دسته بندی موضوعات جنسی

نارضایتی از اندام همسر

رابطه جنسی یکی از ارکان اصلی در زندگی مشترک میباشد که اتفاقا باید به آن توجه ویژه شود تا زندگی زناشویی زوجین دچار مشکل نشود چرا که هر گونه عدم رضایت از رابطه جنسی میتواند بر روی کیفیت زندگی مشترک تاثیر گذار باشد. در این مقاله به بررسی موضوع اهمیت نارضایتی از اندام همسر میپردازیم و آن را مورد بررسی از دید روانشناسی قرار میدهیم.

نارضایتی از اندام همسر

با مطالب روانشناسی سایت ویکی روان همراه باشید.

عوامل زیادی بر رضایت جنسی افراد تاثیر میگذارد و آن را به نارضایتی جنسی تبدیل میکند. برای جلوگیری از هر گونه نارضایتی جنسی میبایست ابتدا با این موضوع به طور کامل آشنا شویم و آن را بررسی کنیم.

مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
پروفسور حسین باهر پروفسور حسین باهر
پروفسور
از 600,000 هزار تومان
مشاهده
آرزو بختیاری آرزو بختیاری
مشاور روانشناس
از 50,000 هزار تومان
مشاهده
گیلدا عیسی پور گیلدا عیسی پور
دکتری روانشناسی
از 62,000 هزار تومان
مشاهده
بی بی ناز غیابی بی بی ناز غیابی
دکتری روانشناسی
از 50,000 هزار تومان
مشاهده
جواد صادق الحسینی جواد صادق الحسینی
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
مشاهده
رزا شفیعی رزا شفیعی
مشاور روانشناس
از 120,000 هزار تومان
مشاهده
سید علیرضا مرتضوی سید علیرضا مرتضوی
دکترای روانشناسی
از 110,000 هزار تومان
مشاهده
شیلا توکلی شیلا توکلی
مشاور روانشناس
از 120,000 هزار تومان
مشاهده

تعریف نارضایتی از اندام همسر

به طور کلی نارضایتی از اندام همسر به شرایطی گفته میشود که همسرتان از نظر بدنی تغییرات زیادی کرده است یعنی بسیار لاغر و یا بسیار چاق شده است و این با شرایطی که شما از او به عنوان شریک جنسی توقع دارید فاصله بسیار زیاد دارد

نارضایتی از اندام همسر به مرور زمان پیش میاید و میتواند بر تمام جنبه های زندگی مشترک تاثیر بگذارد و حتی منجر به طلاق شود پس آن را جدی بگیرید.

چه عواملی موجب ایجاد نارضایتی جنسی میشوند؟

خوب به این نکته توجه کنید که چه عواملی میتوانند به نارضایتی جنسی منجر شوند؟

  • موضوعات روحی روانی
  • موضوعات جسمی جنسی

موضوعات روحی روانی در نارضایتی از اندام همسر

این بخش به عواملی همچون مشکلات در رابطه، عدم توافق در بیشتر موضوعات زندگی و اختلافات سلیقه ای شدید بر میگردد. بعضا این موضوعات آنقدر بزرگ میشوند که بر جنبه جنسی زندگی مشترک زوجین تاثیر میگذارند و نتیجه آن نارضایتی جنسی میباشد.

حتما بخوانید

موضوعات جسمی جنسی

نارضایتی از اندام همسر در دسته نارضایتی جسمی جنسی میباشد چرا که منبع اصلی عدم رضایت همسرتان به موضوعات جسمانی بر میگردد.

نارضایتی از اندام همسر مخصوص به آقایان نمیباشد و خانم ها هم میتوانند از اندام همسر خود ناراضی باشند. اما قبل از هر چیزی باید به چند نکته در این باره اشاره کنیم.

جلوگیری از نارضایتی از اندام همسر

شرایط ایده آل جسمانی میتواند از دید افراد مختلف متفاوت باشد، هر کس میتواند شرایط ایده آلی از اندام همسر خود در سر داشته باشد که برای دیگری قابل قبول نیست. چرا که هر کس استانداردهای خاص خود را دارد.

نکته اصلی این است که پیش از ازدواج باید برای خودتان مشخص کنید چه نوع اندامی از همسر آینده خود میخواهید. برای نمونه برای جلوگیری از نارضایتی از اندام همسر در آینده باید بدانید به عنوان خانم یا آقا،

  1. همسرتان باید چه قدی داشته باشد؟
  2. ویژگی های کلی اندام وی به چه صورت باشد؟
  3. نوع خوراکی و میزان فعالیت او چگونه است؟

به یاد داشته باشید اگر همسری با اندام ورزیده میخواهید قاعدتا همسرتان باید فردی ورزش کار باشد و به طور خودجوش به اندامش اهمیت دهد نه اینکه شما برای جلوگیری از نارضایتی از اندام همسر او را مجبور به ورزش و فعالیت بدنی کنید.

قبل از هر چیز شرایط ایده آل و حتی مناسب اندام همسرتان قبل از ازدواج را مشخص کنید تا بتوانید منطقی تر تصمیم گیری کنید و نارضایتی از اندام همسر را هیچ وقت تجربه نکنید

یک راه جلوگیری از نارضایتی از اندام همسر این است که بدانید اندام انسان به مرور زمان و با افزایش سن دچار تغییرات بنیادی میشود و به مرور زمان زیبایی خود را از دست میدهد مگر اینکه به عنوان فردی حرفه ای و ورزشکار این پروسه را به تعویق بیندازید تا از این لحاظ از عموم جامعه جلوتر باشید.

بهتر است برای مقابله با نارضایتی از اندام همسر برنامه ورزشی و تغذیه مناسبی برای خودتان و همسرتان بریزید تا هر دو به عنوان دو دوست برای داشتن اندامی بهتر به آن عمل کنید، اما نکته اصلی پایبندی به این دستوران در دراز مدت میباشد.

همچنین خانم ها میتوانند با دانستن اندام مورد علاقه مردان قدم بزرگی در حل مشکل نارضایتی همسرشان بردارند.

مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
شیما وفا شیما وفا
دكتراى روانشناسى
از 45,000 هزار تومان
مشاهده
فاطمه آریان سپهر فاطمه آریان سپهر
دکتری روانشناسی
از 75,000 هزار تومان
مشاهده
هدیه یعقوبیان هدیه یعقوبیان
مشاور روانشناس
از 50,000 هزار تومان
مشاهده
مهدیه پاکدامن مهدیه پاکدامن
مشاور روانشناس
از 45,000 هزار تومان
مشاهده
مارال حقیقی کرمانشاهی مارال حقیقی کرمانشاهی
دکتری روانشناسی
از 120,000 هزار تومان
مشاهده
فاطمه ابراهیم فاطمه ابراهیم
مشاور روانشناس
از 45,000 هزار تومان
مشاهده
آرزو محمدی آرزو محمدی
مشاور تغذیه
از 60,000 هزار تومان
مشاهده
لیلا اسماعیل زاده لیلا اسماعیل زاده
مشاور روانشناس
از 50,000 هزار تومان
مشاهده

نارضایتی از اندام همسر حسی متقابل است

پیش از آنکه از اندام همسرتان ایراد بگیرید ببینید آیا خود شما در وضعیت ایده آل قرار دارید؟ آیا خودتان به تغذیه و تحرک بدنی اهمیت میدهید تا از این لحاظ همسرتان را راضی نگه دارید؟

پیشنهاد میکنیم برای اینکه همسر دلبندتان را از موضوع و حستان نسبت به نارضایتی از اندام همسر مطلع کنید، موضوع را به طور جدی و با زبان ملایم با او در میان بگذارید تا در جریان قرار بگیرد

به یاد داشته باشید تکرار زیاد در این مورد بیهوده میباشد و باید با دقت بیشتری عمل کنید. میتوانید بیشتر ب روی اندام خودتان کار کنید تا همسرتان به اهمیت موضوع و خواست اصلیتان پی ببرد.

در صورت نیاز میتوانید با مراجعه به بخش مشاوره روانشناسی آنلاین سایت ویکی روان از مشاورین و متخصصان سایت مشاوره روانشناسی بگیرید.

تصویر ویکی روان

ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا