خانم ها بخوانند

خانم ها بخوانند | عواقب و مضرات خوابیدن با آرایش

پرسشی که در این بخش مطرح است این است که آیا نشستن صورت پیش از خواب، حقیقتا به همان بدی است که می‌گویند؟ در اینجا به صورت کامل به این مضرات خوابیدن با آرایش پرداخته ایم و میتوانید با تاثیرات و مضرات تا انتها آشنا شوید.

با ویکی روان همراه شوید.

بررسی عواقبت مضرات خوابیدن با آرایش

تحقیق جامع در طول تابستان آشکار کرد که یک سوم خانم‌ها حداقل ۲ شب در هفته را با آرایش می‌خوابند.

گراس در مورد مضرات خوابیدن با آرایش می‌گوید که این کار می‌تواند منافذ پوستتان و غدد ترشح کننده‌ی چربی را مسدود کند. بعلاوه هنگامی که مواد آرایشی در منافذ پوست جمع می‌شوند، باعث می‌شوند منافذ بزرگ‌تر شوند.

مضرات خوابیدن با آرایش

گراس می‌گوید: همچنین وجود مواد آرایشی روی صورت در طول شب باعث خواهند شد تا منافذ پوستتان کش بیاید و از آنجایی که متاسفانه سطح کلاژن‌ های پوستتان با افزایش سن کمتر می‌شود، منافذ پوستتان دیگر براحتی به اندازه‌ی اصلی‌شان بر نخواهند گشت.

التهاب پوست به دلیل نادیده گرفتن روتین شستشوی شبانه

گراس می‌گوید: نه تنها خساست به خرج دادن در پاک کردن پوست، منافذ پوست تان را مسدود می‌کند، بلکه نادیده گرفتن روتین شستشوی شبانه، می‌تواند باعث التهاب پوستتان هم بشود – که می‌تواند باعث ساخت رادیکال‌های آزاد شده و به شکست کلاژن‌ها ختم شود.

کلاژن چیز خارق‌ العاده ایست که پوست شما را سفت و پابرجا نگاه می‌دارد و فقدان آن باعث چین و چروک و آویزان شدن پوست خواهد شد.

این موارد، بهمراه منافذ بزرگ‌تر، می‌توانند پوست شما را سریع‌تر سالخورده کنند. پس همانطور که گراس درباره مضرات خوابیدن با آرایش می‌گوید، بهتر است که هر چه زودتر این عادت را کنار بگذارید.

آیا برای رفتن به سمت روشویی و شستن صورتتان به اندازه‌ی کافی حال ندارید تنبلی میکنید؟ گراس پیشنهاد می‌کند که نزدیک تخت خوابتان همیشه دستمال پاک کننده‌ آرایش داشته باشید و از آنها استفاده کنید.

ویکی روان

ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب اطلاعات کاربردی مرتبط با رشته روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ما در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا