موفقیت

20 راز موفقیت بیل گیتس (بیل گیتس چگونه ثروتمند شد؟)

راز موفقیت بیل گیتس از زبان خودش

راز موفقیت بیل گیتس به این دلیل جذابیت دارد که او یکی از تاثیرگذارترین چهره های تکنولوژی تمام دوران است و بیش از بیست سال ثروتمندترین انسان بود. به همین خاطر قصد داریم در این مطلب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان، به بررسی دقیق راز موفقیت بیل گیتس از زبان خودش بپردازیم.

راز موفقیت بیل گیتس چیست؟

با مقاله های روانشناسی در ویکی روان همراه باشید.

مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
فاطمه آریان سپهر فاطمه آریان سپهر
دکتری روانشناسی
از 150,000 هزار تومان
بابک ساسانی بابک ساسانی
دکتری روانشناسی
از 100,000 هزار تومان
مهران گلزاری امجد مهران گلزاری امجد
مشاور روانشناس
از 87,500 هزار تومان
زهرا محبوبی زهرا محبوبی
دکتری روانشناسی
از 62,500 هزار تومان
پگاه عبادی پگاه عبادی
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
محمد اسماعیل زاده محمد اسماعیل زاده
دکتری روانشناسی
از 87,500 هزار تومان
شیما شهرکی شیما شهرکی
دکتری روانشناسی
از 200,000 هزار تومان
محمد رضا سعید فیروزه محمد رضا سعید فیروزه
دکترای روانشناسی
از 225,000 هزار تومان

مسیر موفق شدن بیل گیتس

شاید برای شما هم سوال باشد بیل گیتس چگونه ثروتمند شد و چطور این ثروت را نگه داشت و هر روز موفق تر می شود؟ تاریخ نشان می دهد موفق شدن بیل گیتس به عوامل بسیاری ارتباط داشت، اما مسیر او مانند مسیر هر کدام از ما منحصر به فرد است. به همین خاطر باید به مقاله راز موفقیت بیل گیتس به عنوان ایده نگاه کنید.

از دید روانشناسی راه های موفقیت در زندگی برای هر شخص متفاوت است. یعنی هر فرد داستان خاص خود در زندگی را دارد به همین خاطر نباید خودتان را با دیگران مقایسه کنید. اما الگو برداری از افراد و استفاده از آنها به عنوان مربی موفقیت علاوه بر انگیزه دادن می تواند بسیار کمک کننده باشد.

به همین خاطر قصد داریم توضیح دهیم بیل گیتس چگونه به موفقیت رسید و چرا این موفقیت پایدار بود. اما وقتی این توضیحات از زبان خودش باشد جذابیت بیشتری پیدا می کند.

1- شروع هر چه زودتر

اولین درس موفقیت بیل گیتس این است که هر چه زودتر شروع کند.

بیل گیتس فقط ۱۳ سال داشت که کار با کامپیوتر را آغاز کرد. وقتی در سالهای جوانی کاری را شروع می کنید، به آن خو می گیرید. شما نه تنها زودتر از اکثر افراد شانس موفقیت را خواهید داشت، بلکه احتمال اینکه بخواهید تسلیم شوید نیز کمتر خواهد بود. اگر شما تصمیم گرفتید وقتی جوان هستید شروع به کار کنید، نسبت به افرادی که به شما می گویند چه کاری می توانید یا نمی توانید انجام دهید، ایمنی بیشتری خواهید داشت.

مطالب مشابه در سایت مشاوره تلفنی ویکی روان:

2- خوشبین باشید

گیتس در سخنرانی دانشگاه استنفورد گفت: «خوش‌ بینی اغلب به عنوان امید کاذب تلقی می‌ شود. اما ناامیدی کاذب نیز وجود دارد.» پس پشتکار داشته باشید.

3- مشارکت داشتن یک راز موفقیت بیل گیتس است

بیل گیتس علاقه زیادی به همکاری با مردم داشت، افرادی که خاص بودند و همین باعث شد گیتس به «آدم پیرو» تبدیل شود. او از این موضوع خوشحال بود، زیرا فرصت های جدیدی برای او ایجاد می کرد و می توانست از کارآفرینان موفق دیگر نکاتی را یاد بگیرد.

4- توجه به موفقیت

به گفته گیتس، این یک «معلم شرور» است که «افراد باهوش را فریب می دهد تا فکر کنند نمی توانند ببازند.» شما از دبیرستان سالانه 60000 دلار درآمد نخواهید داشت. بیایید روراست باشیم، شما قرار نیست سالی ۶۰ هزار دلار از دبیرستان درآمد داشته باشید، بنابراین اگر بنا به دلایلی چنین فکر ی دارید دست از شوخی بردارید.

مهم نیست که چقدر تحصیلات دارید، همچنان به تجربه نیاز دارید تا در بالاترین سطح خود کار کنید. شما فقط به این دلیل که مدرک مدیریت بازرگانی دارید، به عنوان مدیرعامل یک شرکت چند ملیتی منصوب نمی شوید.

5- مبارزی برای خیر بیشتر باشید

گیتس عمل‌ گرا است و الهام بخش شما نیز خواهد بود. او در سخنرانی سال ۲۰۱۱ خود در اتحادیه ملی شهری گفت: « هر انسانی دارای ارزش برابر است. همه شایسته زندگی سالم و سازنده هستند. موفقیت نباید به نژاد یا درآمد والدین شما بستگی داشته باشد.»

6- هر چه سریع تر رئیس خودتان باشید

بیل گیتس در سن نسبتا پایین رئیس شد. او لیاقت این کار را داشت و این کار او را در موقعیتی عالی قرار می داد و بر موفقیتش کنترل کامل داشت. شاید راز موفقیت بیل گیتس رئیس بودنش نباشد، اما او توانست از آن بهره کافی ببرد.

7- درباره اشتباهات خود قضاوت نکنید، از آن ها یاد بگیرید

20 راز موفقیت بیل گیتس (بیل گیتس چگونه ثروتمند شد؟)

مقصر دانستن دیگران به خاطر اشتباهات شما چه فایده ای دارد؟ چه کسی را می خواهید گول بزنید؟ اشتباهات شما متوجه خودتان هستند، آن ها تقصیر کس دیگری نیستند، بنابراین از سرزنش دیگران دست بردارید تا وجدان خود را از گناه خلاص کنید.

8- فرمول موفق شدن بیل گیتس : ذهن باز داشته باشید

یک نفر می تواند کاری را متفاوت انجام داده و آن را به خوبی انجام دهد. شما نمی توانید این تعصب را داشته باشید که دیگران باید کارها را به شیوه شما انجام دهند. پس پیش بروید و به سمت رویاهایتان حرکت کنید. اما به حرف های عمو بیل گوش کنید. خیلی باهوش هست.

9- متعهد و پرشور باشید

متعهد و پرتلاش باشید به نظر من این موضوع همیشه توسط هر کارآفرینی به عنوان یک توصیه خوب در نظر گرفته می شود. شما باید به آنچه دوست دارید متعهد باشید و به کاری که انجام می دهید علاقه زیادی داشته باشید. افراد موفق در این دنیا این کار را بسیار آسان می دانند زیرا کاملا عاشق کاری هستند که انجام می دهند. این دیگر اصل موفقیت بیل گیتس است که همه می دانند اما نمی توانند اجرا کنند!

اگر همه چیز را بیش از حد استرس زا و سخت می بینید، شاید کار درستی نمی کنید. زندگی بهترین مدرسه است، نه دانشگاه یا کالج. مهم نیست چند کتاب خوانده اید، مهم نیست چند آزمون داده‌ اید، هیچ چیز از دانشگاه یا کالج نمی تواند به درستی شما را برای زندگی در دنیای واقعی آماده کند.

10- با بچه خرخون‌ ها به بچه مثبت ها مهربان باشید

درست است، افرادی که احتمالا شما آن ها را به عنوان «خرخون‌ ها» طبقه بندی می کنید، در واقع کسانی هستند که سخت ترین کار را انجام می دهند، باهوش ترین و مصمم به انواع موفقیت ها هستند.

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که با این افراد بدرفتار هستید شانس خود را از دست داده اید، چرا که به راحتی می توانید برای یکی از آن ها کار کنید، یا حتی برای شغلی در شرکتی که توسط آنها اداره می شود و در گذشته برای او وحشتناک بود‌ه‌ اید، درخواست دهید.

11- تلویزیون زندگی واقعی نیست

شما باید دست از چشم دوختن به تلویزیون بردارید و باور کنید که آنچه در برخی موارد می بینید ممکن است واقعا همان کاری باشد که مردم در زندگی واقعی انجام می دهند.

زندگی واقعی سخت است و هر کسی که به موفقیت نزدیک باشد، تمام روز در کافی شاپ ها نمی نشیند تا با دوستان خود صحبت کند. آن ها برای پرداخت صورت حساب ها و بهبود وضعیت مالی خود تلاش خواهند کرد. نکته مهم از این راز موفقیت بیل گیتس این است که نباید وقت خود را برای چیزهای بی اهمیت هدر دهید. در واقع روانشناسی موفقیت در عمل می گوید باید از داشته های خود که یکی از آنها زمان است نهایت بهره را ببرید.

12- زندگی عادلانه نیست

یکی دیگر از درس ها و راز موفقیت بیل گیتس این است که یاد بگیرد زندگی عادلانه نیست. مهم نیست چقدر در زندگی سخت کار می کنید، همیشه مواقعی پیش می آید و شاید هم به خاطر تقصیر خودتان همه چیز سر راه شما قرار نمی گیرد. چیزهایی که نمی توانید آن ها را کنترل کنید. شما زمین خواهید خورد، اما باید بتوانید بلند شوید.

13- آماده پذیرش ریسک ها باشید

شروع یک کسب وکار کمی شبیه قمار است، همیشه مطمئن نیستید که برنده خواهید شد یا خیر. با این حال، تنها تفاوت این است که شما می توانید به اندازه کافی برنامه ریزی کنید تا موفقیت کسب وکار خود را تضمین کنید.

14- هرگز مسیر موفقیت خود را سریع طی نکنید

هیچ چیز آسان به دست نمی آید و این شامل موفقیت نیز می شود. پیشنهاد می کنیم مقاله منظور از موفقیت چیست را در ویکی روان مطالعه نمائید.

بیل گیتس و پل آلن مایکروسافت را بر پایه ای لرزان آغاز کردند، اما با صبر و سخت کوشی توانستند از چالش هایی که با آن مواجه شدند پیشی بگیرند.

15- راز موفق شدن بیل گیتس : به خودتان افتخار کنید

موفقیت بیل گیتس هم مانند دیگر افراد اتفاقی نبوده، چون او توانسته این دستاورد را به خوبی حفظ کند.

بسیاری از افراد ناامید می شوند چون به اندازه‌ ای که فکر می کردند باهوش، ثروتمند یا بااستعداد نیستند. ممکن است ناامید شوید زیرا به اندازه بیل گیتس موفق نیستید، اما باید با این واقعیت روبرو شوید که همه ما متفاوت به دنیا آمده ایم.

خود باوری و افتخار کردن به خود از مهم ترین ویژگی های افراد موفق است.

16- همیشه همدل باشید

رویای موفقیت و تمام موارد همراهش، عالی است. با این حال، اگر اجازه دهید به ذهن شما برسد و فکر کنید که غیرقابل لمس هستید، چنین چیزی را نمی توان موفقیت می نامید. همدل بودن یکی از جالب ترین رازهای موفقیت بیل گیتس است، چون افراد انتظار ندارند چنین چیزی بشنوند!!!

17- مثبت‌ نگر باشید و عاشق یادگیری باشید

بیل گیتس هم مشتریان ناراضی داشت، اما او هرگز این موضوع را منفی نمی دانست. در عوض، دیدگاه های آن ها را حفظ کرده و از آن ها برای بهبود کارش استفاده می کرد.

18- شکست ها را بپذیرید و حرکت کنید

شکست ها مهم تر از موفقیت هستند، زیرا با شکست موفق می شوید. بزرگ ترین درس های زندگی و دانشی که همه چیز را تغییر می دهد از شکست بیرون می آیند.

19- موفقیت خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

آخرین درس موفقیت بیل گیتس این است که موفقیت خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. شما احساس مالک یک استارتاپ کوچک را می شناسید. سخت است و احتمالا مبارزات زیادی را تجربه کرده اید.

20- یادگیری را فراموش نکنید

یادگیری مداوم یک راز موفقیت از زبان بیل گیتس است. با اینکه تحصیلات دانشگاهی را خیلی زود رها کرد، اما همیشه آموزش و یادگیری اولویت او بودند. به همین خاطر شاید بتوان یکی از مهم ترین دلایل موفق شدن بیل گیتس را همین مورد دانست.

مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
مریم محبوبی مریم محبوبی
مشاور روانشناس
از 87,500 هزار تومان
رویا قشقائیان رویا قشقائیان
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
طاهره کیائی طاهره کیائی
دکتری روانشناسی
از 75,000 هزار تومان
پریسا سبزواری پریسا سبزواری
دکتری روانشناسی
از 87,500 هزار تومان
مهناز شاه مرادی مهناز شاه مرادی
دکترای روانشناسی
از 125,000 هزار تومان
پریا نوربخش پریا نوربخش
مشاور روانشناس
از 175,000 هزار تومان
نیایش مسلمیان نیایش مسلمیان
مشاور روانشناس
از 120,000 هزار تومان
پروانه طاهری خراسانی پروانه طاهری خراسانی
مشاور روانشناس
از 62,500 هزار تومان

نتیجه گیری ویکی روان درباره رازهای موفقیت بیل گیتس

حالا که متوجه شدیم بیل گیتس چگونه به موفقیت رسید و چطور دستاوردهای خود را حفظ کرد، باید راه خودمان را پیدا کنیم. مطالعه مواردی مانند راز موفقیت بیل گیتس باید انگیزه و ایده برای ساختن مسیر زندگی خودمان را به ما بدهند.

ما مانند هر شخص دیگر نیاز به شناخت عمیق خود داریم، شما دوست عزیز می توانید از سراسر ایران و جهان در جلسات مشاوره خودشناسی تلفنی و آنلاین سایت ویکی روان شرکت کرده و با بهترین مشاورین کشور جلسه غیرحضوری برگزار نمائید. مشاور روانشناس آنلاین کمکتان می کند بهتر خود را بشناسید و مسیر موفقیت را آسان تر طی نمائید.

ویکی روان

ویکی روان سامانه سلامت روان با خدمات متنوع برای تمام فارسی زبانان است. می‌توانید در ویکی روان مشاوره روانشناسی برگزار کنید، در وبینارهای روانشناسی شرکت کرده و از مطالب مرتبط با روانشناسی استفاده کنید. جلسات مشاوره روانشناسی ویکی روان به صورت آنلاین، تلفنی و متنی برگزار می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا