کسب موفقیت شغلی

خیلی‌ها، درگیر کار در موسسات و اداره‌ها و شرکت‌های خصوصی و سازمان‌های دولتی و خصوصی بزرگ و کوچک و ریز و درشت هستند. این عده دوست دارند پیشرفت کنند، پست و مقام بزرگ‌تری در اختیار داشته باشند و طبعاً، درآمدشان هم بهتر بشود. چگونه باید به موفقیت شغلی دست یافت؟

کسب موفقیت شغلی با چند قدم ساده

با سایت روانشناسی ویکی روان همراه باشید.

این افراد چگونه باید به هدف‌شان برسند؟

برایان تریسی، مربی بزرگ موفقیت سعی می‌کند که به این سئوال مهم و حیاتی، پاسخ‌هایی روشن بدهد. او اشاره می‌کند که روزی روزگاری، برای سخنرانی به یکی از دانشگاه‌ها رفته بود، صدها دانشجوی جوان در مقابلش نشسته بودند و او برای‌ شان سخنرانی می‌کرد.

ناگهان عده‌ای، این سئوال را پرسیدند که برای پیشرفت سریع در جایی که داریم کار می‌کنیم، چه باید کرد؟ و البته برایان تریسی هم، دو راهکار طلایی را در اختیار این دانشجویان گذاشته بود.

نگاهی می‌اندازیم به دو راهکاری که ما را، به سرعت برق و باد، به موفقیت شغلی و ارتقای شغلی خواهند رساند.

نکته جالب در مورد این دو راهکار این است که افراد موفقی که از آن استفاده می‌کنند، به شدت سعی می‌کنند آنها را از شما مخفی کنند! در حدی که حتی شما به فکرتان هم خطور نکند که آنها از این تکنیک‌ها برای پیشرفت با سرعت زیاد استفاده می‌کنند.

بیشتر کار کنید تا به موفقیت شغلی برسید

صبح‌ها چه ساعتی سر کار می‌روید؟ ساعت هشت، هفت و نیم یا هفت؟ سعی کنید نیم ساعت و حتی اگر امکانش بود، یک ساعت زودتر سر کارتان حاضر شوید.

حتما بخوانید

ظهرها چقدر زمان صرف ناهار می‌کنید؟ این زمان را، سعی کنید تا جایی که می‌توانید، کمتر و کمتر کنید. بیشتر ناهارهایی که در اداره‌ ها و سازمان‌ ها صرف می‌شود، به این علت به درازا می‌کشد که همکاران، گرم صحبت کردن می‌شوند و یک ساعتی، سرگرم غذا خوردن و صحبت کردن می‌مانند.

بعدش هم تا بیایند و موتورشان گرم بشود، یک ربعی طول می‌کشد. سعی کنید ناهارتان را خیلی سریع بخورید و حتی اگر امکانش بود، سر میزتان این کار را بکنید و غذاهای ساده و سریع و سالم بخورید؛ در کمتر از یک ربع ساعت.

موفقیت شغلی
کسب موفقیت شغلی

عصرها کی به خانه بر می‌گردید؟ سعی کنید نیم تا یک ساعت، دیرتر به خانه برگردید. بیشتر کار کنید!

برای کسب بیشترین موفقیت شغلی به تلفن‌ های غیر ضروری پاسخ ندهید. ایمیل‌ها را تند تند چک نکنید. با همکاران خود شوخی نکنید. مجله و روزنامه نخوانید. به شبکه‌ های اجتماعی سر نزنید، وب‌گردی نکنید و… به قول تریسی، حتی بدون هدر دادن یک ثانیه و یک دقیقه، به شدت کار کنید.

فکر می‌کنید خسته می‌شوید؟ وقتی که تمرکزتان را از دست می‌دهید، بلند شوید و چند تا حرکت کششی به خودتان بدهید تا روی فرم بیایید.

استراحت بین وعده های کاری، برای این که قابلیت بازگشت به کار را داشته باشید، خودش بخشی از کار است اما در این استراحت‌ ها، به وب‌ گردی و شوخی با همکاران و گپ و گفت و… نپردازید؛ سعی کنید مغزتان را آرام کنید و حرکت‌های کششی انجام بدهید.

کسب موفقیت شغلی
5 (100%) 1 vote[s]
عضویت در خبرنامه ویکی روان

عضویت در خبرنامه ویکی روان

همراه با بیش از 9 هزار مشترک دیگر برای دریافت بهترین و جدیدترین مطالب روانشناسی و دیگر موضوعات عضو خبرنامه سایت ویکی روان شوید

با موفقیت مشترک شدید!

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

کسب موفقیت شغلی

خیلی‌ها، درگیر کار در موسسات و اداره‌ها و شرکت‌های خصوصی و سازمان‌های دولتی و خصوصی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *