دسته بندی موضوعات جنسی

شش دلیل که قربانیان جوان حاضر نیستند به تجاوزجنسی اعتراف کنند

قربانیانی که به تحمیل جنسی رضایت می‌دهند ممکن است به طور طبیعی (بهنجار) مورد تجاوز قرار گیرند.

با ویکی روان همراه باشید

یک دانشجوی ۲۰ ساله دانشگاه، آلک کوک، به تجاوز جنسی ۵ زن از دانشگاه ویسکانسین و چندین نفر دیگر (بدون اجبار و به اختیار خود آن‌ها) متهم شده است تا بدین وسیله توسط پلیس توبیخ شود. او اظهار کرد که قربانیان داوطلب را درکلاس‌ها و مهمانی‌ها ملاقات و با آن‌ها از طریق نوشته‌ها و پیام‌های فیس‌بوک عشق‌بازی می‌کرده است. آن‌ها تاحدودی با او همکاری می‌کردند ولی وقتی مقاومت می‌کردند آن‌ها را مجبور می‌کرد. بنا به اظهار برخی او آن‌ها رااز بازوها و موها می‌کشید و با استفاده از داروها، وادار کردن، با کف دست زدن و قدرت بدنی مجبور به فعالیتجنسی می‌کرد. کوک همچنین متهم به تلاش برای خفه کردن دو نفر از قربانیان منتسب به او می‌باشد. کوک با ثبتاسامی و جزئیات زنانی که او آن‌ها را دوست داشت در یک کتاب با بند چرمی سیاه کار مأموران قانون را که آن را درمیز کنار تخت خوابش پیدا کردند، کمی راحت‌تر ساخته بود. در کنار نام برخی از آن‌ها با خط ناخوانا نوشته بود،

“کشتن”

تجاوز جنسی

این نمونه به دلیل تعداد زیاد قربانیان ظنین و نگهداری خصوصیات آن‌ها توسط کوک جالب‌توجه می‌باشد. بااین‌حال الگوی کلی یکسان هست. ۸ نفر از ۱۰ نفر قربانی تجاوز جنسی متجاوز را می‌شناسند. خانم‌های در سنین دانشگاه بیشتر در معرض تجاوز جنسی هستند- با در نظر گرفتن اینکه خانم‌هایی با همان سن و سال که دانشگاه نمی‌روند در مقایسه با خانم‌های داخل دانشگاه احتمال بیشتری وجود دارد که قربانی شوند. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به برخی دلایل اینکه چرا خانم‌ها ممکن است برای برچسب زدن با این عنوان که تحت تجاوز جنسی قرارگرفته‌اند رغبتی نشان نمی‌دهند و چرا تمایلی به مراجعه به مراجع قانونی ندارند.

 تهدید و اجبار جنسی

بسیاری از زنان جوان به‌صورت معمول با فشار و تهدید جنسی از طرف پسرانی که با آن‌ها طرح دوستیمی‌ریزند و حتی پسران و مردانی که شناخت کافی از آن‌ها ندارند روبرو می‌شوند. مردان جوانی که موفقمی‌شوند به یک خانم جوان نزدیک شوند ممکن است که با گفتن مواردی نظیر اینکه همه این کار را انجام می‌دهند، خود او (خانم) مرد را ترغیب کرده، و اینکه او (مرد) نیازهای مشخصی دارد، فشار بیشتری بیاورند. خانمی که به تجاوز جنسی خو گرفته به‌عنوان تعمیمی ساده از این رفتار زورگویانه ممکن است به‌صورت فیزیکی مجبور به روابط جنسی شود.

 حق قائل شدن به مرد

برخی مردان جوان خواه به دلیل بی‌تجربگی یا حس محق بودن، زنان جوان را به انجام فعالیت‌های جنسی‌ای کهبرای آن‌ها مایه ناراحتی و عذاب هست، وادار می کنند- فعالیت‌هایی که زنان جوان تلاش می کنند آن را نپذیرند.مردان جوانی که از عدم پذیرش واهمه دارند بجای اینکه درخواستی مبنی بر داشتن تماس جنسی داشته باشند با بی‌اعتنایی به خواسته‌های اظهارشده توسط زن به این طریق عمل می کنند. این پدیده حتی از آنچه که تحت نام اصرار بعد از امتناع نامیده می‌شود معمول تر هست. سایر افراد آن را تجاوز جنسی می نامند.

 سوءِ استفاده از طریق عشق‌بازی

برخی مردان جوان با استفاده از تصورات خیالی از عشق با این تفاسیر که اگر مرا خیلی دوست داری، باید …یا ;من تو را خیلی دوست دارم پس تو باید …سوء استفاده می کنند. زنان جوان در معرض یک داستان طولانی درمورد شاهزاده های جذاب و کریستین گری، ممکن است تسلیم شده و تن به تهدید و اجبار جنسی‌ای دهند که در یکجلد کتاب قلبی شکل مانند یک شیرینی سمی پیچیده شده است. و سپس آن‌ها احساس بدی در مورد خودشان دارند و نمی توانند به روش هایی که بوسیله آن‌ها مورد سوء استفاده قرارگرفته‌اند اعتراف کنند.

 شرمساری زن هرزه و شهوت پرست

به طور مشخص، زنان جوان به‌عنوان نگاه بانان دروازه فعالیت جنسی شناخته می‌شوند و انتظار می رود تا برخی سختی ها را به جان بخرند تا انگ هرزگی به آن‌ها نچسبد. به موازات آن انتظار می رود که زنان جوانوجهه مردم پسند و خوشایندی داشته باشند تا بدین وسیله کسی نتواند فریاد هتک حرمت سربدهد و تلاش کند ازخودش از نظر فیزیکی دفاع کنید یا بعد از تجاوز به مراجع قانونی اطلاع دهد. بسیاری از زنان جوان که قربانیشده اند تجاوزی که از آن در رنج بوده اند را به‌صورت یک راز پیش خود نگه داشته، احساس شرمندگی می کنندو مرددند که آنچه که برایشان اتفاق افتاده است را به دیگران بازگو کنند.

 عدم اعتماد به دستگاه ها

چندین زن بعد از شنیدن دستگیری کوک تماس گرفتند. پیش از اطلاع از اینکه افراد دیگر کوک را متهم کرده اند،هر کدام از این قربانیان ظاهرا به‌صورت جداگانه در تلاش و تقلا بودند- شاید هر کدام اعتقاد نداشتند که کسی باورشان کند یا اینکه دستگاه قضایی به نفع آن‌ها قضاوت کند. رویدادهای اخیر ترس از پلیس را تشدید کرده است.

 بهنجارسازی خشونت

یک زن جوان در یک نوشته به برادرش توضیح داد که او با تلاش زیاد سعی کرده از آقای کوک جدا شود اما کوک باقدرت هر چه تمام تر به او چنگ زده و در حالی که به عقب می‌کشیده با نیروی بدنی نگه داشته بود حال آنکه زنجوان تلاش می‌کرد تا از او دور شود. او گفت که پس از آن احساس بسیار عجیبی داشت، اما در ابتدا نوشت کهتصور نمی‌کرد مورد تجاوز قرار گیرد. او نمی توانست جدا شود و تحت اجبار باید کاری را می‌کرد که او خود از آن امتناع می‌کرد. از هرزه نگاری تا فیلم های موزیک تا رمان Fifty Shades of Grey و فرهنگ رایج،خشونت جنسی را مورد تحسین و تمجید قرار می‌دهند. زنان جوان ممکن است به سختی تفاوت بین رابطه جنسیخشن با رضایت طرفین و تجاوز جنسی را درک کنند. به نظر می رسد که قربانیان تجاوز منتسب به کوک داوطلبانهوارد آپارتمان کوک شده اند. علی رغم آموزش گستره در مورد رضایت جنسی، برخی از آن‌ها ممکن است کهاحساس کرده باشند زمانی که از ورودی منزل کوک گذشته اند همه حقوقشان را برای محافظت از دست داده اند.

ویکی روان

ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب اطلاعات کاربردی مرتبط با رشته روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ما در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا