تصمیمات مالی مهمی که تا پیش از 35 سالگی باید بگیرید

تصمیمات مالی مهمی که تا پیش از ۳۵ سالگی باید بگیرید

بالا رفتن سن میتونه همراه با مسئولیت های زیادی باشه و تصمیماتی که باید خیلی هوشمندانه اتخاذ بشن. بعضی از این تصمیم ها خیلی مهم تر هستند چون مستقیما روی کیفیت زندگی شما تاثیر میذارن. یکی از آنها میتونه تصمیمات مالی باشه. در ادامه به مهم ترین تصمیمات مالی پیش از ۳ سالگی که باید به آنها توجه ویژه داشته باشید اشاره میکنیم. 

تصمیمات مالی مهم پیش از ۳۵ سالگی

با سایت روانشناسی ویکی روان همراه باشید

اگر فاصله ای با ۳۵ سالگی ندارین در مرحله ای هستین که لازمه تصمیمات بزرگتری رو بگیرین، تصمیماتی که مستقیما روی آسایش در سن بازنشستگی تاثیر میذاره . تصمیمات مالی و سرمایه گذاری هم میتونه از مهم ترین این تصمیمات باشه .

۱ – یک حساب پس انداز برای روز مبادا داشته باشید

لازم نیست هر ماه مبلغ خاصی رو به این حساب بانکی واریز کنید ، اما یه مبلغ حداقل که بتونه یه حادثه رو پوشش بده چقدر میتونه باشه؟

مثلا اگر خدای نکرده تصادفی اتفاق بیفته یا اگر بخشی از خونه نیاز به تعمیر داشته باشه بتونید روی این مبلغ حساب باز کنید.

این مبلغ شما رو از قرض گرفتن میتونه نجات بده . و موقعی که حادثه ای اتفاق میفته خیالتون راحته که دغدغه مالی نخواهید داشت .

۲ – بدونید که پولتون چطوری خرج میشه 

برای همه مون پیش اومده که گاهی از یه خرج بی رویه احساس گناه کرده باشیم ، اما در طولانی مدت اگر این رفتار به یه عادت برامون تبدیل بشه حتما گرون تموم خواهد شد.

بعضی هزینه ها مثل اجاره منزل ، خرید روزانه مواد غذایی و هزینه حمل و نقل اجتناب ناپذیر هستن.

اما در همین هزینه ها هم به میزان زیادی میشه صرفه جویی کرد . هوشمندانه خرید کنید و از اسراف و بریز و بپاش های الکی دوری کنین . 

۳ – برای خودتون یه بودجه معین تعیین کنید 

یک راه حل جواب پس داده در این زمینه راه حل ۵۰/۲۰/۳۰ است. به این صورت که ۵۰ درصد از درآمدتان را به هزینه های ضروری مثل اجاره منزل ، هزینه های بیمه و مخارج روزمره اختصاص بدین.

۲۰ درصد از درآمدتون رو صرف پس انداز و هزینه های سرمایه گذاری کنین و ۳۰ درصد باقیمانده رو به تفریحات ، مسافرت و هر چیز دیگه ای که خوشحالتون میکنه اختصاص بدین.

برای اینکار میتونید از نرم افزارهای مدیریت مخارج هم استفاده کنید و این نرم افزارها در پایان ماه گزارش مالی از درآمد ها و هزینه ها به صورت درصد هم ارائه میکنن .

۴ – پولتون رو هوشمندانه سرمایه گذاری کنین 

اگر علاوه بر بیمه عمرتون علاقه دارین که سرمایه گذاری های دیگه ای هم برای سنین بالا انجام بدین ، از سرمایه گذاری های کوچیک تر و با ریسک پایین تر شروع کنین.

ممکنه که شما دارای شغلی در همین حیطه باشید، اما اگر نیستید حتما برای سرمایه گذاری از مشاوره مدیران مالی کمک بگیرین . هیچوقت تمام پس انداز زندگیتون رو روی یک پروژه سرمایه گذاری صرف نکنید . ریسک پایین شکست رو هم باید در نظر گرفت

۵ – ضروری ترین تصمیم مالی : وصیت نامه بنویسید!

این کلمه اونقدرا که به نظر میاد وحشتناک نیست! یه تصمیم مالیه که هر انسان بالغی باید انجام بده. مخصوصا اگر افرادی هستن که از لحاظ مالی به شما وابسته هستن مثل فرزندان و یا افرادی که تحت سرپرستی شما هستن.

با مشاوره با یه وکیل میتونید تصمیم واقع بینانه تر و بهتری بگیرین. وقتی که اینکارو انجام بدین خیالتون از بابت آینده مالی عزیزانتون راحت تر میشه .

درباره محیا یزدانی

سابقه مشاوره تحصیلی برای دانش آموزان کنکوری، نویسنده مقالات روانشناسی و تغذیه ای در مجله مشاور خانواده، تحصیلات: کارشناس میکروبیولوژی، محقق در زمینه های: داروشناسی و روانشناسی

این و هم چک کنید

برقراری رابطه با فرزند خوانده

12 راه برقراری رابطه با فرزند خوانده که باید بدانید

برقراری رابطه با فرزند خوانده مشکل بسیاری از افراد است چون آنها نمی توانند حضور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + یازده =