خانه / روانشناسی فردی / هفت راه‌ حل برای این که صبح­ ها سرحال و پرانرژی از خواب بیدار شوید
صبح­ ها سرحال و پرانرژی از خواب بیدار شوید

هفت راه‌ حل برای این که صبح­ ها سرحال و پرانرژی از خواب بیدار شوید

بی توجه به این که شب چقدر خوابیده اید، اگر آدم سحرخیزی نباشید، در این صورت اینکه صبح­ ها سرحال و پرانرژی از خواب بیدار شوید همچون یک افسانه به نظر می‍رسد. به محض این که زنگ هشدار ساعت به صدا در می‍آید، ممکن است وسوسه شوید که دوباره پتو را روی سرتان بکشید.

چطور صبح­ ها سرحال و پرانرژی از خواب بیدار شوید ؟

وقتی بالاخره تصمیم می‍گیرید که با روزتان رو به رو شوید، ممکن است متوجه شوید در طول روز هم‍چون یک زامبی به این طرف و آن طرف می‍روید. اما، لازم نیست صبح‍ها تا این حد هولناک باشد؛ با بکار‌گیری نکات ساده زیر قادر خواهید بود صبح‌ها سرحال‌ تر و پر انرژی‌ تر باشید.

با ویکی روان همراه باشید.

بی‌خیال چرت زدن شوید

 آیا واقعا بعد از هفت دقیقه زمان تعویق زنگ هشدار سرحال‌تر از خواب بیدار می‌شوید؟ اگر با خود صادق باشید، متوجه می‍شوید این یک شوخی است که در عرض چند دقیقه دوباره به خواب معجزه آسایی که در آن بودید برگردید در حالی که می‍دانید چند دقیقه بعد باید بیدار شوید. اگر میخواهید صبح­ ها سرحال و پرانرژی از خواب بیدار شوید دکمه تعویق را نزنید و بلافاصله از خواب بیدار شوید، این کار نه تنها زمان بیشتری را در هنگام صبح به شما می‍دهد بلکه همچنین باعث می‍شود بیخودی خودتان را اذیت نکنید که به خوابی که دیگر اجازه ندارید برگردید.

وقتی از خواب بیدار می‍شوید، بلافاصله از رختخواب بیرون بیایید

 ما همه این کار را انجام می‍دهیم که حداقل ده دقیقه زیر پتو می‍مانیم، در حالی که خواب هایی که دیده ایم و برنامه های روزمان را در ذهن مرور می‍کنیم، اما هر چه بیشتر در جای‍تان دراز بکشید بیشتر خواهید خواست که در همان جا بمانید. بیرون رفتن از رختخواب باعث می‍شود شما دیگر از روی درماندگی نخواهید در تخت‍خواب بمانید. بنابراین برای اینکه صبح­ ها سرحال و پرانرژی از خواب بیدار شوید باید بلافاصله تلفن همراه‍تان را از بالای تخت‍تان بردارید.

کافئین را امتحان کنید

هفت راه‌ حل برای این که صبح­ ها سرحال و پرانرژی از خواب بیدار شوید

انرژی همیشه به صورت طبیعی وجود ندارد، با این حال اگر میخواهید صبح­ ها سرحال و پرانرژی از خواب بیدار شوید کافئین می‍تواند پشتیبانی و حمایتی که نیاز دارید را به شما بدهد. دریافت کردن مقداری کافئین بلافاصله پس از بیدار شدن می‌تواند کمک کند بر سستی و بی‍حالی صبح هنگام غلبه کنید، و شما را آماده کند تا با روزتان روبه‍رو شوید.

حتما بخوانید: مضرات دیر خوابیدن کدامند؟

حتما صبحانه بخورید

 آیا شما نیز جز آن دسته افرادی هستید که هنگام صبح ادعا می‍کنند گرسنه نیستند؟ خُب، حق با شماست. در حالی که خواب بوده اید حسابی گرسنگی کشیده اید. این حالت می‍تواند باعث شود اشتهای کافی برای صبحانه نداشته باشید، با این حال بدن شما به آن نیاز دارد. غذا انرژی است و چنان‌ چه سوخت بدن را به آن برسانید، مسلما صبح‍های پر انرژی‍تری خواهید داشت.

قوانین را بشکنید و شب‍ها قدری کربوهیدرات مصرف کنید

 وقت آن است که قانون را بشکنید (قانونی که می‍گوید نباید بعد از ساعت ۶ غروب کربوهیدرات مصرف کنید). شب هنگام قدری کربوهیدرات مصرف کنید. میل کردن یک کاسه سوپ جو یا امثال آن قبل از رفتن به رختخواب، نه تنها خواب شبانه بهتری برای شما به ارمغان خواهد آورد، بلکه همچنین به شما کمک می‍کند صبح سرحال تر از خواب بیدار شوید چرا‌ که غذای داخل شکم‌تان به تدریج انرژی آزاد می‍کند انرژی که تا صبح دوام می‍آورد. این راهکار خوبی برای این است که صبح­ ها سرحال و پرانرژی از خواب بیدار شوید.

با ورزش به جنگ خستگی بروید

 وقتی صبح‍ها خسته از خواب بیدار می‍شوید آخرین چیزی که ممکن است احتمالا به ذهن‌تان برسد ورزش کردن است. با این که یک ساعت اضافی ماندن در رختخواب ممکن است بهترین راه‌ حل به نظر بیاید، ورزش عملا باعث میشود صبح­ ها سرحال و پرانرژی از خواب بیدار شوید. حرکت دادن بدن می‌تواند خستگی را از بین ببرد؛ علاوه بر این، “اندورفینی” که به این ترتیب از فعالیت فیزیکی آزاد می‍شود مطمئنا شما را در وضعیت ذهنی بهتری قرار می‍دهد.

دلیلی برای بیدار شدن داشته باشید

 اگر هیچ برنامه‌ای برای روزتان نداشته باشید، این حالت می‍تواند به تنبلی منجر شود. اگر هیچ کاری برای انجام دادن نداشته باشید در این صورت نیازی به انرژی نخواهید داشت و احتمالا دوست دارید چرت بزنید. تفاوتی نمی‍کند که برنامه های شما به دقت زمان‍بندی شده باشد یا نه، بیدار شدن از خواب و انجام هر کاری می‍تواند شما را از وضعیت خستگی که در آن قرار دارید نجات دهد. حتی اگر از خانه بیرون بزنید و فقط در هوای تازه چند نفس عمیق بکشید، این کار باعث میشود صبح­ ها سرحال و پرانرژی از خواب بیدار شوید.

ترجمه: سید مرتضی نظری

هفت راه‌ حل برای این که صبح­ ها سرحال و پرانرژی از خواب بیدار شوید
امتیازدهی به مطلب
عضویت در خبرنامه ویکی روان

عضویت در خبرنامه ویکی روان

همراه با بیش از 9 هزار مشترک دیگر برای دریافت بهترین و جدیدترین مطالب روانشناسی و دیگر موضوعات عضو خبرنامه سایت ویکی روان شوید

با موفقیت مشترک شدید!

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

ایجاد تنوع در روابط زناشویی

راه های ایجاد تنوع در روابط زناشویی

اگر می خواهید با استفاده از راه کارهای جدید تنوع در روابط زناشویی داشته باشید …

مردان چه اندامی را دوست دارند

مردان چه اندامی را دوست دارند ؟

در پاسخ به این سوال که مردان چه اندامی را دوست دارند اصلا جای تعجب …

۲ دیدگاه ها

  1. با سلام ممنون از سایت خوب شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *