خانه / تست روانشناسی / تست ارزیابی افسردگی
تست ارزیابی افسردگی

تست ارزیابی افسردگی

راهنمای مقیاس چند بعدی جدید ارزیابی افسردگی یا همان تست ارزیابی افسردگی (NMDS – New Multidimensional Depression Scale) از علمی ترین تست های سنجش میزان افسردگی در افراد میباشد که به تمام جنبه های زندگی فردی میپردازد و تحلیل های دقیقی بر اساس برآیند پاسخ ها ارائه میکند. این تست در دسته تست افسردگی بزرگسالان و نوجوانان به حساب میاید.

تست ارزیابی افسردگی چیست؟

در واقع تست ارزیابی افسردگی یک تست روانشناسی حاوی ۴۸ سوال برای سنجش دقیق میزان افسردگی میباشد که علائم این اختلال را در چهار حوزه هیجانی، شناختی، جسمی و بین فردی ارزیابی میکند.

وجه تمایز و برتری این تست افسردگی نسبت به ابزارهای خودسنجی دیگر، قابلیت آن در سنجش مشکلات بین فردی افراد مبتلا به افسردگی است که در تست های دیگر به شکلی گسترده مورد بی توجهی قرار گرفته است.

به طور کلی میتوان بیان کرد که اختلال افسردگی شایع ترین اختلال روانپزشکی است. این اختلال یک اختلال شدیدا عود کننده است و بیش از ۷۵ درصد از بیماران افسرده، بیش از یک دوره افسردگی را تجربه می کنند.

بر این اساس پیش بینی میشود که تا سال ۲۰۲۰ افسردگی به دومین عامل خطر مهم برای سلامت عمومی تبدیل میشود. تست افسردگی به ما کمک میکند تا میزان ابتلا به این اختلال را در خود بسنجیم.

تست ارزیابی افسردگی حاوی ۴۸ پرسش مربوط به احساسات شما در ۲ هفته گذشته میباشد که میبایست با دقت تمام به آنها پاسخ دهید. به یاد داشته باشید برای افزایش دقت و تحلیل بهتر، تنها یکبار میتوانید به پرسش ها پاسخ دهید و امکان بازگشت به پرسش های قبلی وجود ندارد. پس با دقت سوال را بخوانید و بعد پاسخ دهید.

آیا خلق پایین داشته اید؟

عضویت در خبرنامه ویکی روان

عضویت در خبرنامه ویکی روان

همراه با بیش از 9 هزار مشترک دیگر برای دریافت بهترین و جدیدترین مطالب روانشناسی و دیگر موضوعات عضو خبرنامه سایت ویکی روان شوید

با موفقیت مشترک شدید!

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

تست ارزیابی افسردگی

تست ارزیابی افسردگی

راهنمای مقیاس چند بعدی جدید ارزیابی افسردگی یا همان تست ارزیابی افسردگی (NMDS – New …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *