خانه / روانشناسی فردی / تاثیر لباس آراسته بر دیگران و موفقیت بیشتر
تاثیر لباس آراسته بر دیگران

تاثیر لباس آراسته بر دیگران و موفقیت بیشتر

چه بخواهیم چه نخواهیم لباس آراسته و ظاهر مرتب بر روی مخاطبین ما تاثیر مثبت خواهد گذاشت و تا حدودی ذهن آنها را برای پذیرش ما آماده میکند. لباس و ظاهر آراسته حتما به معنی استفاده از البسه گران قیمت نیست. بلکه تمیزی، اراستگیو هماهنگی بین آنها بسیار مهم میباشد.

با ویکی روان همراه باشید.

بیایید واقع بین باشیم. در واقع درست یا غلط ، اکثر ما در نگاه اول با دیدن ظاهر یک فرد کمی او را تحلیل کرده میکنیم و در بسیاری از موارد در مورد وی قضاوت می کنیم. این روزها خوب لباس آراسته بر روی شخصیت افراد تاثیر گذار است و هرگز به معنای خرجهای گزاف نیست.

بلکه به این معنا است که از همان چیزی که دارید نهایت استفاده را بکنید و بیایید واقع بین باشیم و بدانیم که اکثر افراد در نگاه اول شما را قضاوت می کنند و بعد از نشست و برخواستهای مختلف با خصوصیت های درونی شما آشنا می شوند.

برای افزایش اعتماد به نفس از لباس آراسته استفاده کنید

اگر مدام از اطرافیانتان بشنوید که چقدر خوشتیپ شده اید، چقدر خوب لباسهایتان را ست کرده اید، مثل هر مسئله دیگری رفته رفته برایتان تبدیل به یک احساس درونی می شود و اعتماد به نفستان بیشتر می شود.

در این مورد الگوبرداری کنید

گرچه بهترین راه حل برای به دست آوردن یک سبک خاص به خودتان آزمون و خطا کردن است ،اما مهمترین نکته ای که به شما کمک می کند تا در، ست کردن لباسهایتان کمتر خطا کنید توجه به نوع پوشش افراد موفق است. این الگوبرداری می تواند از نوع پوشش کسانی باشند که حوزه کاری، سن و موقعیت اجتماعی شان با شما مشابه است.

در انتخاب لباس آراسته رنگهای شاد را فراموش نکنید

رنگهای شاد ، انرژی مثبت را در فضا پخش می کنند. جالب است که بدانید بر خلاف آن چیزی که عموم مردم فکر می کنند ، رنگ زرد نشانه تنفر نیست و بسیار در افزایش شور و نشاط افراد تاثیر گذار است. رنگ لیمویی بهترین انتخاب بین تونالیته های مختلف رنگ زرد برای لباس است. اما فراموش نکنید استفاده بیش از حد از این رنگ چشم را خسته می کند.

سرتا پا مشکی نپوشید!

یکبار امنحان کنید. یک روز لباسهای تیره به تن کنید و روز بعد رنگ روشن. بدیهی است وقتی رنگهای شاد می پوشید ، در طول روز با نشاط تر خواهید بود و این مسئله هم در روحیه خودتان موثر خواهد بود و هم کسانی که در طول روز با شما سر و کار دارند.

خانمهایی که سرتا پا مشکی می پوشند باید این نکته را در نظر داشته باشند که این مسئله به مرور بر روحیه شان تاثیر نامناسب خواهد داشت.

چرا باید لباس شاد بپوشید؟

حتی در دیدگاه کلی تر انتخاب لباس آراسته ، رنگ ها و آداب و رسوم خاص در یک منطقه خاص در میزان شاد بودن مردم آن منطقه تاثیر گذار است. مثلا” نوع پوشش و رنگها در مناطق شمالی ایران.

سبک خودتان را داشته باشید!

شما یک مدیر موفق هستید یا یک فروشنده؟ شاید هم یک کار آفرین باشید و حتما” قبول دارید که خرید کردن از یک فروشنده خوش پوش لذت بخش تر است. فراموش نکنید که مد گرا بودن افراطی ممکن است که شما را به دردسر بیندازد. همین که بدانید برای هر مجلسی چه لباسی بپوشید کافی است. پس سبک لباس پوشیندنتان را پیدا کنید و از لباس آراسته استفاده کنید.

تاثیر لباس آراسته بر دیگران و موفقیت بیشتر
امتیازدهی به مطلب
عضویت در خبرنامه ویکی روان

عضویت در خبرنامه ویکی روان

همراه با بیش از 9 هزار مشترک دیگر برای دریافت بهترین و جدیدترین مطالب روانشناسی و دیگر موضوعات عضو خبرنامه سایت ویکی روان شوید

با موفقیت مشترک شدید!

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

ایجاد تنوع در روابط زناشویی

راه های ایجاد تنوع در روابط زناشویی

اگر می خواهید با استفاده از راه کارهای جدید تنوع در روابط زناشویی داشته باشید …

مردان چه اندامی را دوست دارند

مردان چه اندامی را دوست دارند ؟

در پاسخ به این سوال که مردان چه اندامی را دوست دارند اصلا جای تعجب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *