خانه / تست روانشناسی / تست ارزیابی علائم اختلال مانیا
تست ارزیابی علائم اختلال مانیا

تست ارزیابی علائم اختلال مانیا

اختلال مانیا به حالتی گفته میشود که شخص مبتلا در آن وضعیت ثابتی ندارد، برای مثال گاهی بسیار خوشحال است و لحظه ای بعد افسرده و غمگین. شاید بعضی مواقع این حالات برای همه ما هم اتفاق بیفتد اما همیشگی بودن آن خطر ساز است. تست ارزیابی علائم اختلال مانیا به بررسی احتمال وجود اختلال مانیا در افراد میپردازد.

تست ارزیابی علائم اختلال مانیا

با بخش تست روانشناسی در سایت ویکی روان همراه باشید.

همانطور که گفته شد تست ارزیابی علائم اختلال مانیا جهت سنجش شدت علائم مانیا در بیماران مبتلا به اختلال دو قطبی از نوع I تنظیم شده است که معمولا در صورت مشاهده علائم شدید نیاز به پیگیری های لازم توسط مشاور و روانپزشک دارند.

اگر فکر میکنید شما هم بعضا حالات نامتعادل روحی روانی دارید، نگران نباشید انجام تست ارزیابی علائم اختلال مانیا میتواند وضعیت روحی روانی شما را مشخص کند.

میزان دقت تست ارزیابی علائم اختلال مانیا

از آنجایی که علائم بیماری مانیا بر خلاف افسردگی که تدریجی ظاهر میشود، ناگهانی پدیدار میشود، ناگهانی ظاهر و باز هم به صورت ناگهانی از بین میرود. تست ارزیابی علائم اختلال مانیا کارکرد مفیدی در به دست آوردن یک برآورد از وضعیت بیمار میباشد.

تست ارزیابی علائم اختلال مانیا توسط تعداد زیادی از اساتید و متخصصین روانشناسی بالینی و روانپزشکی تائید و ضریب اعتبار آن (بیش از ۸۰ درصد دقت) بعد از آزمایش بر روی ۵۰۰ نفر از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تربت جام به خوبی نشان داده شده است.

روانشناسان گردآورنده تست: محمد بهرامیان، هاله رهنما

تست ارزیابی علائم اختلال مانیا حاوی ۲۰ پرسش مربوط به احساسات کلی شما میباشد که میبایست با دقت تمام به آنها پاسخ دهید. به یاد داشته باشید برای افزایش دقت و تحلیل بهتر، تنها یکبار میتوانید به پرسش ها پاسخ دهید و امکان بازگشت به پرسش های قبلی وجود ندارد. پس با دقت سوال را بخوانید و بعد پاسخ دهید.

بی قراری روانی یا حرکتی

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *