راهکارهای دستیابی به شادکامی در زندگی

چی باعث میشه شما خوشحالتر باشید؟‌ خونه بزرگتر؟ حساب بانکی پرتر؟ هیکل بهتر؟ دانشمندان دستیابی به شادکامی در زندگی مردمان شاد را فاش کردند که در اینجا به طور کامل آنها را بیان کرده ایم.

بررسی راه های دستیابی به شادکامی در زندگی

با سایت روانشناسی ویکی روان همراه شوید.

خوشبینی

افراد شاد نسبت به تمام تجربیات زندگی خود حتی آنهایی که واقعا دردناک هستند خوشبین هستند و اعتقاد دارند در پشت اتفاق بد دلیل مثبتی وجوددارد. در نتیجه آنها از شکست و اتفاقات ناگوار آینده نمیترسند.

عشق و محبت بهترین راه دستیابی به شادکامی در زندگی

افراد شاد با دیگران وقت میگذرانند به آنها محبت میکنند و احساس دلسوزی نسبت به دیگران دارند. افراد شاد از داشتن رابطه عاطفی و مراقبت کردن از کسی که دوستش دارند لذت میبرند.

شجاعت

افراد شاد بر اساس ارزشهای شخصیتیشان زندگی میکنند و شجاعت نه گفتن را دارند و هیچوقت از قضاوت دیگران راجع به خودشان نگران نیستند.

دستیابی به شادکامی در زندگی

قدرت انتخاب

افراد شاد استقلال فردی دارند و برای زندگی شان تصمیم گیری میکنند و قدرت تغییر و انتخاب شرایط جدید را دارند.

ریسک پذیری

افراد شاد برای دستیابی به شادکامی در زندگی همواره در حال جستجوی تجربیات جدید هستند. آنها از شکست واهمه ای ندارند و آنرا مقدمه ای برای موفقیت بعدی میبینند.

امنیت روانی

افراد شاد از موقعیت فعلی زندگیشان احساس امنیت میکنند. آنها از خودشان راضی هستند و اعتقاد دارند که شخصیت فعلیشان نقطه عطفی از تجربیات٬ تاریخچه خانوادگی و سطح تحصیلی آنها میباشد.

سلامت بالاترین راه دستیابی به شادکامی در زندگی

افراد شاد از سلامت روانی و جسمانی برخوردارند. آنها روزانه حداقل ۱۰دقیقه فعالیت جسمانی انجام میدهند. فعالیت جسمانی باعث آزادسازی آندورفین و بالا بردن سطح سروتونین (هورمون خوشحالی) در مغز میگردد.

معنویت

افراد شاد سطح معنویات بالایی دارند. آنها روزانه فعالیت مربوط به پالایش روح و دستیابی به شادکامی در زندگی انجام میدهند.

فعالیت هایی ازقبیل; نماز خواندن٬ دعا کردن٬ مدیتیشن٬‌ خواندن کتب مقدس٬ حتی گوش دادن به موسیقی و دیدن فیلمهای الهام بخش.

راهکار های خوشبختی و شادکامی

نوع دوستی

افراد شاد بدون هیچ توقعی محبت میکنند و تاثیرات مثبتی روی اطرافیانشان میگذارند. آنها برای کمک به خیریه در فعالیت های رایگان داوطلب میشوند.

دید گسترده 

افراد موفق بمنظور دستیابی به شادکامی در زندگی یک قاب ذهنی از تجربیات زندگیشان دارند٬ به طوریکه تجربیات مثبت و برجسته درخط مقدم قرار دارند٬ در حالیکه تجربیات منفی وتیره در پس زمینه قراردارند.

حس شوخ طبعی

افراد شاد احساس شوخ طبعی بالایی دارند. آنها در شرایط بد٬‌ خلاقانه از طنز استفاده میکنند و از این طریق تغییر در ادراک به مسئله ایجاد میکنند.

هدف مندی

افراد شاد هر روز دلیلی برای از خواب بیدار شدن دارند. آنها هر روز شور و اشتیاق برای رسیدن به هدف خود دارند و در جهت رسیدن به آن تلاش میکنند.

درباره فاطمه صبوری پور

سی ساله ليسانس روانشناسی عمومی فوق ليسانس روان شناسی تربيتی دانشجوی دكتری روانشناسی تربیتی

این و هم چک کنید

برقراری رابطه با فرزند خوانده

12 راه برقراری رابطه با فرزند خوانده که باید بدانید

برقراری رابطه با فرزند خوانده مشکل بسیاری از افراد است چون آنها نمی توانند حضور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − ده =