روانشناسی مشکلات قائدگی در زنان

روانشناسی مشکلات قائدگی در زنان

خانمها همانطور که از مشکلات قائدگی رنج میبرند باید مشکلات قائدگی در زنان را دانسته و برای مقابله و درمان آن اقدام نمایند. ویتامین A در رشد مناسب اندام های تناسلی از جمله رحم، دهانه رحم و واژن نقش دارد.

بررسی انواع مشکلات قائدگی در زنان

با ویکی روان همراه شوید.

برای مقابله با مشکلات قائدگی در زنان از برخی روش های موثر می توانید کمک بگیرید تا بتوانید درد و ناراحتی های جسمی ناشی از این دوره را کاهش دهید با برخی از راهنمایی های تغذیه ای در این زمینه آشنا شوید بانوان غالبا در این دوران از عارضه های مختلفی مانند  نفخ، خستگی و استرس درگیر هستند .

چرخه قاعدگی یک رویداد ماهانه طبیعی برای بانوان از بلوغ تا یائسگی است.

این چرخه بدن بانوان را برای بارداری آماده می کند. بانوان به ویتامین های اضافی در طول چرخه قاعدگی برای جبران ویتامین های از دست رفته و حالات جسمی و روحی بهتر نیاز دارند.

براساس انجمن بارداری امریکا، علائم طبیعی مرتبط با مشکلات قائدگی در زنان شامل نفخ، خستگی و استرس بوده، به طوریکه دریافت ویتامین ها ممکن است در تسکین این علائم مثل کاهش استرس موثر باشند.

روانشناسی مشکلات قائدگی در زنان

کمبود ویتامین E یکی از مشکلات قائدگی در زنان

ویتامین E می تواند به تسکین برخی از علائم مرتبط با سندرم پیش از قاعدگی کمک کند.

سندرم پیش از قاعدگی یک هفته قبل از شروع عادت ماهانه بانوان روی می دهد، به طوریکه نفخ، خستگی و زود رنجی یا کج خلقی را به دنبال دارد. همچنین مصرف ۴۰۰ واحد بین الملل از این ویتامین برای مقابله با این علائم توصیه می شود.

ویتامین B۱۲

براساس انستیتوی لینوس پاولینگ در ایالات متحده، کمبود ویتامینB۱۲ می تواند منجر به کم خونی پرنیشیوز شود که عامل خستگی شدید است. خستگی در طول دوره قاعدگی امری طبیعی است.

بنابراین دریافت مکمل های B۱۲ یا تزریق این ویتامین برای جلوگیری از ایجاد حس خستگی شدید اهمیت دارد. ویتامین B۱۲ همچنین به کاهش علائم افسردگی مرتبط با سندرم پیش از قاعدگی کمک می کند.

ویتامین B۶

ویتامین B۶ به مغز انسان اجازه تولید کافی سروتونین را می دهد که می تواند در ایجاد احساس آرامش به جای حس افسردگی در بانوان موثر باشد.

عدم دریافت کافی این ویتامین موجب می شود تا بدن به سختی از استروژن اضافی رهایی یابد. ویتامین B۶ می تواند به کاهش نفخ و ایجاد احساس آرامش قبل از شروع دوره ماهیانه کمک کند.

ویتامین A

ویتامین A در رشد مناسب اندام های تناسلی از جمله رحم، دهانه رحم و واژن نقش دارد.

ویتامین A یک آنتی اکسیدان بوده و در کمک به حفظ قدرت بافت های تناسلی درگیر در قاعدگی موثر است. بدون میزان کافی از این ویتامین بانوان ممکن است آمنوره یا قطع دوره قاعدگی را تجربه کنند.

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره ویکی روان

ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب اطلاعات کاربردی مرتبط با رشته روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ما در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

وسواس احساس گناه

وسواس احساس گناه چیست و چه علائمی دارد؟

شاید عبارت وسواس احساس گناه تا به حال به گوشتان نخورده باشد اما یکی از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *