آقایان بخوانند

۱۳ دانستنی جالب در مورد خانمها که باید بدانید

مردها همیشه از خصوصیات اخلاقی خانم ها شگفت زده میشن و ادعا میکنند نمیتونن با خیلی از خصوصیات آنها کنار بیان و براشون قابل درک نیست، حالا برای کمک به این دسته آقایان در ادامه به ۱۳ دانستنی جالب در مورد خانمها میپردازیم و آنها را مورد بررسی از دید علم روانشناسی قرار میدهیم.

۱۳ دانستنی جالب در مورد خانمها

با سایت روانشناسی ویکی روان همراه باشید.

 1. چرا خانم ها همیشه دو دل هستند؟

از دید آقایان به نظر می رسد که خانم ها همیشه دو دل هستند. اما در حقیقت اینگونه نیست؛ در حقیقت این دو جنس، معیار ها و ارزش ها متفاوتی دارند.

برای یک آقا، تصمیم گیری و انجام یک کار همیشه با قطعیت همراه است.

اما برای یک خانم زمانی تصمیم گیری لذتبخش و با قطعیت همراه است، که اطمینان داشته باشد که همه چیز سر جای خودش است

یک دانستنی جالب در مورد خانمها این است که در حقیقت زنان دو دل نیستند، فقط نگران تصمیاتی که می گیرند هستند. آن ها تنها با تصمیم گیری به قطعیت نمی رسند. بلکه قطعیت آن ها زمانی ایجاد می شود که دقیقا بدانند دیگران در مورد تصمیم شان چه نظری دارند. آن ها واقعا نگران دید افراد نسبت به کاری که انجام داده اند می باشند.

اگر از زنان بخوهیم که زود تصمیم گیری کنند، دقیقا مانند این است که به مردان بگوییم در بحث کردن به نتیجه نرسند.

 1. مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
  سید علیرضا مرتضوی سید علیرضا مرتضوی
  دکترای روانشناسی
  از 300,000 هزار تومان
  سعیده حامد سعیده حامد
  مشاور روانشناس
  از 75,000 هزار تومان
  لاله دستوری لاله دستوری
  مشاور روانشناس
  از 60,000 هزار تومان
  پروفسور حسین باهر پروفسور حسین باهر
  پروفسور
  از 1,200,000 هزار تومان
  علیرضا سروش علیرضا سروش
  دکتری روانشناسی
  از 100,000 هزار تومان
  زهره قربانی زهره قربانی
  مشاور روانشناس
  از 87,500 هزار تومان
  رویا قشقائیان رویا قشقائیان
  مشاور روانشناس
  از 60,000 هزار تومان
  داود لکی داود لکی
  دکتری روانشناسی
  از 75,000 هزار تومان

  چگونه زنان می توانند تمام وقت شان را پای تلفن بگذرانند؟

برای مردان نتیجه گیری زمانی انجام می شود که یک کار را بطور کامل انجام داده و یا یک تصمیم گرفته باشند؛ این گونه می توانند به قطعیت برسند.

دانستنی جالب در مورد خانمها که باید بدانید

این بدین معنی ست که مردان هنگام صحبت کردن با تلفن نیز در مورد یک مسئله صحبت می کنند، نتیجه گیری کرده و تلفن را قطع می کنند.

دیگر دانستنی جالب در مورد خانمها این است که زنان با ارتباط و همفکری با دیگران می توانند به قطعیت برسند.

حتما بخوانید: علل خیانت زنان متاهل چیست؟

این بدین معنی ست که زنان پشت تلفن در مورد یک مسئله بحث می کنند، همفکری می کنند، می خندند، گریه می کنند و به این موضوع فکر نمی کنند که هدف اصلی شان از تماس گرفتن چه بوده است.

با این که این رفتار ها برای مردان بسیار عجیب و گیج کننده است ( این درحالی ست که رفتار های مردان نیز برای زنان گیج کننده و عجیب می باشند)، اما این تنها راهی است که زنان می توانند با ان احساس رضایت و شادی داشته باشند.

اگر از زنان بخواهیم که سریع عمل کرده و به قطعیت برسند، دقیقا مانند این است که از مردان بخواهیم ۲ ساعت با تلفن صحبت کنند – بدون توجه به این که مردان واقعا به دلایل نامعلومی، حرفی برای گفتن ندارند.

 1. چرا زنان انقد به لباس نیاز دارند؟

داشتن لباس های زیاد، برای مردان حداکثر فایده ای که دارد این است که به آن ها اجازه می دهد تا کاری را راحت تر انجام دهند. این آپشن به آن ها احساس راحتی و قدرت بیشتری در انجام یک کار می دهد. چرا؟ زیرا این چیزی است که باعث می شود کاری را با قطعیت بیشتری انجام دهند.

اما برای زنان، لباس، نقش دیگری دارد. اگر قطعیت شما بسته به ارتباط با مردم باشد و طرز لباس پوشیدن شما بر روی این ارتباط تاثیر بگذارد، بدین ترتیب لباس به بزرگ ترین فاکتور شما در رسیدن به قطعیت تبدیل می شود.

برای زنان، داشتن یک کفش مناسب که با یک لباس شب مشکی بپوشند، بسیار اهمیت دارد این دیگر دانستنی جالب در مورد خانمها میباشد تعجب نکنید. داشتن یک چکمه ی آخرین مدل روز، و داشتن یک لباس مشکی جدید اهمیت بسیار بسیار زیادی دارد.

این کار ها برای مردان بسیار مضحک است، زیرا داشتن صد ها کفش و چکمه باعث نمی شود که یک مرد بتواند کاری که می خواهد انجام دهد را با قطعیت بیشتری انجام دهد. برای مردان تنها داشتن لباس های مناسب، کافی می باشد.

اگر از زنان بخواهیم که لباس هایشان را با معیار های مناسب انتخاب کنند، همانند است است که از مردان بخواهیم برای داشتن لباس، عملکرد کاری تان را از دست بدهید – فقط برای این که دیگران شما را تایید کنند

 1. چرا زنان می توانند با مردانی معاشرت کنند که با آن ها درست رفتار نمی کنند؟

فکر می کنید چه نوع مردانی باعث می شوند که زنان احساس امنیت، آسایش و قطعیت بیشتری داشته باشند؟

الف- افراد قوی، خشن و قدرتمندی که افکار شان را بیان می کنند، کار هایی که دوست دارند را انجام می دهند و بر چیز هایی که عقیده دارند پافشاری می کنند.

ب-  مردان ضعیف، محتاج و غیر قابل اعتمادی که برای گرفتن تایید دیگران دائم خود واقعی شان را تغییر می دهند، بر عقاید شان پایبند نیستند و قدرت انجام کار هایی که دوست دارند را ندارند و دائم بهانه می آورند.

قعطا جواب واضح است. اما اگر مردان دسته ی الف، با این زنان برخورد بدی داشته باشند چه؟ اگر با زنان دیگری رابطه برقرار کنند چه؟

یک دانستنی جالب در مورد خانمها این میباشد که در چنین شرایطی قطعا یک زن به اندازه ی اول نمی تواند آن مرد را دوست داشته باشد و به او اطمینان کند، اما این بدین معنی نیست که از مردان دسته ی “ب” خوشش بیاید.

برای مردان زندگی کردن با فردی که با او بدرستی رفتار نمی کند، احمقانه ترین تصمیم ممکن است. برای زنان نیز ماندن با چنین فردی شاید به ظاهر احمقانه باشد، اما منافع بسیاری نیز دارد.

 1. چرا زنان باید همیشه دو مرتبه به یقین برسند که همه چیز ok است؟

مردانی که می توانند یک کار را کامل انجام دهند و به سمت جلو حرکت کنند، شواهد بسیاری را در اطراف شان می بینند که به آن ها این یقین را می دهد که همه چیز ok است. اگر یک مرد شغل مناسبی داشته باشد، می تواند پول دربیاورد، غذا و مسکن تهیه کند و لوازم ضروری برای یک زندگی را تامین کند.

حتما بخوانید: تیپ شخصیتی مورد علاقه خانم ها

او می تواند کار هایی انجام دهد که برای حرکت به سمت هدف، مناسب هستند؛ سپس این مرد می تواند به یقین برسد.

از آنجایی که احساس یقین در زنان به منابعی بستگی دارد که دائم در حال تغییر هستند (ارتباط با دیگران)، پس نیاز دارد تا همیشه مسائل را چند مرتبه بررسی کند.

زنان زمانی که شما آن ها را در آغوش تان نگه داشته اید و به او می گویید که همه چیز خوب پیش می رود، می توانند احساس یقین داشته باشند، اما در همان لحظه با نگاه کردن به زن دیگری که لباس هایی شیک تر از او پوشیده اند، تمام احساس یقینش از بین می رود.

در آن زمان شما با تنگ تر کردن آغوش تان دوباره احساس یقین را به او بر می گردانید، اما با شنیدن جمله ی “این چه لباسی است که پوشیده ای؟” از یک زن دیگر، دوباره همه چیز بهم می ریزد.

این را میتوان یک دانستنی جالب در مورد خانمها برشمرد که زنان همیشه باید چندین مرتبه اطمینان حاصل کنند، زیرا چیز هایی که باعث یقین آن ها می شود استوار نیستند؛ بنابراین عکس العمل های زیادی باعث یقین آن ها می شود.

اما فاکتور دیگری نیز برای دلیل اینکه زنان دوست دارند چندین مرتبه یقین پیدا کنند، وجود دارد.

هنگامی که مردان دوران بلوغ شان را می گذرانند، نوسانات هورمونی شان هر ماه کم تر می شود.

اما زمانی که یک زن به بلوغ می رسد، تا زمان یائسگی ،نوسانات هورمونی اش تحت تاثیر اتفاقاتی که در اطرافش می افتد قرار می گیرد و احساساتش نیز بر این مسئله تاثیر دارد. یک زن می تواند یک روز احساس خوبی داشته باشد و روز بعد – فقط به این دلیل که در سیکل قاعدگی قرار گرفته است، بدون هیچ علتی، حال و هوایش تغییر کند.

 آیا می توانید تصور کنید یک زن در این دوران چه چیزی دوست دارد؟ یک زن هر روز بدون اینکه بر روی احساساتش کنترلی داشته باشد از خواب بیدار می شود.

اگر زن در یک روز احساس خوبی داشته باشد، آیا باز هم نیاز دارد که چند مرتبه اطمینان حاصل کند؟ من فکر می کنم بله! نیاز دارد!

 1. چرا زنان دائما مردان را امتحان می کنند؟

امتحان کردن دائمی برای مردان، بی معناست. اما زنان می توانند این کار را بار ها و بار ها انجام دهند. این کار امکان پیشرفت کردن در رابطه را از شما می گیرد و همیشه به اصطلاح در جا می زنید.

امتحان کردن برای زنان امری حیاتی است

بر اساس یک دانستنی جالب در مورد خانمها آنها به امتحان کردن مردان اهمیت زیادی می دهند، زیرا فاکتور هایی که باعث اطمینان آن ها می شوند، ارتباط ها هستند- بخصوص ارتباطات خود مردان. اگر شما به عنوان یک مرد قوی و مستحکم باشید و با او ارتباط خوبی داشته باشید، همه چیز ok است و به یقین می رسد.

اما این برای زنان تنها کافی نیست که در فضایی آرام به قطعیت برسد. گاهی یک زن برای این که به یقین واقعی برسد، دوست دارد شما را در تحت فشار بگذارد و امتحان تان کند.

درباره خانم ها

اگر در چنین شرایطی باز هم مطمئن، قوی و مستحکم بمانید، زن به یقین می رسد. هر چقدر بتوانید اطمینان و قدرت بیشتری را به او نشان دهید، او به یقین بیشتری می رسد.

امتحان کردن برای زنان راهی است تا ببینند شما تحت شرایط چگونه عمل می کنید. این برای آنان راهی است تا ببینند شما چگونه از پس چالش ها برمی آیید

یک دانستنی جالب در مورد خانمها که امتحان کردن دائمی را متوقف نمیکنند امتحان کردن دائمی این است که این کار نوع دیگری از قوت قلب دوباره برایشان می باشد. زنان شما را امتحان می کنند، زیرا ارتباطات شما دائما در حال تغییر هستند و یک زن نیز برای رسیدن به قطعیت باید بازخورد های ثابتی را ببیند.

 1. چرا زنان، پسر های بد را ترجیح می دهند؟

یک “پسر بد” به اصطلاح به مردی گفته می شود که نه تنها در عمل به دنبال یقین می گردد، بلکه برای رسیدن به یقین، خودش نیز کارهایی را انجام می دهد.

این مردان، انسان های ماجراجویی هستند، به جاهای مختلفی می روند، کار های عجیبی انجام می دهند و زندگی شان سراسر مخاطره است. این مردان منتظر نمی مانند تا چیزی برایشان آماده شود، بلکه خودشان همه ی کار های لازم را انجام می دهند. این مردان یقین را با توانایی هایشان و در عمل نشان می دهند.

حتما بخوانید: چالش های خودراضایی رابشناسید

پسران بد هیچ گاه به دنبال گرفتن واکنش و رفتار های مودبانه و خوب از طرف دیگران نیستند. آن ها زندگی کردن و یقین را در رفتار ها و اعمال شان نشان می دهند.

 1. چرا زنان، مردان مودب و نجیب را دوست ندارند؟

معمولا مردان مودب و نجیب افرادی هستند که از نظر بیولوژیکی و ذاتی مرتب و منظم هستند و ساده ترین و راحت ترین کار ها را انجام می دهند. اساسا این مردا اهل عمل نیستند.

با اینکه این افراد، علاقه ای به عمل ندارند، اما حقیقتا دوست دازند به اطمینان برسند. بنابراین سعی می کنند راه دیگری را امتحان کنند که معمولا این راهِ ساده تر، ارتباط برقرار کردن است. مردان مودب و موجه، معمولا به دنبال یک لبخند مودبانه، پذیرش اجتماعی، گرفتن تصدیق همسرش، و تصدیق اطرافیانش است تا بتواند به یقین برسد.

این بدین معنی ست که چنین مردی هنگام صحبت کردن با یک زن، نمی تواند احساس یقین به او بدهد – زیرا خودش هنوز به اطمینان نرسیده است و قاعدتا وقتی چیزی را نداری، نمی توانید آن را به دیگران بدهی. چنین مردی سنبل نیازمندی است – در حققت او دائما نیاز دارد تا تایید اطرافیانش را دریافت کند تا بتواند احساس خوبی داشته باشد.

به همین دلیل است که معمولا زنان، از چنین مرد هایی خوششان نمی آید؛ زیرا او چیزی ندارد که به زن بدهد. و همه ی چیزی که زنان از یک مرد می خواهند، چیزی است که مرد مودب و موجه خودش به دنبال آن است این ساید دانستنی جالب در مورد خانمها نباشد و بیشتر به مردها مربوط گردد.

 1. چرا زنان بسیار حساس هستند؟

مردان معمولا بر این عقیده اند که می توانند با توانایی ها و اعمال شان باعث ایجاد تغییر شوند.

بنابراین اگر نتوانند کار هایی که می خواهند را انجام دهند و یا آینده شان را در مسیری که می خواهند به سمت جلو ببرند، احساس ضعف کرده و افسرده می شوند. اما زنان، نسبت به عدم توانایی هایشان واکنشی نشان نمی دهند؛ زیرا این راه رسیدن آن ها به اطمینان محسوب نمی شود.

همانطور که گفتیم، رسیدن به یقین برای زنان با ارتباط ایجاد می شود. این بدین معنی ست که اگر با ارتباط هایشان نتوانند به قطعیت برسند، تخریب، ناامید و افسرده می شوند.

به همین دلیل است که زنان نسبت به ارتباط هایشان بسیار حساس هستند و با داشتن ارتباط احساس خوبی در آن ها ایجاد می شود این یک دانستنی جالب در مورد خانمها که نه اما یک حقیقت محض است.

اگر به یک زن بگوییم که در این لباس زیبا به نظر نمی رسی، دقیقا مانند این است که از یک مرد بخواهیم که پناهگاه را گرم و خشک درست نکند.

به همین دلیل است که می گوییم زنان بسیار حساس هستند.

 1. چرا زنان دوست دارند که با دوست شان (دختر) به حمام بروند؟

برای مردان، حمام رفتن با دوست شان (پسر) نه تنها عجیب و غریب است (و اندکی هم جنس بازی)، بلکه تا حدودی غیر ممکن می باشد.

اگر از یک مرد بخواهید تا فقط به این دلیل که شما می خواهید این کار را انجام دهید، مدت زمانی را با یک مرد در یک محیط بسته مانند حمام بگذراند، برای او بسیار سخت و طاقت فرسا است.

اما برای زنان، این احساس عالی ترین حس ممکن است.

مطابق دانستنی جالب در مورد خانمها باید بدانید که برای زنان، گذراندن زمان با کسی که هم جنس خودش است، از او حمایت می کند، و دوست دارد تا زمانی را با او بگذراند، باعث احساس ارزشمندی برای او می شود. زنان در این مورد دقیقا برعکس مردان هستند، و با گذراندن وقت با دیگران، احساس اطمینان خاطر بیشتری پیدا می کنند.

مقاله مشابه: مزایا و معایب ازدواج فامیلی

اگر به یک زن بگوییم که باید به تنهایی و بدون دوستش به حمام برود، مانند این است که از یک مرد بخواهیم که با ۵ نفر از دوستانش هم زمان از یک توالت استفاده کنند.

 1. چرا زنان عقاید و باور هایشان را با دوستان شان در ارتباط می گذارند؟

این سوال دقیقا مانند این است که بگوییم چرا زنان همیشه دو دل هستند.

مردان همیشه بر توانایی ها و انجام کار هایشان مطمئن هستند. بنابراین می توانند به راحتی  و بدون این که نظر دیگران برایشان اهمیتی داشته باشد، تصمیم گیری می کنند و این مسئله برایشان اهمیت زیادی دارد.

درباره زن ها

بر اساس دانستنی جالب در مورد خانمها آنها معمولا حس اطمینان را از طریق ارتباط هایشان دریافت می کنند. بنابراین، اگر یک زن مطمئن باشد که همه با تصمیمش موافق هستند، می تواند به اطمینان برسد و این مسئله برایش اهمیت زیادی دارد.

به همین دلیل است که زنان عقاید و تصمیمات شان را با دوستان شان در ارتباط می گذارند؛ زیرا نظر دوستان آن ها در مورد ان تصمیم، از خود تصمیم مهم تر است.

اگر از یک زن بخواهیم تا به نظر دوستانش اهمیت ندهد، دقیقا مانند این است که از یک مرد بخواهیم به کاری که ۱۰ مورد از دوستانش می گویند- بدون در نظر گرفتن جوانب عقلی قضیه، عمل کند.

 1. چرا زنان رویکرد دقیقی ندارد؟

اطمینان زنان بر اساس ارتباطات بوجود می آید. این بدین معنی ست که با یک مرتبه طرد و یا نادیده گرفته شدن، به معنای واقعی کلمه تمام یقینی که داشته است را فراموش می کند.

این دقیقا مانند زمانی است که زیر پای زن را خالی کرده ای و او را به سمت دره هل می دهید.

برای یک زن، طرد شدن یا نادیده گرفته شدن مانند این است که از یک مرد قدرت دستانش را بگیرید

به همین دلیل است که زنان رویکرد دقیقی ندارند و بر اساس نظرات دیگران عمل می کنند.

 1. مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
  جواد صادق الحسینی جواد صادق الحسینی
  مشاور روانشناس
  از 87,500 هزار تومان
  نیره آزادی نقش نیره آزادی نقش
  مشاور روانشناس
  از 75,000 هزار تومان
  سعیده حسنی سعیده حسنی
  مشاور روانشناس
  از 300,000 هزار تومان
  شیدا خوشه مهری شیدا خوشه مهری
  دکتری روانشناسی
  از 87,500 هزار تومان
  لیلا امینیان لیلا امینیان
  دکترای روانشناسی
  از 62,500 هزار تومان
  کیومرث مروت کیومرث مروت
  دکتری روانشناسی
  از 75,000 هزار تومان
  آرزو محمدی آرزو محمدی
  مشاور تغذیه
  از 75,000 هزار تومان
  سمیرا رضایی سمیرا رضایی
  مشاور روانشناس
  از 60,000 هزار تومان

  چرا زنان در مکالمات شان در مورد موضوعات مختلفی صحبت می کنند؟

برای مردان صحبت کردن در مورد یک موضوع و نتیجه گیری به معنی رسیدن به یقین و حس اطمینان است. مردان می دانند که می خواهند در مورد چه چیزی صحبت کنند و چه اتفاقی قرار است بیوفتد.

اما برای زنان رسیدن به نتیجه اهمیتی ندارد. زنان با دانستن جزئیات دقیق در مورد یک ماشین یا موتور به قطعیت نمی رسند؛ بلکه با داشتن یک مکالمه ی طولانی، زیبا و رضایتبخش به این حس دست پیدا می کنند. زنان با احساس ارتباط با افرادی که با ان ها صحبت می کنند می توانند رضایت بیشتری را بدست بیاورند.

بر اساس یک دانستنی جالب در مورد خانمها زنان نمی توانند فقط در مورد یک موضوع خاص صحبت کنند؛ زیرا با این کار به اطمینان نمی رسند.

اگر از زنان بخواهیم که در مرود یک موضوع صحبت کنند مانند این است که از مردان بخواهیم درمورد ۱۰ موضوع مختلف صحبت کرده و در مورد هیچکدام به نتیجه نرسند.

تذکر: برای تاکید بر روی موضوعی که در ابتدا به آن اشاره کردیم، باید بگوییم که تعداد افراد کمی هستند که کاملا مردانه و یا کاملا زنانه هستند و اگر هم چنین باشد، نمی توانند این ۱۳ مورد را کامل دارا باشند.

همه ی افراد معمولا بر اساس آیتم های مختلفی که در زندگی شان وجود دارد، مختلف عمل می کنند.

شما ممکن است قطعیت را در انجام و اعمال تان پیدا کنید. اما پس از مدتی احساسات زنانه پیدا کرده و بخواهید با ارتباط به این اطمینان برسید.

مثلا من می دانم که پس از یک روز بازی فوتبال، دوست دارم با دوستانم در ارتباط باشم و یقین را در ارتباطاتم پیدا کنم. برای من در ان لحظه، در جمع بودن و ارتباط داشتن باعث احساس یقین و آرامش می شود.

پس از مدتی آن احساس به پایان می رسد و دوباره به حالت نرمال برمی گردم و با اعمال و کار هایم به اطمینان می رسم.

شما نیز ممکن است یا مانند من و یا کاملا متفاوت باشید. این مقاله نمی تواند یک راهنمای مشخص برای زندگی همه ی انسان ها باشد. تنها هدف این مقاله نشان دادن تفاوت های بین زنان و مردان و دلیل این تفاوت ها است.

ویکی روان

ویکی روان سامانه سلامت روان با خدمات متنوع برای تمام فارسی زبانان است. می‌توانید در ویکی روان مشاوره روانشناسی برگزار کنید، در وبینارهای روانشناسی شرکت کرده و از مطالب مرتبط با روانشناسی استفاده کنید. جلسات مشاوره روانشناسی ویکی روان به صورت آنلاین، تلفنی و متنی برگزار می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا