ایجاد تنوع در زندگی

راه های ایجاد تنوع در زندگی و رهایی از تکرار

همیشه آرامش در زندگی و ساده و تکراری بودن زندگی خوب نیست خیلی اوقات با مضرات روحی و روانی بسیاری مواجه میشوید . باید سختی ها کشید و از آرامش تکراری به سمت ایجاد تنوع در زندگی واقعی رسید. اگر هر کاری که از آن ترسیده اید باید تجربه اش کنید و شاید بگویید که نمیتوانید یا حوصله ندارید اما این اشتباه است و نباید مرتکب این اشتباه شد.

راه های ایجاد تنوع در زندگی و رهایی از تکرار

با سایت روانشناسی ویکی روان همراه شوید.

از زندگی تکرار و آرام خود رهایی یابید

برای ایجاد تنوع در زندگی لیستی از کارهای خودت را به نمایش بگذار

همانند خیلی چیزهای دیگر، باید مثبت ها را از منفی ها بیرون بکشی. این شامل با ارزش ترین کارهای تو می باشد، مثل: یک داستان کوتاه، فیلم و یا یک نقاشی. اگر همه چیز عالی بود اعتماد به نفس شما بهبود می یابد و گرنه تمام تلاش خودتان را برای یادگیری یک یا چند مهارت خواهید کرد.

به یک ماجراجویی بدون استفاده از جی پی اس بروید

دست نگه دار! هم اکنون همه چیز ترسناک خواهد بود. تو باهوش تر از آنی هستی که فکرش را بکنی و می توانی به خودت تکیه کنی. از گم شدن لذت ببر، زیرا باعث می شود به مکان های جدید رفته و سطح معلومات خودت را بالا ببری. اگر مجبور شدی می توانی از دیگران آدرس بگیری.
شاید بد نباشد برای ایجاد تنوع در زندگی از رستورانی که تا به حال امتحان نکرده ای غذا سفارش بده و آن را تست کن. همبرگر و سالاد سزار را فراموش کن. به رستورانی جدید برو و یک چیز متفاوت سفارش بده.

یک هدف فراتر از معمول برای خودت تعیین کن

دو ماراتن تمرین کن سفت به آن بچسب و امتحانش کن. با این کار روی خودت تاثیر گذاشته و برای دیگران الهام بخش خواهی شد، یا یک تراژدی منحصر به فرد بخوان و درباره آن بحث کن.

در مقابل جمع صحبت کن

این می تواند خواندن یک شعر، خواندن داستانی کوتاه و یا تعریف کردن یک جوک باشد.صحبت در جمع ممکن است ترسناک باشد، اما اگر یک بار آن را انجام دهی، درک می کنی که زیاد هم بد نیست، حتی ممکن است لذت بخش هم باشد زیرا دیگران می توانند تو را بشناسند و تو هم از این استعداد جدیدت لذت خواهی برد.

از زندگی تکرار و آرام خود رهایی یابید

به هر فرصتی که در مسیرت قرار می گیرد بله بگو اما با احتیاط

بمنظور ایجاد تنوع در زندگی تمام فرصتهایی که به منظور نپذیرفتن آنها عذر و بهانه می آوردی را قبول کن. مهم نیست که این فرصتها چقدر کوچک و یا بزرگ هستند. دعوت به یک مهمانی و یا پذیرفتن یک پیشنهاد شغلی در صنعتی متفاوت. اینها می توانند تغییری به سوی بهبود باشند.

با ترس روبرو شو

از اقیانوس می ترسی؟ به شنا برو. از ارتفاع می ترسی؟ به چتربازی برو. ترس باعث می شود که ماجراجویی های منحصر به فرد را تجربه نکنی. با ترس مواجه شو و همانند قاصدکی رشد کن.

تنهایی به سفر برو

سفری زمینی به چندین شهر و یا سفری هوایی به تایلند. با تنهایی سفر کردن چیزهای زیادی درباره خودت کشف خواهی کرد. می فهمی بیشتر از آنی که فکرش را می کردی، شجاع و باهوش هستی. همچنین خودت سفرت را برنامه ریزی می کنی و مجبور نیستی طبق برنامه شخص دیگری پیش بروی.

از زندگی تکرار و آرام خود رهایی یابید

در جایی که همه غریبه هستند حضور پیدا کن و با آنها صحبت کن

یاد بگیر که آرامش خودت را حفظ کنی و به عقاید و نظرات دیگران احترام بگذاری. یادگیری و اجتماعی شدن در یک محیط جدید می تواند دنیای شما را وسعت ببخشد. این از بهترین راه های ایجاد تنوع در زندگی میباشد، امتحانش کن.

برای یک روز هم که شده آفلاین باش

این کار سخت تر از آن است که فکرش را بکنی، پس برای یک روز به اینترنت متصل نباش و سعی کن آن ساعت هایی که هرگز بر نخواهند گشت را با نکاتی که تا اینجا ذکر شد پر کنی. برنامه ریزی کن که هفته ای یک بار، ماهی دوبار و… آن را تمرین کنی . دنیای بیرون منتظر حضور شماست.

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره ویکی روان

ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب اطلاعات کاربردی مرتبط با رشته روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ما در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

وسواس احساس گناه

وسواس احساس گناه چیست و چه علائمی دارد؟

شاید عبارت وسواس احساس گناه تا به حال به گوشتان نخورده باشد اما یکی از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *