ضمیر باطن تاثیر پذیر من

ضمیر باطن تاثیر پذیر من

سلام دوستان عزیز، زندگی بالا و پایین کم نداره. اتفاقات زیادی برای ما می افتد که میتوانند زمینه ساز تغییرات کوچک و بزرگ بسیاری در ما باشند. موضوع اصلی این است که ما نمیتوانیم اتفاقات زندگی را پیشبینی کنیم و از خطرات و اتفاقات ناگوار ایمن باشیم اما میتوانیم با سرمایه گذاری بر روی شخصیت و روحم و روانمان با مقابله با آنها برخیزیم و نتایج درخشانی بگیریم. تاثیر بر ضمیر باطن یکی از مواردی است که به موفقیت ما در زندگی کمک بسیار میکند اما باید راه های ارتباط با آن را به خوبی بلد باشید.

ضمیر باطن تاثیر پذیر من

در این نوشتار به بررسی پرسشی میپردازیم که یکی از خوانندگان سایت روانشناسی ویکی روان با بخش مشاوره روانشناسی ما در میان گذاشتند.

پرسش:

سلام

در مقطع از زندگی ام یک دوره نامزی را تجربه کردیم که یه سری اتفاقات منجر شد کلا همه چیز کنسل بشه.

از نظر روحی که وضعیت غیر نرمالی بود ولی به حمدالله به مرور زمان و مطالعه قرآن جهت آرامش و بعد آگاهی و بعد از ان عمل خیلللی بهتر شدم  آنها را بخشیدم .

ولی هر وقت موضوع یا جمله یا قصه ای در کتابها مرتبط با آن جریان مواجه بشم ضمیر ناخودگاهم ربطش میده به آن اشخاص یا به نحوی ربطش میدهد و یا گاهی اوقات فکر میکنم نکنه منم بزرگتر بشم کار اونا را انجام بدم.

آیا ربط موضوعات به این جریانات طبیعی است و اگر جایز نباشد و به صلاح نباشد چه کار کنم که ضمیر ناخودآگاهم این ها را مثل پازل بهم نچسباند.

با تشکر

راه های مدیریت ضمیر باطن تاثیر پذیر من

پاسخ:

دوست عزیز و گرامی سلام،

همانطور که در ابتدای این نوشتار گفته شد اتفاقات بسیار زیادی برای ما رخ میدهند که نتایج گوناگونی بر روح و روانمان دارند. این اتفاقات میتوانند گوارا و نیکو و یا ناپسند و تلخ باشند.

اینکه دوره نامزدی تلخی را گذرانده اید بسیار ناراحت کننده است اما به یاد داشته باشید این اتفاقات ممکن است برای هر کسی حتی با شدت بیشتری رخ بدهد.

این دست رخدادها در زندگی بسیار طبیعی و عادی میباشند. به دلیل خاص و ویژه بودنشان و همسویی با علایق عاطفی، آنها تاثیر بیشتری بر روی ضمیر باطن و فکر شما داشته اند.

با یاد داشته باشید نمیتوان این اتفاقات را به کل از ذهن پاک کرد اما میتوان آنقدر آنها را کم رنگ و نامرئی ساخت که در ذهنتان جایی برای آنها یافت نشود.

ضمیر باطن شما به دلیل اتفاق رخ داده نسبت به این موضوع حساسیت ویژه ای دارد که طبیعی نیز میباشد اما میتوانید با تعیین اهداف مورد علاقتان در اینباره سمت و سویی جدید به آن بدهید.

برای نمونه، اگر به دنبال ازدواج هستید، توصیه میکنم خصوصیات فردی مورد نظرتان از همسر آینده تان را به خوبی یاد داشت کنید، همسرتان را به خوبی شرح دهید. نیازی نیست در این کار خساست کنید، هر آنچیزی که فکر میکنید واقع بینانه و معقول میباشد را بنویسید. حال بر روی خودتان تمرکز کنید و ببینید دارای ویژگی های فردی ایده آل برای همسرتان هستید یا نه.

این مهم ترین بخش داستان است، تمرکز بر خودتان. در این پروسه ضمیر باطن خود را دوباره درگیر کنید. یعنی تلاش برای تبدیل شدن به فردی ایده آل به کمک ضمیر باطن. با تبدیل شدن به آن فرد شما میتوانید همسر ایده آلتان را به راحتی جذب کنید.

این تعیین اهداف مهم ترین بخش از مسیر منحرف سازی ضمیرتان از اتفاقات رخ داده است، آن را جدی بگیرید.

با این اتفاقات حالا شما فردی دارای تجربه و بالغ تر هستید که میتواند از اتفاقات گذشته به خوبی درس بگیرد و آنها را در زندگی آتی خود استفاده کند.

با تشکر از همراهی شما با سایت ویکی روان

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

علائم استرس در خواب

۱۲ مورد از علائم استرس در خواب در همه

علائم استرس در خواب در هر فرد متفاوت است اما با این حال نشانه های …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *