روانشناسی

عکس سلفی چیست؟ روانشناسی سلفی گرفتن

یکی از رفتارهای پرطرفدار در فضای مجازی، گرفتن عکس سلفی و به اشتراک گذاشتن لحظات زندگی شخصی با اطرافیان است. این کار در سرتاسر جهان طرفداران بسیاری دارد و امروزه تبدیل به یک رفتار جهان شمول شده است.

جالب است بدانیم عکس سلفی، در جهان جان بسیاری از افراد را می‌گیرد و عکس انداختن در شرایط خطرناک موجب مرگ و میر بسیاری از افراد می‌شود.

روانشناسی سلفی گرفتن

با سایت روانشناسیویکی روان همراه باشید.

اما نکته جالب اینجاست که موقعیت و حالتی که افراد در جهان عکس سلفی می‌اندازند عموما مرتبط به شغل و حرفه آنها می‌باشد و معرفی شخصیت اجتماعی و حرفه‌ای آنهاست.

به عنوان مثال فوتبالیست‌ها عموما در حال ورزش کردن، بازیگران سر صحنه فیلمبرداری و یا خوانندگان در استودیو از خودشان عکس سلفی می‌گیرند.

نکته مهم‌تر آنکه این عکس‌ها همراه با نوشته‌هایی هستند که زیر آنها درج می‌شوند و شرایط آن عکس را برای مخاطب توضیح می‌دهند.

معضل بزرگی که ما در کشورمان با آن روبرو هستیم، مساله عدم فرهنگسازی و بی‌اطلاعی نسبت به فرهنگ عکس سلفی است. افراد زیادی در ایران این عکس ها را برای هدف خاصی منتشر نمی‌کنند و هیچ انگیزه‌ای جز خودنمایی جنسی ندارند.

بسیاری از دختران ایرانی بدون اطلاع از نمادهای جنسی دنیا، عکس‌های خودشان را در شرایط خاصی به نمایش می‌گذارند.

به یاد داشته باشیم عکس سلفی یک رفتار هدفمند اجتماعی می‌باشد و هیچگاه برای رفع خستگی یا بی‌کاری، آنها را منتشر نکنیم.

ویکی روان

ویکی روان سامانه سلامت روان با خدمات متنوع برای تمام فارسی زبانان است. می‌توانید در ویکی روان مشاوره روانشناسی برگزار کنید، در وبینارهای روانشناسی شرکت کرده و از مطالب مرتبط با روانشناسی استفاده کنید. جلسات مشاوره روانشناسی ویکی روان به صورت آنلاین، تلفنی و متنی برگزار می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا