روابط زناشوییخانم ها بخوانند

چگونگی همراه کردن مردها در خرید

اگر به بازار بروید و جمعیت را نگاه کنید، خانم هایی را می‌بینید که شادان و خندان و پرانرژی هستند و در مقابل آقایانی که بی حوصله و خسته، گویی به دنبال همسرانشان کشیده می شوند تا خرید کنند. مردها کلا پاساژ گردی را دوست ندارند اما همراه کردن مردها در خرید راه هایی دارد که در ادامه به آنها میپردازیم.

با ویکی روان همراه باشید.

بررسی راه های همراه کردن مردها در خرید

در این یادداشت سعی کرده ایم راهکارهای همراه کردن مردها در خرید را هنگام  بازار رفتن مرور کنیم. با ما همراه باشید. بعضی مسائل هستند که با فهمیدن و پذیرفتنشان راحت تر می توانید زندگی کنید. یکی از این مسائل تفاوت های خانم ها و آقایان در علاقه و لذت بردن از خرید کردن است. برای خانم ها خرید کردن، فرآیندی است که در کنار تأمین اجناس مورد نیاز آنها، یک تفریح لذتبخش نیز به حساب می آید.

آقایان این کار را را تکلیفی مثل دیگر تکالیف زندگی خود می دانند که هرچه سریع تر بتوانند این تکلیف را به پایان برده و به سرانجام برسانند احساس بهتری دارند

برای همراه کردن مردها در خرید اندازه جیب همسرتان را درک کنید

هیچ مردی دوست ندارد در برابر خواسته ها و نیازهای همسر و فرزندانش شرمنده شود. مردان تمام تلاش شان را برای تأمین زندگی همسرشان می کنند و حتی گاهی ۲ و ۳ شیفت کار می کنند تا بتوانند هزینه های مالی خانواده را تأمین کنند. در چنین وضعیتی اینکه شما هنگام خرید همسرتان را تحت فشار و در مضیقه بگذارید چندان عادلانه به نظر نمی رسد.

از پیامبر مهربانی و رحمت، حضرت محمد(ص) هم نقل شده که ایشان همواره خانم ها را به رعایت و مدارا با وضعیت مالی همسر توصیه می کردند و در حدیثی تامل برانگیز فرموده اند:

از زنی که با شوهر خود مدارا نکند و از او چیزی را بخواهد که انجام آن در قدرت او نباشد هیچ کاری قبول نخواهد شد و روز قیامت خدا را درحالی که بر او غضبناک است ملاقات خواهد کرد

یک لباس مناسب، یک قطعه ابزار که جزو خریدهای همیشگی مورد علاقه آقایان است یا هر چیز دیگری که می دانید همسرتان به آن علاقه دارد. با این کار نه تنها همسرتان را درگیر فرایند خرید می کنید بلکه او را دوباره سر ذوق می آورید.
خرید
مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
آناهیتا افخمی آناهیتا افخمی
مشاور روانشناس
از 210,000 هزار تومان
سیما حداد سیما حداد
دکتری روانشناسی
از 75,000 هزار تومان
بابک ساسانی بابک ساسانی
دکتری روانشناسی
از 100,000 هزار تومان
کیومرث مروت کیومرث مروت
دکتری روانشناسی
از 75,000 هزار تومان
پگاه عبادی پگاه عبادی
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
مریم جاویدی مریم جاویدی
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
اسما مشمول اسما مشمول
دکتری روانشناسی
از 60,000 هزار تومان
سید حامد واحدی اردکانی سید حامد واحدی اردکانی
دکترای روانشناسی
از 100,000 هزار تومان

بمنظور همراه کردن مردها در خرید با برنامه خرید کنید

از جمله تفاوت های اساسی زنان و مردان هنگام خرید، ساختار یافتگی ذهنی آقایان در برابر و پراکندگی و وسعت ذهنی در خانم هاست. همسر شما به عنوان یک مرد انتظار دارد پیش از خرید، برنامه خرید شما مشخص باشد. اینکه بدانید از کجا می خواهید خرید کنید، چه چیزهایی بخرید و تقریبا چه زمانی را صرف خرید کنید.

سعی کنید این تفاوت را در همسرتان محترم بشمرید و هنگام خرید، آشفتگی او را با متمرکز و هدف دار کردن خریدتان به حداقل برسانید. این درست است که شما دوست دارید از این مغازه و این پاساژ به مغازه و پاساژ بعدی بروید و برای بررسی و خریدن هر چیزی که لازم دارید زمان صرف کنید ولی باور داشته باشید که هیچ چیز بیشتر از این کار نمی تواند همسر شما را کلافه و عصبی کند.

 برای بچه ها چه فکری کرده اید؟

در طول خرید معمولا شما که انتخاب کننده اصلی و محور خرید هستید مشغول و سرگرم کار خودتان می شوید و بچه ها غالبا روی دوش همسرتان می افتند. بچه ها در این موارد غر می زنند، گریه می کنند، گرسنه می شوند، نیاز به دستشویی پیدا می کنند، به وسیله های چیده شده در مغازه ها دست می زنند و خلاصه هزارجور شیطنت و دردسر برای پدر بیچاره درست می کنند.

حالا شما درنظر بگیرید برای پدری که اصل بازار آمدن را یک تکلیف آزار دهنده می بیند، فشار بچه ها چقدر سخت است و چه بر سرش خواهد آورد.

حتما برای همراه کردن مردها در خرید زمان خرید را درست انتخاب کنید

انتخاب زمان مناسب برای خرید رفتن همراه همسرتان یکی از ظرافت های مهمی است که شما باید درنظر داشته باشید. خودتان را جای همسرتان بگذارید. فرض کنید شما قرار است کاری را انجام دهید که علاقه ای به آن ندارید و آن را یک تکلیف آزار دهنده می دانید، طبیعی است برای چنین کاری رغبت چندانی نداشته باشید، حالا فرض کنید این کار آزار دهنده در زمانی اتفاق بیفتد که شما خسته اید پس برای جلوگیری از چنین شرایطی دقت کنید حتما زمان مناسبی را برای خرید رفتن با همسرتان انتخاب کنید و مدت زمان خرید را نیز به حداقل برسانید.

از جمله تفاوت های اساسی زنان و مردان هنگام خرید، ساختاریافتگی ذهنی آقایان در برابر و پراکندگی و وسعت ذهنی در خانم هاست. همسر شما به عنوان یک مرد انتظار دارد پیش از خرید، برنامه خرید شما مشخص باشد

سقف خرید را مشخص کنید

قبل از خرید با همسرتان صحبت کنید و بر سر مبلغی که می توانید در این دوره از خرید هزینه کنید، توافق کنید. مردها معمولا نگران این هستند که مبادا هزینه های خرید از مبلغی که آنها درنظر گرفته اند بیشتر شود و شرمنده همسرشان شوند. برای همراه کردن مردها در خرید بهتر است همان ابتدای خرید تکلیف تان را با همسرتان مشخص کنید و سقف خرید را معین کنید.

مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
معصومه چوبین معصومه چوبین
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
پریسا سبزواری پریسا سبزواری
دکتری روانشناسی
از 75,000 هزار تومان
علیرضا سروش علیرضا سروش
دکتری روانشناسی
از 100,000 هزار تومان
محمد جواد اسکندری محمد جواد اسکندری
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
مهرانگیز متقی مهرانگیز متقی
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
علی اشرف نورمحمدی علی اشرف نورمحمدی
دکتری روانشناسی
از 75,000 هزار تومان
فرشته همدانی فرشته همدانی
مشاور روانشناس
از 55,000 هزار تومان
مهدیه پاکدامن مهدیه پاکدامن
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان

به همسرتان جایزه بدهید

یک لباس مناسب، یک قطعه ابزار که جزو خریدهای همیشگی مورد علاقه آقایان است یا هر چیز دیگری که می دانید همسرتان به آن علاقه دارد. با این کار نه تنها همسرتان را درگیر فرایند خرید می کنید بلکه او را دوباره سر ذوق می آورید. همچنین می توانید برای همه خریدهایتان نظر همسرتان را بپرسید اما از او انتظار نظر تخصصی و دقیق در همه موارد را نداشته باشید.

از راه های همراه کردن مردها در خرید این است که در مقابل اما می توانید به صورت گزینشی در موارد خاصی که نظر همسرتان برایتان اهمیت ویژه ای دارد از همسرتان بخواهید که در این مورد خاص نظر دقیقی به شما بدهد. به همسرتان بگویید که در این مورد نظر او اهمیت زیادی برای شما دارد و درخواست کنید تا با حوصله و دقت پاسخ شما را بدهد.

ویکی روان

ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب اطلاعات کاربردی مرتبط با رشته روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ما در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا