خانه / روابط جنسی / راهکار های احساس قدرت و اعتماد به نفس در روابط جنسی
راهکار های احساس قدرت و اعتماد به نفس در روابط جنسی

راهکار های احساس قدرت و اعتماد به نفس در روابط جنسی

متاسفانه خیلی از زوجین از باورهای غلط و احساس های اشتباه وجود خود را سرشار از آنها کرده اند اما یکی از مقوله های مهم و اصلی در  به عقیده روانشناسان داشتن رابطه جنسی اعتماد به نفس است ، شاید در گوشی ها و لپ تاپ های خود به فضای اینترنت سرکی کشیده باشید و عکس های بسیار زیبای زوجها که صد درصد آنها روتوش شده اند را دیده اید ، شاید شما فکر میکنید نسبت به آنها کمتر زیبا تر هستین و در اینجا باید پرسید آیا واقعا این عکس ها شخصیتاشان در واقعیت هم چنین است؟
با ویکی روان همراه شوید .

راهکار های احساس قدرت و اعتماد به نفس در روابط جنسی

داشتن رابطه جنسی در چراغ روشن یا چراغ خاموش؟

ضرورتا بد نیست. بسیاری از مردم حس می کنند ایجاد روابط جنسی در تاریکی آزادانه تر است چون راه را برای فانتزی هایشان باز می کند. با این حال، اگر فکر می کنید تمایل به تاریکی را به دلیل این می خواهید که دوست ندارید ( خجالت می کشید ) همسرتان در طول رابطه بدنتان را ببیند، داستان چیز دیگری است. در تاریکی پنهان می شوید تا درباره خودتان فکر بد نکنید؟ یا حس می کنید حالات چهره تان در اوج رابطه عجیب و خجالت آور می شود؟ چنین احساس نا امنی هایی می توانند از نظر جنسی عقب نگهتان دارند. در حالی که شما به این فکر می کنید که بدنتان کامل نیست و یا چیز دیگری آزارتان می دهد، می توانم به شما تضمین دهم که همسرتان فقط به این فکر است که چگونه هر دو در این رابطه به رضایت برسید .
بیایید دیدگاهتان را تغییر دهیم: به صورت آنلاین عکس خانم های معمولی را ببینید ( نه عکس هایی که فوتوشاپ شده اند! ) مثلا عکس های قبل از جراحی زیبایی افراد را ببینید. ببینید که یک بدن معمولی واقعا چه شکلی است ، هر چه را که درباره بدن خود فکر می کنید غیر معمول است چک کنید و سپس وقتی تنها هستید به بدن خود نگاه کنید. روی آن قسمت هایی که نگرانتان می کنند تمرکز کنید. خواهید دید که بدنتان مانند همه زنان معمولی دیگر است، این روش کمکتان خواهد کرد نظرتان در این مورد را اصلاح کنید.

راهکار های احساس قدرت و اعتماد به نفس در روابط جنسی

حالتهای دیگر راوابط را امتحان کنید

بعد از اینکه خیالتان راحت شد، وقتش است خود را امتحان کنید. اگر هنوز فکر می کنید اعتماد بنفستان کم است می توانید از نور کم استفاده کنید و به مرور افزایشش دهید. به خود مثبت نگاه کنید ( به خاطر داشته باشید این کار را به خاطر خودتان می کنید ) این کار از نشانه های رابطه عاشقانه و سالم با همسر خود بوده و ارتباطتان با همسر را بهبود می بخشد و می توانید به احساس رضایت کامل برسید. حتی تاثیر این تغییر نگرش روی اعتماد بنفستان  را می توانید در خارج از تخت خواب نیز ببینید.

راهکار های احساس قدرت و اعتماد به نفس در روابط جنسی

سخن آخر

مقاله ای که خواندید توصیه هایی بود از دکتر گیل سالتز، روانپزشک و مفسر تلویزیون در نیویورک و همچنین متخصص در سلامت، ارتباط جنسی و روابط که امیدواریم مورد  استفاده عملی زوجها قرار بگیرد .

درباره Wikiravan

ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب اطلاعات کاربردی مرتبط با رشته روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ما در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

خوابی که خاطره می سازد

خوابی که خاطره می‌سازد

یک تیم از محققان در پاریس طی انجام یک پژوهش جدید نشان داده‌اند که حافظه‌های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *