هوش اجتماعی بالا

افراد دارای هوش اجتماعی بالا

هوش اجتماعی این قدرت را به فرد می‌دهد تا بتواند خود را با چالش‌های موجود در روابط بین‌فردی، عشق، قدرت، تغییر محیط و نیز در حیطه‌های شغلی، اقتصادی، تحصیلی و تطابق دهد و مدیریت کند. طبیعتا کسی که چنین توانمندی‌ای را بیشتر داشته باشد، هوش اجتماعی بالا دارد و بین جمع، قدرت بیشتری خواهد داشت.

با ویکی روان همراه باشید.

اگر هوش اجتماعی افراد را از ضعیف تا عالی دسته‌بندی کنیم، باید هوش اجتماعی افرادی که رهبری گروهی را عهده‌دار می‌شوند مثل رهبران سیاسی، فراتر از درجه عالی قرار دهیم. آنها می‌توانند احساس و اندیشه‌های جامعه را مدیریت و از بحران‌ها عبور کنند.

از طرفی افرادی هم هستند که هوش اجتماعی‌شان در سطح خیلی کمی ‌قرار دارد. این افراد بیمارانی با اختلال‌های روانی هستند که در رأس این اختلال‌ها می‌توان به بیماری‌های طیف اوتیسم اشارهکرد. افراد اوتیستیک توانایی برقراری ارتباط اجتماعی را به شکل کلامی‌ یا با استفاده از زبان بدن ندارند، حس‌های دیگران را از روی حرف و زبان بدن درک نمی‌کنند و خودشان هم قادر به انتقال احساس خود نیستند.

هنر مذاکره برای افراد دارای هوش ‌اجتماعی بالا مهم شمرده می‌شود. در شرایط خاص، فردی که از هوش اجتماعی بالا برخوردار است می‌تواند با در نظر گرفتن خواسته‌های دیگران، بهترین گزینه موجود را انتخاب نماید.

هنر مجادله هم یکی دیگر از مصادیق هوش اجتماعی است که فردی که از هوش اجتماعی بالایی برخوردار است می‌تواند از آن برای رسیدن به منافع شخصی خودش بهره بگیرد.

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره دکتر لوح موسوی

روانشناس بین المللی، کارشناس برنامه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی، مشاور شخصیت ها و مدیران ،برتر، نویسنده کتابهای روانشناسی تلفن دفتر مشاوره ۲۲۸۸۹۴۴۸

این و هم چک کنید

افسردگی بالینی چیست؟ (علائم و درمان افسردگی بالینی)

افسردگی بالینی (افسردگی بالینی به انگلیسی = Clinical depression) یکی از انواع بیماری افسردگی است …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *