خانه / زنگ تفریح / خانم ها بخوانند / رازهایی درباره مردان و روابط جنسی آنها
رازهایی درباره مردان و روابط جنسی

رازهایی درباره مردان و روابط جنسی آنها

درک رازهای علمی و روانشناسی در خصوص مردان و روابط جنسی از طرف زنان، باعث خلق روابط ارضاء کننده تر با مرد زندگیشان میشود. در زیر به رازهایی درباره مردان و روابط جنسی آنها اشاره شده است.  

دانستنی هایی درباره مردان و روابط جنسی

با سایت روانشناسی ویکی روان همراه باشید.

– یکی از مهمترین رازهای مردان و روابط جنسی این است که مردها هنگامیکه قادر به بیان احساساتشان و عواطفشان نیستند، خود را با برقراری رابطه جنسی ابراز میکنند.

در واقع مردها اغلب انرژی جسمانیشان را به عنوان یک خروجی امن برای تخلیه و ابراز احساسات سرکوب شده خود به کار میبرند.

گاهی اوقات مردها تنها به این دلیل به زن ها نزدیک میشوند، تا بدین وسیله تضمین و اطمینان خاطر مجدد بگیرند، به جای آنکه عملاٌ با گفتار و کلماتشان همین مورد را از همسرشان بخواهند

هنگامی که زنان، مردها را در راستای میل جنسی پس میزنند و از خود دفع میکنند، آنها از لحاظ عاطفی احساس طرد شدن میکنند.

حقایق مردان و روابط جنسی

در واقع هنگامیکه یک مرد به همسرش نزدیک میشود، صرفاٌ تقاضای مغاشقه نکرده است، با این کار به همسرش میگوید که ” لطفاٌ مرا بپذیر، مرا دوست داشته باش.”

هنگامیکه مردها توسط همسرشان پس زده میشوند به طرزی پنهان احساس میکنند که تحقیر شده اند و این پیام را دریافت میکنند که تو را نمیخواهم و تو خواستنی نیستی.

در پس ارتباط مردان و روابط جنسی ممکن است حتی مردان نتوانند این احساس ترد شدگی را احساس کرده و یا  آنرا ابراز کنند.

– تحریک شدن مردان به لحاظ جسمانی و فیزیکی لزوماٌ به این معنی نیست که نیاز جنسی دارند. در واقع نعوظ همواره به این معنی نیست که مردی دوست دارد با همسرش همبستر شود.

ممکن است حتی از لحاظ جنسی تحریک هم نشده باشد. گاهی اوقات این تحریک شدن به دلیل مثانه پر، مخصوصاٌ صبح ها قبل از بیدار شدن، اصطکاک و یا فشار از طرف لباسهای تنگ و یا نشستن های طولانی و حتی مقادیر اضافی تنش، استرس و اضطراب در مردان است.

در اصول رابطه مردان و روابط جنسی مردها معاشقه دهانی را دوست دارند.

دلیل این که مردها از معاشقه دهانی خوششان می آید تنها این نیست که این کار برایشان لذت بخش است، بلکه دلیل این امر به لحاظ روانی آن است که بدین وسیله آن ها احساس پذیرفته شدن و همچنین احساس خواستنی بودن از جانب همسرشان میکنند.

مردها هر چه بیشتر با همسرشان همبستر شوند، کمتر به فکر ارضای خویش بوده و بیشتر با همسرشان معاشقه خواهند کرد

غالباٌ اینطور به نظر میرسد که مردها تمام و کمال و با تمام وجود به معاشقه تن نمی دهند و آن را نیمه کاره رها میکنند.

چرا که به عمل جنسی تمایل بیشتری دارند، اما میترسند این خواسته خود را مستقیماٌ بازگو کرده و آن را از همسرشان مطالبه کنند.

مردان و روابط جنسی

دلیل این موضوع ریشه در ذائقه های جنسی مردان و زنان دارد. مردها بیشتر موفقیت مدار هستند و برایشان ساده تر است بی آنکه مجبور به عشق بازی باشند، تنها به رابطه جنسی مبادرت ورزند.

در حالیکه زنان صمیمیت مدار هستند و بیشتر دوست دارند معاشقه کنند تا اینکه عمل جنسی داشته باشند

اگر نیاز جنسی مردان با عمل جنسی برطرف شود، در دفعات بعد بیشتر تمایل به معاشقه طولانی با همسرشان و دادن لذت بیشتر به آنها دارند.

حتما بخوانید

– از رازهای دیگر مردان و روابط جنسی این است که مردها صحبت کردن به هنگام معاشقه و روابط جنسی را دوست ندارند.

موضوع این نیست که مردها دوست ندارند در رختخواب احساساتشان را ابراز کنند، بلکه  واقعیت این است که این کار برایشان راحت و طبیعی نیست.

در واقع مردها به راحتی زن ها نمیتوانند در آن واحد خود را عرضه کنند و در همان حال به کار دیگر بپردازند

هنگامیکه در حین معاشقه زن با شوهرش وارد گفتگو میشود، مرد احساس میکند، مجبور است حتماٌ پاسخ دهد و این کار تمرکزش را بر روی معاشقه مختل میکند.

– مردها بعد از معاشقه و رابطه جنسی بسیار خسته و بیرمق شده و از لحاظ عاطفی از شما دور میشوند. در واقع مردها پس از رابطه جنسی سرد میشوند.

به این دلیل که پس از رهایی و رسیدن به اوج لذت جنسی که معادل از دست دادن کنترل خویشتن است، نیاز دارند که دوباره خود را بازیابند و کنترل خودشان را به دست بیاورند. این یکی از رازهای مردان و روابط جنسی است که خانم ها فراموش میکنند.

– مردها بیشتر به وسیله مدلهای بینایی و تصویری تحریک میشوند. مردها “راست مغز” یا به عبارتی بینایی هستند.

در حالی که زن ها “چپ مغز” یا به عبارتی گفتاری (کلامی) هستند. به عبارتی دیگر، مردها اغلب توسط آن چه دیده اند، تحریک میشوند

به همین دلیل است که پسرها بیشتر تصاویر را دوست دارند و دخترها بیشر داستان های رمانتیک را.

  به هر حال علم به مردان و روابط جنسی آنها میتواند بسیار زیاد خانم ها را در افزایش کیفیت رابطه جنسی و کسب تجربه موفق تر در روابط جنسی سوق دهد.

رازهایی در مورد مردان و ویژگی آنها

مسائلی که اغلب باعث لطمه به روحیه و روان آقایان می‌شوند عبارتند از نیاز به آرامش، نیاز به تعریف و تمجید، لذت جنسی، کمبود عاطفه و در اینجا می‌خواهیم بیشتر به رازهای مردان بپردازیم.

رازهایی مردان از همسرشان پنهان می‌کنند

عملکرد مردان به‌ طور طبیعی در بیان احساسات و عواطف مانند زنان نیست.

آنان اغلب هنگام بروز برخی مشکلات و مسائل حساس سعی می‌کنند آرامش خود را حفظ کنند و اجازه ندهند کسی از تلاطم آنان باخبر شود، اما این رازهای مردان ممکن است آینده‌ای تلخ را پس از ازدواج و شروع زندگی مشترک برای آنان رقم بزند.

چنانچه مردان از گفت‌و‌گوی صادقانه با همسرشان مطمئن باشند به یقین آنان روابط خود را بهبود می‌بخشند

ستودن قدرت یک مرد یک راز درباره مردان است که باید بدانید

توجه داشته باشید اگر همسرتان را به خاطر قدرتش ستایش کنید، او احساس قدرت و برتری می‌کند.

آنان دوست دارند همیشه قوی به نظر برسند، بنابراین زنان باید از قدرت همسران خود تعریف و تمجید کنند، زیرا مردان به توجه همسرشان نیاز دارند.

به عنوان مثال از او بخواهید در کنسرو را باز کند یا در جابه‌جایی وسایل سنگین کمک کند. این درخواست، احساس نا‌امنی را در شما از بین می‌برد و به او اعتماد به نفس می‌بخشد. در اینجا به جای دستور تنها با یک تحسین ساده به او انرژی می‌دهید.

همیشه مرتب بودن برای همسرتان

مردها دوست دارند همیشه همسرشان را مرتب ببینند و مطمئن باشند که او بیمار نیست، زیرا آنان دوست دارند خانواده‌ای قوی داشته باشند.

رازهای مردان

نیاز به آرامش درخواست اصلی مردان است

زنان در حالی که استراحت می‌کنند، می‌توانند هم حرف بزنند و هم به صحبت‌ها گوش بسپارند، اما مردها نمی‌توانند چند کار را همزمان انجام دهند.

مغز مردان خطی است و از کاری به کار دیگر حرکت می‌کند، علاوه بر آن برقراری ارتباط در محل کار در طول روز مغزشان را خسته می‌کند، بنابراین به زمان و فرصتی برای تنها ماندن نیاز دارند تا بتوانند آرامش خود را بازیابند.

تمایل به حفظ صلح و آشتی پس از درگیری‌های کوچک

بر‌خلاف آنچه زنان تصور می‌کنند مردها پس از یک درگیری نمی‌توانند بلافاصله روابط‌شان را ترمیم کنند، در حالی که این‌ گونه نیست، مردان از تنهایی و ناراحتی همسرشان بیم دارند و سعی می‌کنند صلح را در زندگی مشترک بنا کنند.

یک نفس عمیق بکشید و بدون عصبانی شدن درباره موضوعی خاص با همسرتان صحبت کنید. از او بخواهید صادقانه صحبت کند و از او به خاطر صداقت‌اش قدردانی کنید.

همسرانی پرانرژی

مردان دوست دارند همسرانی قوی و پر‌انرژی داشته باشند. توجه به این خواسته موجب می‌شود هم سلامت بمانید و هم این‌که به نگرانی‌های او و خواسته‌هایش توجه کنید.

اصلی مهم

مردان تصور می‌کنند مهارت خاصی در اداره مسائل مالی دارند و می‌توانند از لحاظ مالی زندگی را اداره کنند.

اگر مردها احساس کنند که نمی‌توانند وضعیت مالی زندگی‌شان را حفظ کنند، احساس شکست می‌کنند.

به عنوان مثال اگر شوهرتان نتوانسته صورتحساب مربوط به قبضی را بپردازد ممکن است آن را پنهان کند. مردان دوست ندارند که همسرشان به آنها به عنوان یک فرد فراموشکار نگاه کنند.

رازهایی درباره مردان و روابط جنسی آنها
امتیازدهی به مطلب
عضویت در خبرنامه ویکی روان

عضویت در خبرنامه ویکی روان

همراه با بیش از 9 هزار مشترک دیگر برای دریافت بهترین و جدیدترین مطالب روانشناسی و دیگر موضوعات عضو خبرنامه سایت ویکی روان شوید

با موفقیت مشترک شدید!

درباره فاطمه صبوری پور

سی ساله ليسانس روانشناسی عمومی فوق ليسانس روان شناسی تربيتی دانشجوی دكتری روانشناسی تربیتی

این و هم چک کنید

ایجاد تنوع در روابط زناشویی

راه های ایجاد تنوع در روابط زناشویی

اگر می خواهید با استفاده از راه کارهای جدید تنوع در روابط زناشویی داشته باشید …

شروع صحبت با دختر

روش شروع صحبت با دختر چطور است؟

برای آقایان زیاد پیش میاید که با دختر مورد علاقه خود بارها برخورد دارند اما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *