خانه / روانشناسی / بیماری / سندرم بلوبری در کودکان چیست؟
سندرم بلوبری

سندرم بلوبری در کودکان چیست؟

سندرم بلوبری چیست؟

در ادامه با ویکی روان همراه باشید.

در سال ۱۹۸۰ لوین سن اختلالی را که سندرم بلوبری نامیده است توصیف میکند. سندرم بلوبری در بعضی از جنبه ها شبیه به اوتیسم بود و در بعضی جنبه ها متفاوت است. این اختلال به دنبال یک دوره طبیعی پس از انکه نشانه ای دال بر آسیب مغزی یا اشفتگی هیجانی وجود داشته باشد ظاهر میگردد.

نشانه های مرضی عمده سندرم بلوبری عبارتند از ناتوانی برای صحبت کردن یک واکنش جدید نسبت به موانع تهدید کننده و ناکامی و یک واکنش پرخاشگرانه نسبت به هرگونه تجاوز به حریم شخصی، عقب ماندگی ذهنی وجود دارد. ولی مسائل زبانی، مشکل ثانوی تلقی میشود، این کودکان کاهش روابط اجتماعی، اضطراب فوق العاده یا اصرار برای یکسانی محیط نشان نمیدهند و گفته شده است که از خانواده های پایین اجتماعی هستند.

لوین سن معتقد است که علت یک جهش ژنتیکی است که بر تکلم اثر میگذارد. چنان که گویی یک جریان تحولی به صورت بازگشت به زمانی است که بشر هیچ تکلمی نداشته است.

به قلم لیلا معینی استاد دانشگاه و روانشناس عمومی

 

عضویت در خبرنامه ویکی روان

عضویت در خبرنامه ویکی روان

همراه با بیش از 7 هزار مشترک دیگر برای دریافت بهترین و جدیدترین مطالب روانشناسی عضو خبرنامه سایت ویکی روان شوید

با موفقیت مشترک شدید!

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

هورمون ملاتونین

آشنایی با هورمون ملاتونین

اگر در حین خواب در شب دچار مشکلات روانی هستید، ممکن است از کمکل های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *