خانه / روانشناسی / علائم انسان های نا ایمن از نظر روانشناسی
علائم انسان های نا ایمن از نظر روانشناسی

علائم انسان های نا ایمن از نظر روانشناسی

علائم انسان های نا ایمن از نظر روانشناسی , دانستن علائم و نشانه ی انسانهای ناایمن جهت شناخت و تشخیص افرادی که می خواهیم با آنها وارد ارتباط شویم بسیار مهم و ضروری است. اگر بخواهیم عشق واقعی را بشناسیم باید بدانیم که عشق واقعی فقط در یک انسان ایمن به وجود می آید. وگرنه انسان ناایمن به خاطر عطش و نیاز بیش از اندازه ای که به عشق دارد، نمی تواند رابطه ی عاشقانه اش را رشد بدهد و به تکامل برساند.

در اینجا به بیان ۱۰ مورد از بارزترین علایم انسانهای ناایمن می پردازیم:

با ویکی روان همراه شوید .

علائم انسان های نا ایمن از نظر روانشناسی

انسان های نا ایمن از نظر روانشناسی

برقراری ارتباطات موقتی و زودگذر:

آنها در روابط خود استمرار ندارند و به سرعت دوستان خود را عوض می کنند. به طور معمول آنها دوستان صمیمی زیادی ندارند و یا به علت عدم ثبات فکری و هیجانی به سرعت دوستانشان را عوض می کنند.

عاطفه سطحی:

آنها در تجربه ی احساسات گوناگون با مشکل مواجه می شوند و نمی توانند احساسات عمیق را درک کنند. همچنین آنها قادر به ایجاد حس همدلی و درک احساسات دیگران نیستند و به همین علت روابط عاطفی آنها همواره دچار مشکل می شود.

اجتناب از برقراری ارتباط چشمی:

علائم انسان های نا ایمن از نظر روانشناسی

آنها در هنگام صحبت کردن با افراد از برقراری ارتباط چشمی خودداری می کنند. افراد ناایمن به علت ترس از عمیق شدن ارتباطات انسانی، از نگاه کردن در چشمان دیگران جلوگیری می کنند. البته به یاد داشته باشیم این نشانه در صورتی از دلبستگی ناایمن خبر می دهد که در سرتاسر زندگی فرد و در اکثر روابط او گسترش یابد.

رفتارهای تخریبی نسبت به خود و دیگران:

آنها ممکن است خود آزاری یا دگرآزاری داشته باشند. این دسته از افراد به علت کمبود خودارزشمندی، دیگران را نیز ارزشمند نمی دانند. به همین علت ممکن است به علت رفع عذاب وجدان شدید و یا کاهش درد بی ارزشی، به خود و یا اطرافیانشان آسیب روحی و یا جسمی وارد کنند. این رفتارهامعمولا در روابط جنسی این دسته از افراد مشاهده می شود. دگر آزاری جنسی یکی از بیماریهای رایج در میان افراد ناایمن می باشد.

بی‌رحمی نسبت به حیوانات:

علائم انسان های نا ایمن از نظر روانشناسی

آنها معمولا در کودکی حیوان آزاری می کنند و در بزرگسالی نیز ممکن است این رفتار خود را ادامه دهند. این رفتار آنها می تواند برگرفته شده از خشمی باشد که نسبت به والدین خود داشته اند. همچنین این ابراز خشم در مواردی می تواند به دگر آزاری جسمی تبدیل شود.

ضعف در کنترل تکانه:

آنها در مدیریت نیازهای غریزی خود مثل خوردن، آشامیدن و نیاز جنسی ناتوان هستند. آنها معمولا وقتی گرسنه می شوند و یا نیاز جنسی دارند، بدون در نظر گرفتن شرایط اخلاقی و اجتماعی به رفع نیاز خود می پردازند. این رفع نیاز آنها ممکن است موجب آزار دیگران بشود.

علائم انسان های نا ایمن از نظر روانشناسی

رشد ناکافی فرامن:

علائم انسان های نا ایمن از نظر روانشناسی

آنها از نظر شکل گیری اصول اخلاقی و بازدارنده بسیار ضعیف هستند و معمولا سیستم ارزشی ثابتی ندارند. وجود یک سیستم ارزشی و اخلاقی مشخص از نشانه های شخصیت سالم و خودارزشمندی بالا می باشد.

الگوهای تغذیه‌ای نامناسب:

یکی از بزرگترین علل چاقی و یا لاغری و کاهش وزن افراد، سبک دلبستگی آنهاست. اگرچه بسیاری از افراد به اشتباه برای درمان چاقی یا کم اشتهایی خود رو به قرص و رژیم های غذایی می آورند، ولی باید بدانیم که تا وقتی ریشه ی یک مسئله حل نشود، صورت مسئله تا ابد باقی خواهد ماند. به همین خاطر است که بسیاری از افرادی که از عدم تناسب هیکل خود رنج می برند، با انجام رژیم های مختلف غذایی فقط به صورت موقت می توانند تناسب اندام پیدا کنند و پس از مدتی ناخودآگاه به حالت قبل خود بر می گردند. یکی از مهمترین ریشه های چاقی و یا لاغری مفرط، سبک دلبستگی ناایمن می باشد که فقط با درمان روانی قابل حل می باشد.

ضعف در برقراری ارتباط با همسالان:

این دسته از افراد معمولا با برقراری ارتباط با گروه همسالان خود اجتناب می کنند. توجیه آنها معمولا اینست که گروه همسالان، من را خوب درک نمی کنند. آنها معمولا با بزرگتر از خود و یا کوچکتر از خود دوست می شوند.

چسبندگی به افراد دیگر:

در اینگونه افراد چسبندگی زیادی در روابط دیده می شود. آنها دوست دارند دیگران وظایفشان را انجام دهند و یکی از علل کوتاه مدت بودن روابط افراد ناایمن، به اطلاح آویزان بودن آنها می باشد.

“علائم انسان های نا ایمن از نظر روانشناسی”

لوح موسوی

عضویت در خبرنامه ویکی روان

عضویت در خبرنامه ویکی روان

همراه با بیش از 7 هزار مشترک دیگر برای دریافت بهترین و جدیدترین مطالب روانشناسی عضو خبرنامه سایت ویکی روان شوید

با موفقیت مشترک شدید!

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

هورمون ملاتونین

آشنایی با هورمون ملاتونین

اگر در حین خواب در شب دچار مشکلات روانی هستید، ممکن است از کمکل های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *