خانه / روانشناسی فردی / چگونه هدف گذارى کنیم؟
هدف گذارى

چگونه هدف گذارى کنیم؟

هدف گذارى در زندگى یکى از مهم ترین اصول موفقیت است. باید به دنبال هدفى باشیم که زمانى که به آن اندیشه مى کنیم، شور و اشتیاقى براى رسیدن به آن پیدا کنیم. در ادامه به بررسی چگونگی هدف گذارى میپردازیم با ویکی روان همراه باشید.

در هدف گذارى نهایت دقت را به خرج دهید

هدف گذارى نباید خارج از توانایى هایى که داریم باشد. باید روشن و واضح باشد. در هدف گذارى هدف باید مکتوب شود چرا که هنگامى که به آنها نگاه میکنیم، باعث مى شوند تمرکز بیشتر و بهترى به آنها داشته باشیم. مکتوب کردن هدف ها از ویژگی های افراد موفق در راه کسب موفقیت است.

زمانیکه اهداف خود را مکتوب مى نمایید، به زمان حال بنویسید به طورى که آنها رسیده اید. تصویر سازى مثبت از آینده داشته باشید تا حدى باشد که به هدف گذارى خود رسیده اید. (توجه داشته باشید که از تصویر سازى به گونه اى استفاده نمایید که شما را از کارهایى که براى  اهدافتان انجام مى دهید باز ندارد.) از راهکارهای ساده و موثر در راه موفقیت استفاده کنید.

با جزئیات اهدافى را که مى خواهید به آن برسید، را بنویسید

اگر راه موفقیت را شروع کرده اید و پس از مدتى انگیزه هاى خود را از دست داده اید، ناامید نشوید. در مسیر هدف گذارى براى خود انگیزه هاى کوچک ایجاد کنید. براى مثال اگر کار مدّ نظرتان را در امروز انجام دادید، در آخر روز خود را میهمان یک فنجان قهوه و یا هرچیزى که دوست مى دارید، میل کنید.

اما اگر کارى را که باید انجام میدادید را ندادید، خود را تنبیه کنید و آن چیزى که به خود وعده داده اید میل کنید و یا کارى انجام دهید را نکنید. براى رسیدن به موفقیت باید تلاش هاى پى در پى کنید و گام هایى هر چند کوچک اما مصمم و قدرتمند بر دارید.

به حرف هاى بیهوده ى دیگران بى اهمیت باشید. اگر کسانى هستند که از انجام ادامه کارتان باز مى دارند، بى تفاوت باشید به تلاش خود ادامه دهید تا زمانى که موفق شوید.

چگونه هدف گذارى کنیم؟
امتیازدهی به مطلب
عضویت در خبرنامه ویکی روان

عضویت در خبرنامه ویکی روان

همراه با بیش از 9 هزار مشترک دیگر برای دریافت بهترین و جدیدترین مطالب روانشناسی و دیگر موضوعات عضو خبرنامه سایت ویکی روان شوید

با موفقیت مشترک شدید!

درباره سیده عسل لاجوردی

سیده عسل لاجوردی، نویسنده ی مقالات مشاور خانواده

این و هم چک کنید

ایجاد تنوع در روابط زناشویی

راه های ایجاد تنوع در روابط زناشویی

اگر می خواهید با استفاده از راه کارهای جدید تنوع در روابط زناشویی داشته باشید …

زنان در رابطه جنسی چگونه باشند

زنان در رابطه جنسی چگونه باشند

نوع رفتار و حرکات شما میتواند بر کیفیت رابطه جنسی تاثیر مستقیم داشته باشد و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *