با این راهکار ها کودک خود را فعال نگه دارید

راه های ایجاد فعالیت روزمره در کودکان

یکی از مهمترین خصیصه هایی که باید کودک داشته باشد فعال بودن در زندگی روزمره وی است. اما ایجاد فعالیت روزمره در کودکان بر عهده والدین و پدر و مادر ها نیز میباشد که بگذارند کودک شان فعال باشد البته با کنترل ویژه و نامحسوس. زیرا بسیاری از اخلاق بد کودکانی که بزرگ میشوند ناشی از دوران کودکی آنهاست که والدین به اجبار از فعالیت آنان جلوگیری کرده اند.

بررسی راه های ایجاد فعالیت روزمره در کودکان

با ویکی روان همراه شوید.

به کودکان اطمینان فعالیت دهید

همه مادران می دانند وقتی کودک کمتر می دود بدخلقی او هم کمتر می شود. اما تمرین تاثیر بسزایی در روحیه و افت تحصیلی یا بالعکس کودک دارد.

بچه هایی که تناسب اندام خوبی دارند سلامت مغز و توانائی های شناختی بهتری نسبت به بچه های تنبل دارند. و بچه هایی که تناسب اندام مناسبی ندارند بیشتر در آزمون ها شکست می خورند. وظیفه شما این است که اطمینان حاصل کنید کودکتان در روز ۶۰ دقیقه فعالیت جسمانی داشته باشد. و اما پیشنهاد ما برای شما این است:

برای ایجاد فعالیت روزمره در کودکان بهتر است بعضی کارهای روزمره را به کودک بسپارید: جارو کشیدن، نظافت، بیرون گذاشتن آشغال های خانه و بیرون بردن حیوان خانگی باعث می شود که کودک علاوه بر تحرک احساس مسئولیت هم پیدا کند.

ایجاد فعالیت روزمره در کودکان

بازی های ورزشی:

زمانی را که به تماشای برنامه های تلویزیونی می پردازید را به فعالیت های سالم با بازی های ورزشی اختصاص دهید. در واقع ۱۰ دقیقه بازی با کودک به اندازه ۱۰ دقیقه تردمیل مفید است.

برای ایجاد فعالیت روزمره در کودکان چالش خانوادگی ایجاد کنید: هر روز یک رقابت جدید داشته باشید. هر که بیشتر حرکت درازنشست بزند برنده است یا هر که بیشتر بپرد برنده است.

تمرین های دو:

چهار شیء مخروطی شکل روی یک خط قرار دهید و شماره گذاری کنید. نقطه مشخصی را برای شروع بازی در نظر بگیرید. با صدای سوت شما هرکدام از کودکان به سمت آن اشیاء رفته و یک حرکت ورزشی (پرش، نشست و برخاست، لی لی…) را انجام داده و دوباره با صدای سوت شما به نقطه شروع باز می گردند.

اجازه دهید پیاده به مدرسه بروند:

با این کار در مصرف سوخت اتومبیل هم صرفه جویی کرده اید.

سرگرمی خانگی ایجاد کنید:

در روزهای سرد و بارانی کودک را در خانه سرگرم و پرجنب و جوش کنید: به عنوان مثال روی مبل بنشینید و روی زمین بپرید، در راهروها بدوید و فعالیت هایی از این قبیل.

درباره ویکی روان

ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب اطلاعات کاربردی مرتبط با رشته روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ما در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

برقراری رابطه با فرزند خوانده

12 راه برقراری رابطه با فرزند خوانده که باید بدانید

برقراری رابطه با فرزند خوانده مشکل بسیاری از افراد است چون آنها نمی توانند حضور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 11 =