راهکار های آسان خوشحالی

راهکار های آسان خوشحالی

بسیاری از افراد گمان میکنند خوش بودن و خوشحالی و شاد بودن هیچ ربطی به پول و مسایل مادی ندارد. از نظر روانشناسی این دسته از افراد کاملا در اشتباه هستند و نمی توانند زندگی شاد و خوشحالی را تجربه کنند. این دسته از افراد عموما علاوه بر درآمد پایینی که دارند، توانایی مدیریت هزینه های جاری خانواده را نیز ندارند. این توانایی ها که به عنوان هوش مالی تعبیر می شود، می تواند در افراد ارتقا پیدا کند. در اینجا به چند راهکار ساده جهت افزایش هوش مالی شما و داشتن یک زندگی با درجه خوشحالی بالا می پردازیم.

با ویکی روان همراه شوید.

راهکار های ساده افزایش هوش مالی توام با خوشحالی

۱. از خرید هیجانی دوری کنید. اگر نیاز به چیزی ندارید بیهوده آنرا نخرید. بیاد داشته باشید وسایل لوکس در خانواده فقرا زیاد پیدا می شود.
۲. هنگام گرسنگی بهیچوجه خرید نکنید. روانشناسان معتقدند هنگامیکه شما با شکم گرسنه به خرید می روید، احتمال خرید لوازم بیهوده بیشتر می شود.
۳. به یک مسافرت بیشتر نروید. اکثر ضررهای مالی و خریدهای بیهوده در مسافرتهای متمادی اتفاق می افتد. در اینگونه مسافرتها افراد به علت کسالت و خستگی دست به خریدهای بیجا می زنند.
۴‌. سعی کنید قبل از مسافرت خرید کنید. تحقیقات نشان میدهند افراد در مسافرت خریدهای اضافی بیشتری انجام می دهند.
۵. به هریک از اعضای خانواده بودجه مخصوص قرار دهید. بگذارید هوش مالی افراد خانواده تان بطور تدریجی رشد کند.

ارادتمند شما
لوح موسوی

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره دکتر لوح موسوی

روانشناس بین المللی، کارشناس برنامه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی، مشاور شخصیت ها و مدیران ،برتر، نویسنده کتابهای روانشناسی تلفن دفتر مشاوره ۲۲۸۸۹۴۴۸

این و هم چک کنید

وسواس احساس گناه

وسواس احساس گناه چیست و چه علائمی دارد؟

شاید عبارت وسواس احساس گناه تا به حال به گوشتان نخورده باشد اما یکی از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *