محافظت از قلب بعد یائسگی

خانم ها بخوانند | محافظت از قلب بعد یائسگی

بیماری های قلبی و سکته باعث مرگ ۱نفر از هر ۳ زن می شوند یعنی بیش از همه انواع سرطان ها. خبر خوب این است که می توان از ۸۰ درصد از این حوادث قلبی با تغییر آموزش و شیوه زندگی جلوگیری کرد. محافظت از قلب بعد یائسگی بسیار مهم است که در ادامه به آن میپردازیم.

با ویکی روان همراه شوید.

راه های محافظت از قلب بعد از یائسگی

دکتر نازنین اقبالی می گوید: هیچ شکی در این نیست که با افزایش سن، ریسک بیماری های قلبی افزایش می یابد.

هنگامی که یک زن یائسگی می رسد بدنش به سمت تغییراتی می رود همان طور که تحقیقات نشان می دهند ریسک حمله قلبی و بیماری های قلبی در طول و پس از این زمان در اوج خود هستند.

تصور می شود کاهش استروژن فاکتور اصلی ابتلا به بیماری های قلبی زنان به بیماری های قلبی پس از یائسگی باشد

در مورد محافظت از قلب بعد یائسگی این به این معنا نیست که یائسگی به طور مستقیم باعث بیماری قلبی می شود بلکه یائسگی باعث تغییر در فیزیولوژی زنان شده و برخی از این تغییرات می تواند به بیماری های قلبی منجر شود.

محافظت از قلب بعد از یائسگی

بعد از یائسگی پروفایل لیپیدی زنان در واقع شروع به تغییر می کند به طوری که کلسترول شروع به افزایش می کند و کلسترول بالاتر می تواند باعث خطر بیشتری برای ابتلا به بیماری قلبی برای شما باشد.

در همان زمان، فشار خون نیز شروع به افزایش می کند.

فشار خون به طور مستقیم به یائسگی مربوط نیست. دکتر مقبلی می گوید:

این امر مربوط به روند پیری است اما این دو عامل یعنی افزایش فشار خون و کلسترول می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش دهند.

فعال ماندن

ورزش ایروبیک یک بخش کلیدی از سلامت قلب است.

دکتر مقبلی توصیه می کند که زنان حدود ۴۵ تا ۵۰ دقیقه ورزش هوازی را در بیشتر روزهای هفته انجام دهند که این ورزش می تواند شامل راه رفتن سریع یا دوچرخه سواری باشد. ورزش ایروبیک می تواند کلسترول و فشار خون را کاهش دهد.

شماره های خود را بدانید: میزانن فشار خون و کلسترول اعدادی هستند که شما باید آنها را بدانید. زنان باید از سن بیست سالگی به بعد اعداد فشار خون خود را به طور منظم چک کنند.
فراموش نکنید که هیچ گاه برای شروع دیر نیست.

کاهش استرس

استرس واقعا می تواند تاثیر قلبی عروقی بر روی بدن داشته باشد.

زنان اغلب در حال خانه داری، مراقبت از پدر و مادر ، کار و مراقبت از بچه ها هستند و سطح استرس واقعا می تواند برای آن ها بسیار بالا باشد.

این می تواند چیزهایی مانند فشار خون بالا و استرس کلی قلبی و عروقی را بدتر کند.

راه هایی برای از بین بردن هر گونه استرس پیدا کنید. به طور مثال یوگا، مطالعه و یا هر آنچه می تواند سلامت قلب و عروق شما را بهبود بخشد انجام دهید.

محافظت از قلب بعد از یائسگی

هورمون درمانی می تواند برخی از علائمی را که در یائسگی رخ می دهد، مانند گرگرفتگی و خشکی واژن را کاهش دهد.

داروها شامل سطوح کافی از استروژن و هورمون های دیگر است.

اما مطالعات در مورد درمان جایگزینی هورمون نشان می دهد این هورمون های جایگزین می توانند شانس یک زن در داشتن یک سکته مغزی یا حمله قلبی افزایش یابد.

برای محافظت از قلب بعد یائسگی سیگار کشیدن را کنار بگذارید

سیگار کشیدن خطر ابتلا به بیماری قلبی را افزایش می دهد چه شما یائسه باشید یا نه، باید بدانید مخاطرات سیگار به طور کلی برای زنان بالاتر است.

ویکی روان در اینستاگرام

درباره ویکی روان

ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب اطلاعات کاربردی مرتبط با رشته روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ما در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

درمان افسردگی بدون دارو در خانه

8 راه درمان افسردگی بدون دارو در خانه

درمان افسردگی بدون دارو شاید آرزوی خیلی از ما باشد چون فکر می کنیم برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 10 =