اهمیت فاصله سنی در رابطه

شاید خیلی ها دوست داشتن برایشان از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد که حتی به موارد مانند سن خودشان و سن طرف مقابلشان توجه نکنند . اما واقعا اهمیت فاصله سنی در رابطه چه میزان میباشد؟ همیشه به سوال اولی که هنگام آشنایی با یک دختر یا پسر برای ازدواج در ذهنتان روشن میشود وفادار بمانید. واقعا او چند سال دارد؟ ماها باید توجه داشته باشیم برای درست پیش رفتن در رابطه نباید خیلی سن مان با همدیگر تفاوت داشته باشد.

بررسی اهمیت فاصله سنی در رابطه

با ویکی روان همراه شوید.

اهمیت فاصله سنی در رابطه

اهمیت فاصله سنی در رابطه در آشنایی

آقایان ممکن است پس از اینکه متوجه شوند خانمی که با او آشنا شده اند ۵ یا ۱۰ سال از خودشان جوانتر است شاید نسبت به ادامه صحبت بی میل شوند و این در مورد بالاتر بودن سن طرف مقابل هم صدق می کند.

محققان پس از بررسی ۳۰۰۰ زن و مرد طی چند سال گذشته درباره اهمیت فاصله سنی در رابطه به این نتیجه رسیدند که حتی ۵ سال اختلاف سنی باعث افزایش ۱۸ درصدی امکان طلاق نسبت به زوج های هم سن می شود .همچنین محققان اظهار کردند ۱۰ اختلاف سنی بین زن و مرد می تواند تا ۳۹ درصد امکان طلاقشان را افزایش دهد و در ۲۰ سال اختلاف سنی هم تا ۹۵ درصد امکان طلاق وجود دارد . این تحقیقات نشان داد اختلاف سنی هرچه کمتر باشد امکان طلاق نیز کاهش می یابد.

میزان فاصله سنی

جسیکا اوریلی متخصص و مشاور خانواده می گوید: با این وجود، این تحقیقات فاصله سنی را از آنچه هست خیلی بدتر نشان داده شده است . بعدها محققان آن تحقیق خودشان نیز اظهار کردند با وجود اینکه بین اختلاف سنی و طلاق رابطه وجود دارد اما نمی توان احتمال طلاق زوج ها را پیش بینی کرد. با عقل هم جور در می آید چون فاکتورهای زیادی وجود دارد که شما را از شریکتان متفاوت می کند.

برای مثال فرهنگ، جغرافیا، سابقه خانوادگی، تحصیلات و درآمد، همه اینها شخصیت و ارزش روابطتان را شکل می دهند. مطمئنا این فاکتورها برای پیش بینی آینده یک رابطه بیشتر به کار می آیند تا سن. در واقع گاهی ۲۰ سال بزرگتر یا کوچکتر بودن از شریک خود می تواند چیز خوبی باشد.

اهمیت سن در رابطه

تعادل در رابطه

دکتر جین گریر درباره اهمیت فاصله سنی در رابطه می گوید: چنین شرایطی به شریک جوانتر این فرصت را می دهد تا به رابطه شور و نشاط را منتقل کند و فرد بزرگتر نیز می تواند با تجربه و دانشی که کسب کرده به رابطه تعادل ببخشد. متاسفانه، جدای نظرات متخصصان و تحقیقتی که انجام شده، بینش در فاصله سنی مناسب در یک رابطه بسیار کم است . دلیلش هم این است که هیچ پیش بینی دقیقی برای موفقیت یک رابطه بر اساس سن وجود ندارد.

مهم نیست چقدر اطلاعات بدست آورده اید، نمی توانید سن را به تنهایی پایه پیش بینی آینده یک ازدواج قرار دهید . نمی توان خود را محدود به آمار کرد. اگر بین دو طرف رابطه ای صمیمی باشد، قابلیت حل مشکلات را داشته باشند و یکدیگر را دوست بدارند اینها خیلی از سن مهمتر هستند. اگر دیگر افراد به خاطر سن به مشکل خورده اند این مشکل خودشان است نه شما.

درباره ویکی روان

ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب اطلاعات کاربردی مرتبط با رشته روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ما در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

برقراری رابطه با فرزند خوانده

12 راه برقراری رابطه با فرزند خوانده که باید بدانید

برقراری رابطه با فرزند خوانده مشکل بسیاری از افراد است چون آنها نمی توانند حضور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =