خانه / کودک و نوزاد / راه های تقویت هوش هیجانی کودکان
تقویت هوش هیجانی در کودک

راه های تقویت هوش هیجانی کودکان

در اولین قدم برای تقویت هوش هیجانی کودکان باید آنها را با احساساتشان آشنا کنید ؛احساساتی از قبیل غم،شادی، شرم، خجالت، خشم،ترس و … باید به کودک بیاموزیم تا بتواند در هر لحظه احساسی را که دارد ،بشناسدو با مشورت والدین یافردی آگاه راهی برای کنترل این احساسات پیدا کند.

راه های تقویت هوش هیجانی کودکان

هوش هیجانی شناخت و کنترل هیجانات شخصی است است.بسیارند دانش آموزانی که در مدرسه ممتاز هستند اما ارتباطات چندان قوی و موفق عمل نمیکنند.

با سایت روانشناس ویکی روان همراه شوید.

تقویت هوش هیجانی کودکان

تقویت هوش هیجانی در کودک

هوش هیجانی ( عاطفی) چیست و چگونه آنرا در شخصیت کودکان تقویت کنیم؟ هوش هیجانی (عاطفی)، توانایی برای مدیریت اضطراب و کنترل تنش ها و انگیزه، امیدواری و خوش بینی در مواجهه با موانع در راه رسیدن به هدف است.

هوش هیجانی (عاطفی)، در حقیقت راهی است برای زیرک بودن. هوش هیجانی (عاطفی)، همدلی است، درک این که اطرافیان شما چه احساسی دارند.

هوش هیجانی (عاطفی)، یک نوع مهارت اجتماعی است، همراهی با مردم، مدیریت عواطف و احساسات در روابط و توانایی ترغیب و رهبری دیگران.

شما به عنوان پدر و مادر باید از هیجانات فرزندتان آگاه باشید و هرگز اورا به خاطر احساسات و هیجاناتی که دارد سرزنش و مسخره نکنید؛ در واقع با بیان دقیق احساسات خودتان به فرزندتان بیاموزید که او هم بتواند احساساتش را ابراز کند .

تقویت هوش هیجانی در کودک

هرگز از احساسات کودکتان انتقاد نکنید و برعکس از اینکه او میتواند حس درونی اش را بروز دهد و در مورد آن صحبت کند ،تحسینش کنید .

همچنین صبور باشید ودر رویا بافی فرزندتان شریک شوید تا از این طریق بتوانید بیشتر با احساسات او آشنا شوید.

درباره نیایش مسلمیان

نیایش مسلمیان، کارشناس ارشد روانشناسی عمومی،مشاوره خانواده ، ارتباط موثر ، روابط عاطفی عضو تیم تحریره روانشناسان ویکی روان

این و هم چک کنید

اعتیاد به سکس در مردان

علائم اعتیاد جنسی در مردان کدامند؟ (۱۰ مورد جالب)

شاید اعتیاد به رابطه جنسی در مردان عجیب به نظر برسد اما افراد زیادی علائم …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *