موفقیتثروت

موفقیت ستاره ها از فقر تا ثروت

خیلی از ستاره ها برای دوران گذشته و فقر خود داستان های خیلی خاطره انگیزی دارند . خب باید هم اینچنین باشد زیرا که خیلی از آنان اول فقر بوده و بعد از طی کردن راهی بس دشوار و طولانی به ثروت رسیده اند . اما واقعا راز موفقیت آنان در ثروت چه بوده؟ آیا به تلاش و کوشش آنان مرتبط است ؟ برای اطلاع کامل از این موضوع مطلب را تا انتها مطالعه نمایید تا با دلایل موفقیت ستاره ها آشنا شوید.

با ویکی روان همراه شوید .

موفقیت ستاره ها از فقر تا ثروت

مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
نسرین دشتبانیان نسرین دشتبانیان
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
مریم سادات موسی کاظمی مریم سادات موسی کاظمی
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
فرشته همدانی فرشته همدانی
مشاور روانشناس
از 55,000 هزار تومان
سید علیرضا مرتضوی سید علیرضا مرتضوی
دکترای روانشناسی
از 300,000 هزار تومان
آناهیتا افخمی آناهیتا افخمی
مشاور روانشناس
از 210,000 هزار تومان
شیدا خوشه مهری شیدا خوشه مهری
دکتری روانشناسی
از 87,500 هزار تومان
بابک ساسانی بابک ساسانی
دکتری روانشناسی
از 100,000 هزار تومان
لیلا فراهانی لیلا فراهانی
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان

ثروت افسانه ای

ثروت افسانه‌ای برخی از هنرپیشه‌ها و خوانندگان همواره زبانزد خاص و عام است، اما بسیاری از تماشاگران که به زندگی این فوق‌ستاره‌ها غبطه می‌خورند هرگز تصور نمی‌کنند بعضی از آنها روزی فقیر و بی‌خانمان بوده‌اند.

در فهرست افراد ثروت مندی که زمانی بی‌خانمان بوده‌اند چهره‌های مشهور و پرآوازه‌ای به‌چشم می‌خورند. ازاین بازیگرانی که جایزه اسکار گرفته‌اند تا خوانندگانی که صدایشان برای نسل‌ها در اذهان مردم باقی خواهد ماند. این ها نشانه هایی از موفقیت ستاره ها میباشد

  پردرآمدترین بازیگر سیاهپوست هالیوود

یکی از این افراد سرشناس «هلی بری» بازیگر زن امریکایی است. او تاکنون توانسته است جوایز امی و گلدن گلوب را تصاحب کند و تنها زن سیاهپوستی است که جایزه اسکار بهترین بازیگر را دریافت کرده است. هلی در سال ۲۰۰۱ به‌خاطر بازی در فیلم «میهمانی هیولاها» جایزه اسکار گرفت. وی در کلیولند اوهایو متولد شد.

پدرش یک دائم‌الخمر بود که بارها در مقابل چشمان او مادرش را مورد ضرب و شتم قرار داده و هلی از این موضوع رنج زیادی می‌کشید. وی دوران کودکی سختی را پشت سر گذاشت اما به‌دلیل بلند پروازی و آرزوهایی که در سر داشت پله‌های ترقی را بسرعت طی کرد و اکنون پر درآمدترین بازیگر زن سیاهپوست در هالیوود است.

این هنرپیشه مشهور درباره زندگی‌اش گفته؛ هنگامی که به شیکاگو نقل مکان کرده، مادرش نتوانسته هیچ کمک مالی به وی کند. بنابراین مجبور شده به پناهگاه بی‌خانمان‌ها برود و مدتی را آنجا سپری کند. هلی در مصاحبه خود با یک مجله امریکایی گفته: «در آنجا آموختم که چگونه از خودم مراقبت کنم و چگونه می‌توانم وضعیت زندگی‌ام را تغییر دهم. با وجودی که این زمان اندک بوده، اما چیزهای زیادی در این مدت آموختم.»

این بازیگر به دیابت نوع یک که از بیماری های مهم در علم پزشکی میباشد مبتلاست، همچنین در اوایل دهه ۹۰ به‌خاطر مشاجره شدید با نامزدش و ضرب و شتم از سوی وی شنوایی یکی از گوش‌هایش را از دست داد. وی همواره بیان کرده که پدری آفریقایی- امریکایی و مادری سفیدپوست داشته و این دو رگه بودن همواره برایش «دردناک و گیج‌کننده» بوده است. او از جمله زنانی است که فعالیت‌های زیست‌محیطی زیادی انجام داده و برای داشتن هوایی سالم و پاک مبارزه کرده است.

موفقیت ستاره ها از فقر تا ثروت 

جیم کری از زندگی در چادر تا شهرت جهانی و نمونه ای از موفقیت ستاره ها

یکی دیگر از بی‌خانمان‌های فقیر که بلندآوازه و ثروتمند شد «جیم‌کری» یا در اصل «جیمز یوجین کری»، هنرپیشه و کمدین کانادایی- امریکایی است. پدرش نوازنده ساکسیفون بود و به همین دلیل از کودکی در نمایش‌ها و برنامه‌های کمدی حضور داشت. اما همزمان با بیکاری پدرش و نامساعد شدن وضعیت خانواده، او هم مجبور شد بعد از مدرسه در یک کارخانه کار کند. به‌همین دلیل دبیرستان را رها کرد و پس از مدتی کارگری، در ۱۹ سالگی از تورنتو به لس‌آنجلس نقل مکان کرد.

در هالیوود مدتی اجراهای کمدی تک نفره را در کلوب‌های شبانه تجربه کرد و آرام‌آرام وارد سینما شد. با‌وجود تلاش‌های بی‌وقفه در یک دهه، جیم‌نتوانست موفقیت چندانی در عرصه سینما به‌دست آورد. بسیاری معتقدند در نخستین فیلم‌های این هنرپیشه هیچ نشانه‌ای از استعداد دیده نمی‌شد.

با این حال تا پایان سال ۱۹۹۲ در مجموع در هشت فیلم و چند مجموعه تلویزیونی ایفای نقش کرد و در بعضی از آنها با نام جیمز کری ظاهر شد. در نهایت او با نقش آفرینی در فیلم مشهور «ماسک» توانست خود را به سینمای جهان معرفی کند. رفته‌رفته «کری» با بازی در فیلم‌های دیگری چون «نمایش ترومن»، جایزه بهترین بازیگر گلدن گلوب را گرفت، وی همچنین به‌خاطر فیلم «مردی روی ماه» جایزه گلدن گلوب دیگری را به دست آورد. او بارها گفته: قرار گرفتن در دوران سخت کودکی و ناامیدی‌های ابتدایی کار، هرگز او را متوقف نکرده است. کری همواره در نقش‌های خود سعی دارد تا لبخند را به لب مخاطبان خود بیاورد.

دکتر «فیل» و ثروت ۲۸۰ میلیون دلاری

دکتر فیل، روانشناس و مجری برنامه تلویزیونی «دکتر فیل» است. او در ابتدا چندین بار به‌عنوان میهمان در برنامه «اپرا وینفری» حاضر شد و به سؤالات بینندگان پاسخ داد.

اما پس از آنکه در این برنامه به شهرت رسید، اپرا در نتیجه یک تصمیم خوب گرفت یک برنامه مستقل در اختیارش قرار دهد. «جوزف مک‌گراو» در برنامه دکتر فیل که هر روز بعدازظهر پخش می‌شد به سؤالات روانشناسی و خانوادگی مردم پاسخ می‌داد. از آنجا که تکنیک دکتر نسبت به روش‌های رایج در روانشناسی متفاوت بود، به همین دلیل از طرف برخی پزشکان روانشناس مورد انتقاد قرار گرفت، ولی در عین حال بسیاری نیز روش او را می‌پسندند.

دکتر فیل گذشته تلخی داشته است. وی دوران کودکی پر فراز و نشیبی داشت و فردی بی‌خانمان بوده که بیشتر اوقات دوران کودکی‌اش را درکنار پدر خود در یک خودرو به‌‌عنوان محل زندگی‌شان گذرانده است. با وجود این دکتر فیل سختی‌ها را به‌عنوان پله‌های ترقی می‌شناسد که او را به جلو رانده‌است. او می‌گوید؛ پشتکار پدرش یاری‌اش داده و موفقیت‌های چشمگیر خود را مدیون اوست. وی نمونه ای از موفقیت ستاره ها میباشد.

فیل (جوزف) مک‌گراو در اوکلاهمای امریکا به دنیا آمد. پدر وی تأمین‌کننده تجهیزات نفتی در شمال تگزاس بود. خانواده او پس از مدتی به کانزاس نقل مکان کردند تا با تغییر شغل پدر در کنار وی بوده و روزگار خود را سپری کنند. جوزف تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته کارشناسی ارشد و روانشناسی در سال ۱۹۷۶ گذراند و در رشته روانشناسی بالینی از دانشگاه تگزاس فارغ‌التحصیل شد. او بعدها در کنار پدر خود در همایش‌های روانشناسی شرکت کرد و در همین همایش‌ها از روش‌های جدیدش کمک گرفت و پله‌های ترقی را با موفقیت سپری کرد.

موفقیت ستاره ها از فقر تا ثروت 

مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
محمد رضا سعید فیروزه محمد رضا سعید فیروزه
دکترای روانشناسی
از 175,000 هزار تومان
فرشته علی هاشمی فرشته علی هاشمی
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
نیلوفر نادعلی نیلوفر نادعلی
دکتری روانشناسی
از 100,000 هزار تومان
اسما مشمول اسما مشمول
دکتری روانشناسی
از 60,000 هزار تومان
فاطمه غواص معانی فاطمه غواص معانی
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
صديقه فنائی صديقه فنائی
دکتری روانشناسی
از 75,000 هزار تومان
معصومه چوبین معصومه چوبین
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
فاطمه شکری فاطمه شکری
مشاور روانشناس
از 55,000 هزار تومان

بی‌خانمانی که دو اسکار برد و موفقیت ستاره ها را از نو تعریف کرد

«هیلاری سوانک» هنرپیشه و تهیه‌کننده امریکایی به قدر کافی شناخته شده هست. نام او در فهرست برندگان جایزه اسکار قرار دارد، اما این تنها ظاهر ماجراست. هیلاری، روزی از فقرای شهر لس‌آنجلس بود که برای مدت‌های طولانی با مادرش در یک خودروی ون زندگی می‌کرد. آنها با اینکه در نزدیکی هالیوود روزگار سپری می‌کردند اما قادر به پرداخت هزینه‌های یک آپارتمان نبودند. اما این موضوع مانع پیشرفت هیلاری نشده بلکه وی را ترغیب کرد تا با تلاش زیاد هر چه سریع‌تر به این ماجرا خاتمه داده و وضعیت خود و مادرش را تغییر دهد.

این بازیگر در لینکلن، نبراسکار به دنیا آمد. استعداد هنری هیلاری سوانک نخستین بار در کودکی توسط تهیه کننده‌ای به نام سوزی ساچس کشف شد. او در نمایش «کتاب جنگل» بازی کرد و همزمان در نمایش‌های محلی و تئاترهای مدرسه نیز حضور داشت. وی سال ۱۹۹۰ به همراه مادرش به لس‌آنجلس، جایی که او در جنوب پاسادنا دبیرستان می‌رفت نقل مکان و کار حرفه‌ای‌اش را شروع کرد.

پدر و مادر او هنگامی که هیلاری ۵ ساله بود از هم جدا شدند. هیلاری علاقه زیادی به ورزش‌هایی چون شنا و ژیمناستیک داشت و همین موضوع در آینده کمک زیادی در نقش آفرینی این هنرپیشه سرشناس داشت. مادر هیلاری کار خود را از دست داده بود و آنها مجبور به نقل مکان بودند و تنها پول آنها برای سفر ۷۵ دلار بود. این پول کل سرمایه‌ای بود که باید در شهری بزرگ این مادر و دختر را پشتیبانی می‌کرد.

موفقیت ستاره ها از فقر تا ثروت 

از مکانیکی تا ثروت افسانه‌ای

یکی از بی‌خانمان‌های ثروتمند دنیا بازیکن فوتبال امریکایی به نام «مایکل اوهر» است. او که در ممفیس تنسی امریکا متولد شده، یکی از ۱۲ فرزند یک خانواده امریکایی است که مادری الکلی و پدری خلافکار داشت. پدر مایکل اغلب با اتهامات متفاوتی روزگار خود را در زندان سپری می‌کرده و مادرش نیز بشدت تحت تأثیر الکل و کراک قرار داشت.

با توجه به شرایط زندگی وی در گذشته، مایکل از توجه و نظم و انضباط خاصی در دوران کودکی‌اش برخوردار نبود. در زندگی‌اش مدارس زیادی وجود داشته که به‌دلیل نقل مکان‌های مداوم خانواده، مایکل در آنها درس خوانده و در دوره‌ای از بی‌خانمانی اعضای خانواده‌اش روزگار سختی را سپری کرده‌اند.

این فوتبالیست ثروتمند برای نخستین بار در دبیرستان فوتبال را آغاز کرد و پس از آن برای امرار معاش مدتی کوتاه به عنوان مکانیک خودرو کار کرد. پس از چند بازی فوتبال در مدرسه، مربی فوتبال متوجه استعداد خدادادی پسر بچه‌شد و حمایت بیشتری از او کرد. این در حالی بود که مایکل در زمینه بسکتبال نیز به موفقیت ستاره ها دست یافته بود. نمرات پایین او در مدرسه باعث شد تا کلاس خصوصی برایش در نظر گرفته شده و در نهایت بتواند فارغ‌التحصیل شود.

مایکل توانست بورس تحصیلی در ایالت لوئیزیانا به‌دست آورد و در نهایت برای تیم فوتبال دانشگاه می‌سی‌سی‌پی بازی کند. سپس برای تیم فوتبال امریکایی اتلتیک ۱۰ بازی انجام و خودی نشان داد. موفقیت او در بازی‌ها سبب شهرت روز افزون مایکل شد و در نهایت سال ۲۰۰۸ میلادی او به عنوان بهترین بازیکن فوتبال امریکایی شناخته شد و ثروت هنگفتی به‌دست آورد.

ویکی روان

ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب اطلاعات کاربردی مرتبط با رشته روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ما در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا