روابط

رفتارهای نشان دهنده شخصیت در اولین قرار ملاقات

زمانی که دو نفر برای اولین بار همدیگر را ملاقات می‌کنند، به دنبال نشانه‌هایی برای شناخت شخصیت یکدیگر می‌گردند. از حالت دست گرفته تا شیوه جواب دادن به تلفن همراه، همگی راه‌هایی هستند که به کمک آنها می‌توانید شخصیت طرف مقابل را تا حدودی تشخیص دهید و درواقع این رفتارها، رفتارهای نشان دهنده شخصیت شما هستند

برخی از رفتارهای نشان دهنده شخصیت شما را در ادامه می خوانیم

با سایت روانشناسیویکی روان همراه باشید.

حالت دستکارت

شما می‌توانید از طریق حالت دست طرف مقابل، شخصیت او را تشخیص دهید. افرادی که حرکات دست زیادی دارند، معمولا افرادی قدرتمند با اعتماد به نفس بالا هستند که دوست دارند خودشان را در مقابل دیگران بیان کنند در حالی که آنهایی که زیاد هنگام صحبت کردن دست خود را تکان نمی‌دهند، افرادی کم رو هستند که به دنبال ساده‌ترین راه برای انجام کارهای‌شان می‌گردند. پس حالت دستان از رفتارهای نشان دهنده شخصیت می باشد.

وقت شناسی

آیا دیر سر قرارتان رسده‌اید؟ این رفتار شما بر شخصی که منتظر شما مانده است، تاثیر منفی خواهد گذاشت.

افرادی که وقت‌شناس هستند، افراد با انگیزه‌ای هستند که ساختار ذهنی منظمی دارند و برای لحظه به لحظه زندگی خود ارزش قائلند در صورتی که افراد وقت‌ نشناس، افراد بی‌ ملاحظه‌ ای هستند که همیشه در حال دویدن به این طرف و آن طرفند و تمام کارهای خود را در دقیقه ۹۰ انجام می‌دهند.

وقت شناسی از مهم ترین انواعرفتارهای نشان دهنده شخصیت میباشد.

طرز برخورد با کارکنان رستوران

سعی کنید هیچگاه با فردی که با کارمندان رستوران بد برخورد می‌کند، قرار ملاقات نگذارید. شما از طرز برخورد افراد با گارسن‌های رستوران، کارمندان هتل و نگبانان می‌توانید تشخیص دهید که آیا طرف مقابل‌تان فرد مودبی است یا خیر.

افرادی که شغل دیگران را معیار احترام گذاشتن به آنها قرار می‌دهند، افراد قابل اعتمادی نیستند.

رفتارهای نشان دهنده شخصیت
رفتارهای نشان دهنده شخصیت

طرز نگاه هنگام نوشیدن

تحقیقیات نشان داده افرادی که هنگام نوشیدن قهوه یا چای، به داخل فنجان نگاه می‌کنند، افرادی درونگرا، ایده آلیسم، آگاه و متمرکز هستند اما فردی که به لبه‌های فنجان نگاه می‌کند، فردی است که بسیار تحت تاثیر دیگران قرار می‌گیرد و نسبت به اتفاقات اطراف خود آگاه است. بی‌خیالی، برونگرایی و قابل اعتماد نیز از دیگر خصوصیات این دسته است.

حتما بخوانید

آنهایی که هنگام نوشیدن نیز چشمان خود را می‌بندند، افرادی هستند که در زندگی درد و رنج کشیده‌اند اما سعی می‌کنند خودشان را با خوشی‌ها سرگرم کنند. پس طرز نگاه هنگام نوشیدن نیز از رفتارهای نشان دهنده شخصیت است.

جویدن ناخن‌هارفتارهای نشان دهنده شخصیت

بله، این یک نشانه است. تحقیقات نشان داده افرادی که ناخن‌های خود را می‌جوند یا با موهای خود بازی می‌کنند یا حتی پوست تن خود را می‌خارانند، تمایل به کمال‌گرایی دارند و نمی‌توانند آرامش خود را به طور کامل حفظ کنند.

دست خط

فرقی نمی‌کند که شما یک نامه عاشقانه بنویسید یا یک لیست خرید روزانه، دست خط شما می‌تواند شخصیت شما را لو دهد.

افرادی که هنگام نوشتن فشار زیادی به خودکار می‌آورند افرادی لجوج هستند که از اعتماد به نفس بالایی نیز برخوردارند. اگر کلمه‌های نوشته شده درشت و بزرگ باشند، شما فردی مردم محور هستید در حالی که دست خط ریز و کوچک نشان از درون‌گرایی شما دارد.

اگر دست خط شما به سمت راست شیب داشته باشد، شما فردی احساساتی و مهربان هستید اما اگر شیب آن به سمت چپ باشد، درونگرایی از خصوصیات اخلاقی شما است. دست خط‌های صاف نیز نشانه عملگرایی می‌باشد.

چک کردن گوشی

چک کردن گوشی و این که چه زمان و مکانی گوشی خود را از جیب یا کیف‌تان در می‌آورید، می‌تواند شخصیت شما را آشکار کند.

اگر فردی هستید که مدام شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک یا ایمیل خود را چک می‌کنید، نشان می‌دهد که شما در مورد مسائل عاطفی ثبات ندارید و مدام حال و هوای‌تان تغییر می‌کند.

تماس چشمی میتواند یکی ازرفتارهای نشان دهنده شخصیت شما باشد

برقرار نکردن تماس چشمی نشان دهنده عدم اعتماد به نفس است و این که فرد بر رفتارهای خود کنترل نداشته و همیشه برای انجام کارهایش نیاز به یک تلنگر از سوی اطرافیان دارد.

اینگونه افراد اراده‌ای ضعیف دارند اما از طرف دیگر افرادی که اعتماد به نفس زیادی دارند، از برقرار کردن تماس چشمی واهمه‌ای ندارند و هنگام صحبت با دیگران به مدت طولانی‌ تری به چشم‌ های طرف مقابل خیره می‌شوند.

اینگونه افراد در برقراری روابط اجتماعی با دیگران موفق‌تر هستند.

پردیس بختیاری

بخش مشاوره روانشناسی آنلاین بهترین راه برای برقراری ارتباط با مشاورین سایت ویکی روان

مشاوره روانشناسی آنلاین

ویکی روان

ویکی روان سامانه سلامت روان با خدمات متنوع برای تمام فارسی زبانان است. می‌توانید در ویکی روان مشاوره روانشناسی برگزار کنید، در وبینارهای روانشناسی شرکت کرده و از مطالب مرتبط با روانشناسی استفاده کنید. جلسات مشاوره روانشناسی ویکی روان به صورت آنلاین، تلفنی و متنی برگزار می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا