سختی های مادر شدن

آشنایی با سختی های مادر شدن

همیشه مادر شدن از آرزو های قلبی هر زن میباشد ولی خب مادر شدن بدون علم به شناخت فرزند و روانشناسی او باعث وارد شدن ضربه های روانی به دو طرف میباشد. پس لطفا مادرها خیلی با توجه این سختی های مادر شدن را بخوانند که بتوانند با فرزند خود کاملا روابط صمیمی و موفقیت آمیزی برقرار کنند که انشاءالله آینده های خودشان و خانواده شان به خطر نیفتاده و آنها را به درست ترین شکل ممکن با زندگی آشنا کنند.

برسی سختی های مادر شدن

با سایت روانشناسی ویکی روان همراه شوید.

سختی های مادر شدن

مشغله واقعی از بزرگترین سختی های مادر شدن

مشغولیت واقعی یعنی پد ریا مادر بودن. اما تا پیش از مادر شدن این را نمی دانستم و همیشه فکر می کردم مشغولیت یعنی مسافرت، تمرین فوتبال و یا خرید. و تمام این ها می تواند بهانه ای برای از دست دادن لحظات شاد باشد. عقیده ام این بود که مطمئنا اگر این مادرها یک سیستم یا برنامه بهتری داشتند قادر بودند که وقت بیشتری را برای خودشان بگذرانند.

اکنون فهمیده ام که چقدر آن تفکراتم احمقانه بودند. این پدر و مادرها هستند که مشغولند. وقتی برای چندین سال شب ها کم خوابی کشیدم. سخت تر از همه مسولیت هایی که در روزهای مدرسه فرزندم صبرم را لبریز می کرد.

گاهی اوقات واقعا دوست دارم که شب ها بدون هیچ بچه ای بیرون بروم و کسی با من درمورد مسائل انجمن اولیا و مربیان صحبت نکند. اما حقیقت این است که من واقعا پر مشغله و درگیرم.

پست های “دستشویی رفتن کودک” در فیسبوک

همیشه با خودم فکر می کردم که آن ها ارزش آنفرند شدن را دارند، اما وقتی کودک خودم برای اولین بار دستشویی رفتن را یاد گرفت در فیسبوک پست آن را گذاشتم. همه ما می دانیم که این کار واقعا خسته کننده و طاقت فرسا و از سختی های مادر شدن است. وقتی که کودک شما یاد می گیرد که دستشویی برود مثل این می ماند که شاخ قول را شکسته باشید.

شاید نتوانید عوامل و روش های دسشویی رفتن کودک را درک کنید، تا زمانی کودکتان آن را یاد بگیرد. و در این زمان است که فکر می کنید باید آن را با دیگران هم به اشتراک بگذارید تا آن ها هم بدانند.

چرا بچه ها باید غذا خوردن در رستوران را یاد بگیرند

اگر فرزندمان را هیچوقت به رستوران نبریم چگونه می توانند یاد بگیرند که در رستوران هم مثل خانه غذا بخورند. این گونه مواقع نمی توانیم واقعا موقعیت آن ها را درک کنیم.

وقتی که این فرشته های کوچک را در رستوران روی صندلی کودک بگذاریم ممکن است که کنترل خودشان را از دست بدهند و شما را با رفتارشان غافلگیر کنند. در کل بچه ها غیر قابل پیش بینی هستند و آن ها که آرام هستند می توانند تاحدودی آب زیرکاه باشند.

پست های اینستاگرام

کودک من زیبا و دوست داشتنی است و من دوست دارم که این را به همه بگویم. این احساس تمام مادران است. به همین خاطر تمام پست های اینستاگرامم فقط عکس کودکم است. شاید این برای دیگران زیبایی نداشته باشد و من هیچ پاسخی برای آن ها ندارم.

از سختی های مادر شدن این است که دوش گرفتن حکم تجملات را برای مادرهای پرمشغله پیدا می کند

همیشه از مادرها می شنیدم که فرصت حمام رفتن ندارند. واقعیت این است که در کنار بچه داری کارهای خانه، غذا پختن ها و تلفن ها و خیلی کارهای دیگر هست که تمام وقت را می گیرد. حتی بیدارماندن های شبانه باعث می شود که در تمام روز مدام خمیازه بکشم.

هیچوقت حس تمیز نبودن را دوست نداشتم اما این اتفاق برایم افتاده است. شاید کسانی که هنوز مادر نشده اند فکر کنند همیشه تمیز بودن کار آسانی است.

مادر های قبل از بچه دار شدن توجه کنند

شاید همسرتان را پدر یا مادر صدا بزنید

برای این مورد توضیح خوبی نمی توانم داشته باشم اما وقتی بیشتر بحث های ما درمورد کودک زیر ۶ ساله ام است ممکن است که این اتفاق بیفتد.

بو کردن پوشک بچه

وقتی برای اولین بار چنین رفتاری از یک مادر دیدم فکر می کردم که من هیچوقت چنین کاری را نخواهم کرد. اما اکنون من نیز همانطور شده ام و گاهی برای این که بفهمم کودکم جای خود را خراب کرده است یا نه باید پوشک او را بو بکشم و گاهی از این کار خجالت هم می کشم. درست است که مادر بودن زیباست اما یکسری مسائل مشمئز کننده هم دارد که تا وقتی مادر نشوید متوجه آن ها نخواهید شد.

همدلی کردن با شخصی که در موقعیت او نیستید شاید کمی سخت باشد. مثلا وقتی با کودکتان به یک فروشگاه بزرگ و لوکس می روید شاید دیگران نگاه های عجیبی به شما بیندازند یا نظرات کنایه آمیزی در شبکه های اجتماعی شما کهپر از عکس کودکتان است بدهند. در این مواقع به خاطر بیاور که قبل از این ها شما هم دیگاهتان دقیقا مثل آن ها بوده است.

درباره ویکی روان

ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب اطلاعات کاربردی مرتبط با رشته روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ما در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

از دیدگاه مشاور ازدواج، چرا ازدواج‌ ها شکست می‌‌ خورند

از دیدگاه مشاور ازدواج، چرا ازدواج‌ ها شکست می‌‌ خورند؟

از دیدگاه مشاور ازدواج، چرا ازدواج‌ ها شکست می‌‌ خورند و جدایی حاصل می شود؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =