زندگی اسلایدی چیست و چه تاثیری بر ما دارد؟

اینترنت و شبکه های اجتماعی ما را احاطه کرده اند. بسیاری بر آن تاثیر می گذارند و بسیاری از آن تاثیر میگیرند. شبکه های اجتماعی جایی برای تبادل اطلاعات و ارتباطات ماست اما گاهی آنقدر فراگیر می شود و آنقدر به آن اهمیت می دهیم که همه جنبه های زندگی را تحت شعاع قرار میدهد. در ادامه قصد داریم به بررسی مفهومی جدید با نام زندگی اسلایدی بپردازیم.

زندگی اسلایدی چیست؟

گرایش افراد به اعتیاد موبایل

فضای شبکه های اجتماعی به خصوص در ایران مملو از اغراق و بزرگ گویی است.

البته این به ماهیت شبکه های اجتماعی و فضاهایی از این دست هم بر میگردد.

در واقع ما با افرادی در ارتباط هستیم که آنها را نمیشناسیم و تنها ویترینی از زندگی انسان ها را مشاهده می کنیم.

همین نمای کوچک از زندگی آنها باعث می شود آنها را قضاوت کنیم و یا در حالتی بدتر، خود را مورد قضاوت بر اساس مشاهدات قرار دهیم.

زندگی اسلایدی به طور کلی یعنی برداشت و قضاوت زندگی مردم بر اساس چند عکس و فیلمی که آنها از خود در شبکه های اجتماعی منتشر می کنند

معمولا افراد زمان های خوشی خود را با دیگران به اشتراک میگذارند.

آنها وقتی در حال جشن گرفتن هستند، وقتی غذای خوشمزه ای را میل می کنند، خودروی گرانی سوار هستند، در سفر در حال خوشگذرانی هستند و شرایطی از این دست را تجربه می کنند، لحظات خود را با ما به اشتراک می گذارند.

کمتر دیده شده است شخصی به طور مداوم زمان های ناراحتی و دردناک زندگی خود را برای ما نمایش دهد.

به همین خاطر اگر سری به اینستاگرام بزنید، بیشتر با چهره های خندان، لباس های فاخر، سفرهای گران قیمت و دوستان بسیار صمیمی مواجه می شوید که هر روز هم حالشان بهتر می شود و گویی دنیا تنها به کام این افراد است.

اما آن چیزی که ما در شبکه های اجتماعی به اشتراک میگذاریم با واقعیت دنیای روزمره ما کاملا متفاوت است.

تاثیر زندگی اسلایدی بر مردم

استفاده از موبایل تو تخت

نمیتوان شبکه های اجتماعی را مورد سرزنش قرار داد.

آن کسی که باید مورد سرزنش قرار گیرد ما هستیم که با تعبیرهای نادرست خود، موجب بروز استرس پنهان و اضطراب در خودمان می شویم.

وقتی هر روز شاهد زندگی اسلایدی و منتخب دیگران در شبکه های اجتماعی هستیم، آنها را با خود مقایسه می کنیم.

همین مقایسه کردن های مداوم باعث بروز علائم افسردگی، سرخوردگی و حس عقب ماندن از لذت های دنیا است.

گویی همه با سرعت از کنار ما می گذرند و تنها ما هستیم که از همه نعمت ها بی بهره میمانیم.

در ادامه ویدئویی از پروفسور حسین باهر را مشاهده می کنید که به خوبی به بررسی و نقد سبک زندگی اسلایدی پرداخته اند.

 

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره پروفسور حسین باهر

پروفسور حسین باهر (زاده یکم فروردین ۱۳۲۳ در قم) جامعه‌شناس، استاد دانشگاه، کارشناس رسانه، بنیانگذار مکتب کنش‌ شناسی و نویسنده در زمینه رفتارشناسی، جامعه‌شناسی، مشاوره خانواده و دارای مدرک دکتری در توسعه اقتصادی و فوق دکتری فلسفه مدیریت منابع از کانادا، اهل کشور ایران است. وی دبیر کل آکادمی مدیریت ایران استو قائم مقام سازمان برنامه و بودجه و معاون برنامه‌ریزی در دولت محمدعلی رجایی، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی میباشد. پروفسور حسین باهر بنیانگذار مکتب رفتارشناسی، دارای مدرک دکتری در توسعه اقتصادی، فوق دکتری فلسفه، مدیریت منابع از کانادا میباشد. کارشناسی حقوق گرایش اقتصاد از دانشگاه تهران کارشناسی ارشد اکونومترید کترای برنامه ریزی اقتصادی از دانشگاه کنکوردیا کانادا فوق دکترای فلسفه مدیریت منابع از شورای تحقیقات ملی کانادا اخذ گواهینامه جرم شناسی از دانشگاه تهران اخذ دانشنامه زبان انگلیسی با درجه آکادمیک از دانشگاه مک گیل کانادا اخذ دانشنامه فرماندهی ستاد از دانشگاه پدافند ملی آثار:  رفتارشناسی خوشبختی، رفتارشناسی استرس، نکاتی پیرامون عرفان نماز مقالات: رفتارشناسی نفوذ موثر، پسامدرنیسم مولوی، سخنی پیرامون سروده‌های سهراب سپهری راه های ارتباطی: تلفن: 22341618-021 / 1054664-0912 ایمیل: prof_h_baher[at]yahoo.com ساعات ملاقات هر روز از ساعت ۱۰ الی ۴

این و هم چک کنید

تعریف عدم تمرکز

عدم تمرکز و پرورش فکر (نشانه های عدم تمرکز)

عدم تمرکز و پرورش فکر مسیری است که برای بسیاری از ما رخ داده. با …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *