باتلاق عاطفی

باتلاق عاطفی دختران چیست؟

در تعریف دقیق عبارت باتلاق عاطفی باید گفت خیلی از دختران مدعی هستند که اهل دوستی نیستند، اما با آشنایی قبل از ازدواج (به هدف ازدواج) مشکلی ندارند. در حقیقت در دوران آشنایی دقیقا همان رفتارها و کارهایی انجام می‌شود که در دوران دوستی انجام می‌شود و تنها عنوان آن تغییر یافته است.

مدتی از رابطه می‌گذرد و موقعیت‌هایی که در این دوران برای‌شان پیش می‌آید را براحتی رد می‌کنند چرا که امید دارند که رابطه‌ای که در آن هستند قرار است به ازدواج منجر شود اما بعد از چند ماه یا حتی یکی دو سال رابطه زمانی به خودشان می‌آیند و متوجه می‌شوند هنوز همانجایی هستند که روز اول بوده‌اند و هر چه انرژی برای رابطه گذاشتند این رابطه قدمی‌ جلوتر نرفته و انگار قرار نیست در این رابطه اتفاقی روی دهد و کم کم احساس بلاتکلیفی می‌کنند.

باتلاق عاطفی چیست؟

با سایت روانشناسی ویکی روان همراه باشید.

از یک طرف درگیر رابطه عاطفی شدند که بواسطه آن موقعیت‌های زیادی را از دست داده‌اند و به علت وابستگی ناشی از آن نمی‌توانند از این رابطه دل بکنند، از طرفی اتفاق خاصی هم نمی‌افتد و طرف مقابل اقدامی ‌انجام نمی‌دهد.

باتلاق عاطفی دختران

به این نوع رابطه باتلاق عاطفی می‌گویند. شما دراین رابطه احساس تنهایی می‌کنید، احساس بلاتکلیفی می‌کنید نه راه پس دارید و نه راه پیش، به شدت وابسته شده‌اید، موقعیت‌های‌تان را از دست داده‌اید، بحث‌های‌تان زیاد شده و مدام دعوا می‌کنید و احساس می‌کنید انقدر که شما انرژی گذاشتید، انرژی دریافت نکردید.

از آنجا که اگر به شما بگویم وارد روابطی که طرف مقابل شما اقدام رسمی ‌نکرده است نشوید، قبول نمی‌کنید و تصور می‌کنید این شازده که الآن جلوی شماست با باقیه فرق دارد، لذا احتمالا خیلی از شماها درگیر این باتلاق عاطفی می‌شوید اما حداقل اگر هم فکر می‌کنید این آقا با دیگران متفاوت است، باید برای رابطه زمان تعیین کنید، مثلا دو ماه و بعد دو ماه یا رابطه رسمی ‌می‌شود یا ختم رابطه.

باتلاق عاطفی
باتلاق عاطفی

حتما می‌گویید مگر می‌شود با دو ماه رابطه کسی را شناخت؟

قطعا با ۵۰ سال زندگی زناشویی هم شما نمی‌توانید صد در صد طرف مقابل‌تان را بشناسید، اما مگر قرار است شما در این مرحله به شناخت کامل برسید؟

خودتان قضاوت کنید، به جز دو سه هفته اول چه موارد تازه‌ای از طرف مقابل را کشف کرده‌اید بماند که شناختی هم که حاصل شده چون رابطه رسمی‌ نیست بر اساس صحبت‌های زده شده طرف مقابل شماست که امیدوارم صادقانه بوده باشد.

شما بعد از دو ماه شناخت، رابطه را رسمی ‌می‌کنید تا شناخت وارد مرحله جدید شود و با اطلاع خانواده‌ها (نامزدی پیش از عقد) شناخت تداوم پیدا کند.

در شرایط باتلاق عاطفی ممکن است طرف شما بگوید عزیزم فعلا شرایطم محیا نیست. بگذار مدتی دیگر با هم باشیم تا شرایطم محیا شود، اگر دختر زرنگی باشید متوجه می‌شوید که پسری که شرایطش آماده نیست چرا پیشنهاد ازدواج داده؟

در باتلاق عاطفی دختراها این پسران در حقیقت دنبال همان دوستی هستند اما چون شما رابطه دوستی را نمی‌پذیرید با بهانه ازدواج تحت عنوان رابطه برای شناخت بیشتر با شما ارتباط برقرار می‌کنند، این عزیزان به خوبی می‌دانند اگر دختری را وابسته کنند  به راحتی می‌توانند وی را کنترل کنند در نتیجه برای رابطه مدام زمان می‌خرند تا شما آهسته آهسته وابسته شوید.

پسری که شرایط ازدواج دارد، قصد ازدواج دارد و شیفته شما شده است به هر دری می‌زند تا سریع‌تر به شما برسد، چرا که ترس از دست دادن شما ذهن وی را درگیر به خود می‌کند.

درباره نیایش مسلمیان

نیایش مسلمیان، کارشناس ارشد روانشناسی عمومی،مشاوره خانواده ، ارتباط موثر ، روابط عاطفی عضو تیم تحریره روانشناسان ویکی روان

این و هم چک کنید

برقراری رابطه با فرزند خوانده

12 راه برقراری رابطه با فرزند خوانده که باید بدانید

برقراری رابطه با فرزند خوانده مشکل بسیاری از افراد است چون آنها نمی توانند حضور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 11 =