حل مشکل کمرویی

حل مشکل کمرویی

برای حل مشکل کمرویی اگر کسى تصمیم جدى داشته باشید، می توانید آن را حل و خود را درمان نماید و از بند کم‏رویى رها شوید. با ویکی روان همراه باشید.

در فرهنگ ملى و دینى ما ایرانیان، مانند سایر ملل، آداب و رسوم فراوانی وجود دارد که اگر خوب رعایت شوند، فرآیند اجتماعى شدن و حل مشکل کمرویی به آسانى تحقق پیدا مى ‏کند. ازجمله این آداب و رسوم میتوان به، سلام کردن و احوال پرسى از دوستان و خویشاوندان اشاره کرد.

راه های حل مشکل کمرویی

با توجه به نکات ذیل با تمرین و ممارست، میتوان تدریجا به حل مشکل کمرویی پرداخت:

۱- در سلام کردن پیش قدم باشید.
۲- بعد از سلام با جملات مرسوم، احوال‏پرسى کنید و شروع کننده ارتباط شما باشید.
۳- برای حل مشکل کمرویی در کارهاى اجتماعى و در محیط خانه،در فعالیتهای دسته جمعى شرکت نموده و نقش پر رنگی رابپذیرید.
۴- هنگام صحبت با دیگران یا در مقابل جمع به اعضاى بدن خود (دست، پا، نحوه صحبت و…) هیچ توجهى نکنند و توجه خود را بر مطلبى که می‏گویید متمرکز نمایید.
۵- قبلاً مطلبى را که می‏خواهید در مقابل جمع بازگو کنید چندین بار در مقابل آینه تکرار کرده، فرض کنید در مقابل جمع هستید.
۶- سعى کنند بر آنچه می خواهید بگویید تسلط کافى داشته باشید.
۷- اگر با شکست مواجه شدید، خود را نبازید و براى بار دیگر خود را آماده انجام آن کار نمایید. بهتر است تمرین را از جایی که برایشان آسانتر است شروع کنید.
۸- برای حل مشکل کمرویی قبل از این که در مقابل جمع قرار بگیریید به خود تلقین کنید که «می ‏توانم در مقابل جمع صحبت کنم».
۹- زمانی که حالت اضطراب در ایشان ایجاد می شود سعى کنید همه ماهیچه ‏هاى بدنتان را آرام و شل کنید و از تکنیکهای ریلکسیشن و ارامش کمک بگیرید.
۱۰- براى شکستن جو حاکم بر جمع و آرامش در صحبت کردن سعى کنید داستان‏هاى کوچک، طنز، لطیفه‏ هاى شیرین و مناسب را که افراد خبره در جلسات سخنرانى بیان می‏کنند، در دفترچه‏ اى یادداشت کنند و در شرایط مقتضى از ان استفاده نمایید.

شما به عنوان یک عضو از جامعه و به منظور تعامل با دیگر افراد میبایست کمرویی را کنار گذاشته و با دیگران به تعامل بپردازید.

میتوانید مقاله چگونگی تربیت کودک خجالتی را نیز در این راستا مطالعه کنید.

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

اختلال اضطراب اجتماعی

اختلال اضطراب اجتماعی چیست؟ (معنی فوبی اجتماعی)

اضطراب اجتماعی یکی از اختلالات بسیار رایج در جامعه است و افراد بدون اینکه بدانند، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *