنها اشاره شد، تعداد مناسب بچه را برای هر خانواده کم کرده و به حداقل رسانده است!

در نهایت می بینیم که این موارد تعداد بچه های هر خانواده در ایران را کمتر و کمتر کرده است.

اما با این حال باید با رعایت اصولی مشخص و علمی نسبت به تعداد بچه در خانواده تصمیم گیری شود، چرا که تصمیمات هر زن و شوهر بر نوع زندگی و کیفیت مراودات نسل های بعد تاثیر مستقیم خواهد داشت.

ویدئوی دکتر حسین باهر در مورد بهترین تعداد فرزند

در ادامه دکتر حسین باهر، استاد دانشگاه شهید بهشتی و مشاور عالی سایت ویکی روان در مورد تعداد بچه در خانواده صحبت می کنند.

این صحبت ها می تواند زمینه ساز تشکیل یک خانواده موفق و سلامت ایرانی برای نسل های بعد باشد.

تماشای ویدئو در آپارات

 

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

تعریف عدم تمرکز

عدم تمرکز و پرورش فکر (نشانه های عدم تمرکز)

عدم تمرکز و پرورش فکر مسیری است که برای بسیاری از ما رخ داده. با …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *