چگونه صبح ها سرحال باشیم

چگونه صبح سرحال باشیم؟ (۱۰ راه سرحال شدن در صبح)

چگونه صبح سرحال باشیم و روز خوبی را شروع کنیم؟ سرحال شدن در صبح چند تکنیک دارد که اگر آنها را دنبال کنید صبح پرانرژی را تجربه خواهید کرد. سوالات زیادی در بخش مشاوره آنلاین روان شناسی ویکی روان دریافت می کنیم که، چگونه صبح ها سرحال باشیم یا برای سرحال شدن در صبح چه کنیم؟ بی توجه به این که شب چقدر خوابیده اید، اگر آدم سحرخیزی نباشید، در این صورت اینکه صبح­ ها سرحال و پرانرژی از خواب بیدار شوید همچون یک افسانه به نظر می رسد. به محض این که زنگ هشدار ساعت به صدا در می آید، ممکن است وسوسه شوید که دوباره پتو را روی سرتان بکشید و خواب لذت بخش را ادامه دهید.

چطور صبح­ ها سرحال و پر انرژی از خواب بیدار شوید؟

با بخش مقاله های سایت ویکی روان همراه باشید.

وقتی بالاخره تصمیم می‍گیرید که با روزتان رو به رو شوید، ممکن است متوجه شوید در طول روز هم‍چون یک زامبی به این طرف و آن طرف می روید! اما، لازم نیست صبح‍ها تا این حد هولناک باشد. با بکار‌گیری نکات ساده زیر قادر خواهید بود صبح‌ ها سرحال‌ تر و پر انرژی‌ تر باشید. می خواهیم روش سرحال شدن در صبح را به شما آموزش دهیم.

چرا صبح ها سرحال نیستم؟

پاسخ به سوال چرا صبح ها سرحال نیستم به مسائل مختلفی بستگی دارد، یعنی عوامل زیادی منجر به بی حال بودنتان در صبح می شود. برای نمونه:

  1. بد خوابی شبانه
  2. تغذیه نامناسب
  3. روتین صبحگاهی اشتباه
  4. افکار منفی و عادت به نشخوارهای ذهنی
  5. بی برنامگی
  6. محیط نامناسب

و بسیاری موارد دیگر می توانند پاسخ سوال دلیل بی حالی صبح ها چیست باشند.

چگونه صبح ها پر انرژی باشیم؟

در ادامه به روش هایی اشاره می کنیم که اگر آنها را برای حدود ۱ ماه انجام دهید، نتایج درخشانی خواهید گرفت. در واقع سرحال شدن در صبح نیاز به آموزش دارد که شما هم می توانید یاد بگیرید.

۱- چگونه صبح سرحال باشیم : بی‌ خیال چرت زدن شوید

چگونه صبح سرحال باشیم
چگونه صبح سرحال باشیم

آیا واقعا بعد از هفت دقیقه زمان تعویق زنگ هشدار سرحال‌ تر از خواب بیدار می‌ شوید؟

اگر با خود صادق باشید، متوجه می‍شوید این یک شوخی است که در عرض چند دقیقه دوباره به خواب معجزه آسایی که در آن بودید برگردید در حالی که می‍دانید چند دقیقه بعد باید بیدار شوید

اگر می خواهید صبح­ ها سرحال و پرانرژی از خواب بیدار شوید دکمه تعویق را نزنید و بلافاصله از خواب بیدار شوید، این کار نه تنها زمان بیشتری را در هنگام صبح به شما می دهد بلکه همچنین باعث می شود بیخودی خودتان را اذیت نکنید که به خوابی که دیگر اجازه ندارید برگردید.

پس اگر مدام می پرسید چگونه صبح ها سرحال باشیم باید این تکنیک جالب را از فرا صبح شروع کنید.

مشاوره روانشناسی آنلاین در ویکی روان

۲- وقتی از خواب بیدار می شوید، بلافاصله از رختخواب بیرون بیایید

 ما همه این کار را انجام می‍ دهیم که حداقل ده دقیقه زیر پتو می مانیم، در حالی که خواب هایی که دیده ایم و برنامه های روزمان را در ذهن مرور می کنیم، اما هر چه بیشتر در جای‍تان دراز بکشید بیشتر خواهید خواست که در همان جا بمانید.

بیرون رفتن از رختخواب باعث می شود شما دیگر از روی درماندگی نخواهید در تخت‍خواب بمانید. بنابراین برای اینکه صبح­ ها سرحال و پرانرژی از خواب بیدار شوید باید بلافاصله تلفن همراه‍تان را از بالای تخت‍تان بردارید.

۳- برای سرحال شدن صبح زود نوشیدن کافئین را امتحان کنید

انرژی همیشه به صورت طبیعی وجود ندارد، با این حال اگر می خواهید صبح­ ها سرحال و پرانرژی از خواب بیدار شوید، نوشیدن کافئین می تواند پشتیبانی و حمایتی که نیاز دارید را به شما بدهد.

دریافت کردن مقداری کافئین بلافاصله پس از بیدار شدن می‌ تواند کمک کند بر سستی و بی‍حالی صبح هنگام غلبه کنید و شما را آماده کند تا با روزتان رو به رو شوید

این تکنیک برای سرحال شدن در صبح بسیار مفید است، البته باید از نوشیدن قهوه لذت ببرید نه اینکه از مجبوری آن را بنوشید.

حتما بخوانید: مضرات دیر خوابیدن کدامند؟

۴- برای سرحال شدن اول صبح حتما باید صبحانه بخورید

سرحال شدن در صبح

 آیا شما نیز جز آن دسته افرادی هستید که هنگام صبح ادعا می کنند گرسنه نیستند؟ خب، حق با شماست.

در حالی که خواب بوده اید حسابی گرسنگی کشیده اید. این حالت می‍ تواند باعث شود اشتهای کافی برای صبحانه نداشته باشید، با این حال بدن شما به آن نیاز دارد. غذا انرژی است و چنان‌ چه سوخت بدن را به آن برسانید، مسلما صبح های پر انرژی تری خواهید داشت.

پس برای سرحال شدن سر صبح باید صبحانه بخورید تا بدنتان انرژی لازم برای ادامه روز را داشته باشد.

۵- قوانین را بشکنید و شب ها قدری کربوهیدرات مصرف کنید

وقت آن است که قانون را بشکنید (قانونی که می‍گوید نباید بعد از ساعت ۶ غروب کربوهیدرات مصرف کنید).

یک روش سرحال شدن در صبح این است که شب همراه شام قدری کربوهیدرات مصرف کنید. میل کردن یک کاسه سوپ جو یا امثال آن قبل از رفتن به رختخواب، نه تنها خواب شبانه بهتری برای شما به ارمغان خواهد آورد، بلکه همچنین به شما کمک می‍کند صبح سرحال تر از خواب بیدار شوید. چرا‌ که غذای داخل شکم‌تان به تدریج انرژی آزاد می‍کند انرژی که تا صبح دوام می آورد.

این راهکار خوبی برای این است که صبح­ ها سرحال و پرانرژی از خواب بیدار شوید.

۶- برای سرحال شدن صبح زود با ورزش به جنگ خستگی بروید

 وقتی صبح‍ها خسته از خواب بیدار می‍ شوید آخرین چیزی که ممکن است احتمالا به ذهن‌ تان برسد ورزش کردن است!  🙂

با این که یک ساعت اضافی ماندن در رختخواب ممکن است بهترین راه‌ حل به نظر بیاید، ورزش عملا باعث می شود صبح­ ها سرحال و پرانرژی از خواب بیدار شوید. حرکت دادن بدن می‌ تواند خستگی اول صبح را از بین ببرد.

علاوه بر این، “اندورفین” که به این ترتیب از فعالیت فیزیکی آزاد می‍ شود مطمئنا شما را در وضعیت ذهنی بهتری قرار می‍ دهد.

۷- دلیلی برای بیدار شدن داشته باشید

 اگر هیچ برنامه‌ ای برای روزتان نداشته باشید، این حالت می‍ تواند به تنبلی منجر شود. اگر هیچ کاری برای انجام دادن نداشته باشید در این صورت نیازی به انرژی نخواهید داشت و احتمالا دوست دارید چرت بزنید.

تفاوتی نمی کند که برنامه های شما به دقت زمان‍بندی شده باشد یا نه، بیدار شدن از خواب و انجام هر کاری نمی تواند شما را از وضعیت خستگی که در آن قرار دارید نجات دهد

حتی اگر از خانه بیرون بزنید و فقط در هوای تازه چند نفس عمیق بکشید، این کار باعث می شود صبح­ ها سرحال و پرانرژی از خواب بیدار شوید.

۸- برای سرحال شدن سر صبح مراقبه کنید

مشاوره جنسی آنلاین و تصویری در ویکی روان

مراقبه قدرت ذهن آگاهی را در شما زنده می کند. اگر می پرسید چگونه صبح ها سرحال باشیم بهتر است بعد از بیدار شدن و کمی تحرک بدنی، مراقبه (مدیتیشن) را به صورت منظم انجام دهید.

با این کار از افکار منفی دوری خواهید کرد و انرژی واقعی به دست می آورید. بیشتر افراد موفق برای سرحال شدن در صبح از این تکنیک ساده استفاده می کنند. قبلا در ویکی روان درباره اینکه مدیتیشن چیست مفصل صحبت کردیم، حتما مطالعه کنید.

۹- صبح ها تمرکزتان را فقط روی خواسته ها بزارید

خیلی از افراد به محض بیدار شدن، به چیزهایی فکر می کنند که نمی خواهند در زندگیشان به وجود بیاید. یعنی تمرکز آنها روی ناخواسته ها است!

این کار باعث می شود انرژی مغزی زیادی از شما گرفته شود و روزتان را خوب شروع نکنید! پس یادتان باشد یک راه سرحال شدن در صبح و ابتدای روز این است که تمرکزتان را روی خواسته ها بزارید نه ناخواسته هایی که حالتان را بد می کنند.

البته این کار نیاز به تمرین دارد اما به مرور در آن بهتر و بهتر می شوید.

۱۰- از شب قبل برای فردا برنامه ریزی کنید

اصلا این مورد را دست کم نگیرید، اینکه برنامه داشته باشید ذهنتان را جمع و جور می کند و کمک می کند بار روانی کمتری اول صبح تجربه کنید.

هرچقدر هم که سرتان خلوت است و در ذهنتان می دانید فردا چه کارهایی باید انجام دهید، اما سرحال بودن اول باید برنامه روزانه خود را یادداشت کنید.

نکته مهم این است که از شب قبل اهداف فردا را مکتوب کنید تا بدانید دقیقا چه کارهایی انجام خواهید داد، این تکنیک تاثیر بسیار در سرحال شدن صبح زود دارد.

ترجمه: سید مرتضی نظری

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

برقراری رابطه با فرزند خوانده

12 راه برقراری رابطه با فرزند خوانده که باید بدانید

برقراری رابطه با فرزند خوانده مشکل بسیاری از افراد است چون آنها نمی توانند حضور …

2 دیدگاه ها

  1. با سلام ممنون از سایت خوب شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + دوازده =