راهکار های علمی و عملی صحبت صحیح و درست

راهکار های علمی و عملی صحبت صحیح و درست

در سالهای پیش با شخصی میانسال آشنا شدم که همیشه یک جمله را تکرار میکرد ، او میگفت هرکسی رسید به هفتاد بر افتاد . او میخواست با این صحبت بگویدکه در سن هفتاد سالگی کاملا زمین گیر خواهد شد.من نیت داشتم که او را اگاه سازم که صحبتش درست نیست و همه چیز به تغذیه روح و روان و جسم برمیگردد که که اصولا رابطه مستقیم با کهن سالی و یا زمان مردن و امثالهم دارد .اما بعدها به این نتیجه رسیدم که اگر او بر جمله خودش تاکید داشت و دائما تکرارش میکرد شاید آنقدر آن صحبت را گفته که به صورت یک دستور برای روح و جسم و جشم او تبدیل شده و همین امر واقعیتا باعث میشود او در همان سن که دائما تکرار میکرد پیری را احساس کند .
با ویکی روان همراه شوید .

راهکار های علمی و عملی صحبت صحیح و درست

نروپپتایدها

چند سال بعد مقاله‌ای علمی از دکتر کانداس پرت به دستم رسید که در آن راجع به چیزی به نام نروپپتاید یا پروتئین عصبی صحبت می‌کرد. به زبان خیلی ساده پروتئین‌های عصبی همان مولکول‌های پیام بری هستند که افکار و گفتارهای ما (یعنی یک چیز غیر مادی را) به تک‌تک سلول‌های بدن  می‌رسانند و با وادارسازی سلول‌ها به انتخاب الگوی خاص باعث می‌شوند مجموعه سلول‌های هر عضو شکل و قالب خاصی را به خود بگیرند .
به عبارتی نروپپتایدها که به آن‌ها لقب مولکول هیجان نیز داده شده، امکان اتصال و ارتباط تبادل اطلاعات بین ذهن و جسم و احساس را امکان‌پذیر می‌سازند.
این کشف دکتر کانداس پرت انقلابی بزرگ را در مبحث ارتباط روانشناسی و فیزیولوژی بدن باعث شده است و به قول دیپاک چوبرا خانم پرت با این کشف ثابت کرد که گوشت و پوست و استخوان ما آن‌قدر نرم هستند که مولکول‌های نامه‌رسان بتوانند به سرعت اطلاعات را از مغز و فکر به تک‌تک سلول‌های آن منتقل کنند. و بدن به اندازه کافی سیال هست که بتواند با ذهن خود را تطبیق دهد .

راهکار های علمی و عملی صحبت صحیح و درست

احساسات منفی و مثبت

احساسات و هیجانات ما برای این مولکول‌های نامه‌رسان حکم اطلاعات را دارند. اگر با یک فکر منفی احساسی منفی را در وجود خود زنده کنیم، نروپپتایدها این احساس را درون خود ثبت می‌کنند و بلافاصله برای ابلاغ این پیام به کل سلول‌های بدن (دقت کنید تمام سلول‌های بدن) عازم ماموریت خبررسانی خود می‌شوند.
سرعت خبردهی این نامه‌رسان‌های مولکولی فوق‌العاده بالاست و این یعنی باید به شدت مواظب صحبت‌هایی که بر زبان می‌آوریم و حتی در فکر کردن خود جاری می‌کنیم و همچنین احساسات و هیجاناتی که به واسطه تحریکات بیرونی در وجود خود زنده می‌کنیم باشیم.

احساسات را دستکاری نکنید

به زبان ساده اگر پیام‌های لمسی مثل سردی و داغی و زبری و نرمی و سنگینی و لطافت و … را یک نوع اطلاعات می‌دانیم و به این پیام‌ها همان‌طوری که هستند توجه می‌کنیم باید در خصوص احساسات و هیجاناتی که در وجودمان زنده می‌شود نیز به همین شکل عمل کنیم و به جای بازی با احساسات و دستکاری آن‌ها سعی کنیم پیام مخفی در این کانال اطلاع‌رسانی را درک و در صورت ضرورت به آن پاسخ دهیم .اکنون دلم به شدت برای آن پیرمرد می‌سوزد. البته هیچ‌کس را از پیری و مرگ گریزی نیست.

راهکار های علمی و عملی صحبت صحیح و درست

از صحبت کردن جملات بی معنا و غیر ضروری پرهیز کنید

اما اگر موضوع چگونه بهتر صحبت کنیم-روش‌هایی کلیدی برای موفقیت در برقراری ارتباط را خوانده باشید در میابید که هیچ فردی نباید با تکرار جملاتی بی‌معنا و غیرضروری خودش با دست خودش فرسودگی خود را به جلو اندازد. برای این‌که سیستم ایمنی بدن قوی‌تر شود و سلول‌های الگوهای مقاوم‌تر و شفابخش‌تری را برای خود بگیرند کافی است متن پیامی که به نروپپتایدها داده می‌شود تغییر کند و این یعنی فقط کافی است مواظب حرف زدن و فکر کردنمان باشیم. بقیه کار را خود بدن انجام می‌دهد.

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

درمان شناختی رفتاری افسردگی چیست؟

درمان شناختی رفتاری افسردگی چیست؟ (۰ تا ۱۰۰)

درمان شناختی رفتاری افسردگی یکی از روش های کاربردی برای غلبه بر بیماری افسردگی است. …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *