جذابیت

موانع موفقیت و کسب جذابیت در زندگی

هر فردی موفقیت‌های خویش را بر اساس یک مقیاس نسبی مورد سنجش قرار می‌دهد. مـوفقیت‌های کـوچـک بـرخی اشخاص در نظر برخی دیگر ممکن است بزرگ جلوه نماید؛ این کاملا بستگی به نوع تربیت، تحصیلات و شرایط مـوجود در زندگی شما دارد. تا زمانی که به اهداف خود دست یافته و برای بهترین بودن سختکوشی می‌کـنـیـد، فـردی موفق محسوب می‌شوید. این اصل مطلب است. کسب جذابیت هم اصول خود را دارد.

با ویکی روان همراه باشید.

با این حال افرادی نیز وجود دارند که نمی‌توانـند به سطـح رضایت‌بخشی ازموفقیت و کسب جذابیت دست یابند. ضعف‌های شخصیتی یـا خـصوصـیات از پـیـش تعیین شده زندگی آنها، مـوانـع  اصـلی راه چنین انسان‌هایی به شمار می‌رود. اگر در زندگی خـود شـرایـط دشـواری را تـجربه کرده‌اید، نگاهی به این صفات و موقعیت‌ها بیندازید تا ببینید در حال آماده نمودن خود برای شکست‌های بیشتر می‌باشید یا خیر:

 • بی‌توجهی- بی‌دقتی
 • ترس از موفقیت
 • وسواس
 • احساس خطر
 • اطرافیان منفی
 • فقدان منابع روحی و مالی قدرتمند

سه‌گانه‌های زندگی انسان‌ برای کسب کسب جذابیت بیشتر

 • سه چیز در زندگی پایدار نیست: رویاها، موفقیت و شانس
 • سه چیز در زندگی که وقتی از کف رفتند باز نمی‌گردند: زمان، گفتار و موقعیت
 • سه چیز ما را نابود می‌کنند: تکبر، زیاده‌روی و عصبانیت
 • سه چیز بسیار با ارزشمند در زندگی: عشق، اعتماد به نفس، دوستان
 • سه چیز که هرگز نباید آنها را از دست داد: آرامش، صداقت و امید
 • خوشبختی زندگی ما بر سه اصل است: تجربه دیروز، استفاده از امروز و امید به فردا
 • تباهی زندگی ما نیز بر سه اصل است: حسرت دیروز، اتلاف امروز و ترس از فردا
کسب جذابیت
راه های کسب جذابیت

چند راه کسب جذابیت از نگاه دیگران

نرم و ملایم سخن بگویید

بخوانید: راه های افزایش اعتماد به نفس

هنگامی که نرم و ملایم صحبت می‌کنید افراد را جذب خود می‌کنید و به راحتی می‌توانید بر روی آنها تأثیر بگذارید. آدم‌های خشن و داد و بیدادی افراد مناسبی برای اطمینان کردن‌ نیستند.

فرد محترمی باشید

بی‌احترامی به خود و دیگران و بی‌احترامی و بی‌ادبی در کلام و رفتار همگی از جذابیت شما می‌کاهد. برای کسب جذابیت باید هم در ظاهر آراسته باشید و هم در باطن وارسته‌. افراد مؤدب و متین و محترم بی‌تردید جذابند و این جذابیت از درون موج می‌زند. محترم و مؤدب و باشخصیت باشید، خواهید دید خود به خود جذاب می‌شوید.

زیاد شوخی نکنید اما بسیار تبسم کنید

شوخی فراوان از انرژی ذهنی و جذابیت شما می‌کاهد چرا که شوخی فراوان به تدریج مرزهای لازم بین افراد را از بین می‌برد. برای کسب جذابیت متبسم باشید که تبسم به چهره شما جذابیتی عمیق و ژرف می‌بخشد. در تبسم‌، سنگینی و متانت و جذابیت است‌.

قاطعیت یعنی جذابیت

کسانی که شخصیت قاطعی دارند و هدف‌ها و ارزش‌های معینی دارند، بی‌استثنا می‌توانند در کسب جذابیت موفق باشند و افراد جذابی نمود کنند. زیرا شخصیت‌هایی جذاب و تأثیرگذارند که بسیار مصمم هستند و اعتماد به خود دارند. به دنبال اهداف مشخصی بودن و به آنها رسیدن اعتماد به نفس زیادی به ارمغان می‌آورد و جذابیت از وجود چنین شخصی موج می‌زند.

ابراهیم محمدیان

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

اختلال اضطراب اجتماعی

اختلال اضطراب اجتماعی چیست؟ (معنی فوبی اجتماعی)

اضطراب اجتماعی یکی از اختلالات بسیار رایج در جامعه است و افراد بدون اینکه بدانند، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *