خانه / خانواده / روابط زناشویی / دانستنی های اولین رابطه زناشویی در خانمها
اولین رابطه زناشویی در خانمها

دانستنی های اولین رابطه زناشویی در خانمها

اولین رابطه زناشویی میتواند برای به خاطره ای خوش و یا کابوسی همیشگی تبدیل شود. این به نوع دید و البته برخورد صحیح افراد در زمان و مکان مناسب بر میگردد. در ادامه این نوشتار به بررسی و مطالعه اولین به انواع دانستنی های اولین رابطه زناشویی در خانمها از دید روانشناسی میپردازیم.

دانستنی های اولین رابطه زناشویی در خانمها

با سایت روانشناسی ویکی روان همراه باشید.

اهمیت جلوگیری در اولین رابطه جنسی در خانمها

احتمالا مهم ترین بخش در اولین رابطه زناشویی در خانمها مراقبت و جلوگیری می باشد. زیرا این کار خطر بارداری ناخواسته و احتمال ابتلا به بیماری های آمیزشی جنسی (STD)  را کاهش می دهد.

برای این کار می توانید از هر روشی- کاندوم، قرص جلوگیری و یا دیافراگم استفاده کنید. معمولا کاندوم راحت ترین و بهترین راه محسوب می شود زیرا هم از بارداری ناخواسته و هم از STD جلوگیری می کند.

پس سعی کنید همیشه کاندوم استفاده کنید. استفاده از کاندوم زمانی که همسر تان نعوظ دارد مناسب است.

پس همیشه آن را در نزدیکی محل خواب تان نگه دارید زیرا اگر همسرتان بخواهد که در آن شرایط به دنبال کاندوم بگردد ناراحت و عصبی خواهد شد.

همچنین درباره اولین رابطه زناشویی در خانمها توصیه می شود که خرید کاندوم را به عهده ی همسرتان نگذارید. زیرا اگر شما آن را پهلوی خود داشته باشید کنترل بیشتری بر شرایط خواهید داشت.

در اولین رابطه جنسی زنان در اولین نزدیکی خونریزی ندارند

در هند، معمولا به خونریزی و بکارت اهمیت زیادی داده می شود و اغلب این تصور وجود دارد که خونریزی می تواند نشانه ی بکارت یک دختر باشد و باید در اولین رابطه اش حتما خونریزی داشته باشد.

درباره اولین رابطه زناشویی در خانمها باید بدانید که این خونریزی بدین دلیل است که پرده ی بسیار نازک و حساسی است که اطراف دهانه ی واژن را پوشانده است

این پرده به راحتی قابل پاره شدن است و حتی با انجام فعالیت های ساده ای همچون دویدن، پریدن، دوچرخه سواری، شنا، ورزش و … ممکن است آسیب ببیند.

با این حال در برخی زنان اصلا چنین پرده ای وجود ندارد (بطور ماردزادی). پس خونریزی را نباید به بکارت یک دختر نسبت داد. اگر در مورد بکارت زنان سوالی در ذهن دارید، بهتر است پیش از رابطه، بپرسید.

اولین رابطه زناشویی در زنان

ناراحتی از انجام این کار

اگر هر دو شما برای اولین مرتبه رابطه دارید، باید بدانید که شاید همه چیز خوب و ایده آل پیش نرود. اولین رابطه زناشویی در خانمها شاید خوب باشد، اما کامل و ایده آل نیست به خصوص با این شرایط.

اندکی زمان می برد تا به سیکل بدن یکدیگر عادت کرده و خواسته های یکدیگر را بشناسید. پس نگران نباشید و سعی کنید آرام باشید و لذت ببرید. برای دخول عجله نکنید

اجازه دهید همه چیز خودکار اتفاق بیوفتد و معاشقه ی پیش از رابطه را نیز فراموش نکنید. اگر شما باکره هستید و همسران نیست، این مسئله را به او بگویید و هیچ چیز را از او پنهان نکنید.

به او بگویید تا شرایط تان را درک، و ترس و نگرانی تان را قبول کند. همسرتان باید اطمینان حاصل کند که شما آماده و خواهان رابطه هستید و هیچ فشاری بر روی شما وجود ندارد.

همچنین همسرتان باید بداند که اگر در آخرین لحظه خود را عقب کشیدید، بدین معنی نیست که او را نمی خواهید، بلکه این یعنی که شما هنوز آمادگی رابطه را ندارید.

در اولین رابطه زناشویی در خانمها درد نباید مانع شود

درد در اولین رابطه مانند خونریزی طبیعی است. اما باید بدانید که درد زنان متفاوت است و فکر کردن به این مسئله و اضطراب برای درد، شرایط را سخت تر می کند.

همچنین این درد پس از مدتی از بین می رود و احساس لذت جایگزین آن خواهد شد. پس نگران نباشید و از رابطه تان لذت ببرید. انجام معاشقه پیش از رابطه را جدی بگیرید. این کار باعث لذت و لغزنده شدن واژن شده و دخول را راحت تر می کند.

معاشقه ی پیش از رابطه به اندازه ی خود رابطه ی جنسی اهمیت دارد

معاشقه یکی از بخش های بسیار مهم رابطه جنسی است – سعی کنید از آن لذت ببرید. معاشقه می تواند شامل الفاظ جنسی، لمس و بوسیدن باشد.

ابتدا محافظه کارانه جلو بروید تا ببینید همسرتان چه چیز هایی را می پسندد. همچنین فراموش نکنید که به او بگویید شما از چه نوع معاشقه ای لذت می برید.

با این کار به او خط می دهید که چه کاری برایتان انجام دهد و لذت می برید. اگر شما و همسرتان برای اولین مرتبه رابطه ی جنسی دارید، ممکن است او در معاشقه ی پیش از رابطه به انزال برسد.

این مسئله را بد ندانید و به او احساس گناه ندهید، فقط اندکی استراحت و سپس دوباره شروع کنید.

دوش بگیریم یا خیر

در مورد اولین رابطه زناشویی در خانمها همیشه مطرح شده است که ممکن است در مورد برخی مسائل سوال و نگرانی داشته باشید – مثلا آیا به ملحفه ی اضافه نیاز داریم؟ آیاد باید بعد از رابطه ملحفه را بشوییم؟ آیا می توانیم قبل یا بعد از رابطه دوش بگیریم؟

اگر بر روی تخت رابطه داشته اید، شاید نیاز باشد که ملحفه را عوض کنید زیرا ممکن است اندکی خونی یا کثیف شده باشد.

اما اگر کثیف نباشند نیازی به تعویض آن ها نیست. همچنین دوش گرفتن پیش از شروع رابطه ایده ی خوبی است.

دوش گرفتن نه تنها باعث کمتر کثیف شدن ملحفه ها می شود، بلکه به تمیز شدن اندام های جنسی نیز کمک می کند

پس از اتمام رابطه نیز می توانید دوش بگیرید؛ اما به یاد داشته باشید که اندام های جنسی تان را حتما با آب و مواد شوینده ی مخصوص تمیز کنید.

شما می توانید در اولین ارتباط جنسی باردار شوید

این از مهم ترین دانستنی های اولین رابطه زناشویی در خانمها است. متاسفانه، بکارت نمی تواند مانع از بارداری شود. Herbenick می گوید:

” اگر در اولین دفعه ی رابطه، منی مرد وارد واژن تان شود بلافاصله باردار خواهید شد.” پس پیش از انجام این کار در مورد نوع پیشگیری مورد نظرتان فکر کنید و درمورد استفاده از آن با همسرتان صحبت کنید حتی پیش از درآوردن لباس هایتان.”

دانستنی های اولین رابطه زناشویی در خانمها
3 (60%) 2 votes
عضویت در خبرنامه ویکی روان

عضویت در خبرنامه ویکی روان

همراه با بیش از 9 هزار مشترک دیگر برای دریافت بهترین و جدیدترین مطالب روانشناسی و دیگر موضوعات عضو خبرنامه سایت ویکی روان شوید

با موفقیت مشترک شدید!

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

ایجاد تنوع در روابط زناشویی

راه های ایجاد تنوع در روابط زناشویی

اگر می خواهید با استفاده از راه کارهای جدید تنوع در روابط زناشویی داشته باشید …

تست کمال گرایی هیل

تست کمال گرایی; آیا به کمال گرایی مبتلا هستید؟

کمال گرایی معمولا به عنوان یک ویژگی شخصیتی در نظر گرفته میشود که با تلاش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *