فنگ‌شویی

فنگ‌شویی چیست؟

همان‌طور که قبلا گفته شد فنگ‌شویی هنر هماهنگی محیط با طبیعت و ایجاد تعادل در زندگی می‌باشد که باعث ارتقاء سطح کیفیت زندگی می‌شود. هنگامی‌که این وحدت به وجود آید انرژی کی (نیروی حیات) در موجودات جاندار و بی‌جان جاری شده، موجب بروز اتفاقات خوب و سازنده می‌شود و فقدان جریان کی نیز نتیجه معکوس، یعنی بدبختی و نحوست به بار می‌آورد.

با سایت روانشناسی ویکی روان همراه باشید.

عبارت فنگ‌شویی به صورت تحت‌الفظی به معنای( باد و آب) است؛ کلمه «فنگ» به معنای باد و کلمه «شویی» به معنای آب، ولی در واقع به معنای هنر زندگی موزون با محیط است.

فنگ‌ شویی هنر هماهنگی با طبیعت و متعادل‌سازی زندگی می‌باشد و امروزه تعداد اشخاصی که خانه‌ای رو به آفتاب جنوب دارند و نظاره‌گر تپه سرسبزی که در پشت خانه خود هستند و به صدای جویبار و آواز بلبل در کنار منزل خود گوش می‌دهند محدود است.

در واقع چنین محیطی برای اکثر ما یک رویاست.

زمانی که به هماهنگی با تمام اشیاء محیط خود دست یابیم، زندگی با لطافت بیشتری پیش رفته و رسیدن به اهداف بسیار آسان می‌شوند. مکان زندگی ما و نحوه‌ای که اشیاء هر اتاق را منظم می‌کنیم، به شکل شگفت‌آوری بر کیفیت زندگی ما تاثیر می‌گذارند.

شاید دیده باشید که گاهی اوقات خودتان یا یکی از آشنایان‌تان با یک جابجایی خانه، از محله‌ای به محله دیگر چه اتفاقات خوشایند و موفقیت‌آمیزی از پیشرفت مالی تا شادی در کانون خانواده، انگیزه برای زندگی، بالا رفتن انرژی، پیشرفت در روابط و جنبه‌های دیگر زندگی برای او پیش می‌آید که به اصطلاح، ما ایرانی‌ها می‌گوییم این خانه برایش آمد داشته است.

عکس این موضوع نیز وجود دارد که با یک جابجایی، در خانه جدید اتفاقات ناگواری پشت سر هم پیش می‌آید و ما را در جنبه‌های مختلفی از زندگی ضعیف می‌کند که این باعث آزار و نارضایتی ما می‌شود و به اصطلاح می‌گوییم این خانه آمد نداشته.

فنگ‌شویی

این ماهیت آن خانه نمی‌باشد که باعث بروز این اتفاقات می‌شود بلکه شرایط آن می‌باشد، اگرچه محله آن (این که روی بلندی یا پستی باشد)، نوع ساختمان و نقشه آن در این امر و در فنگ‌شویی تاثیر مهمی ‌دارد اما بدیهی است که همیشه  نقل مکان و تغییر کالبدی محل اقامت ممکن نیست.

با استفاده از فنگ‌شویی می‌توان شرایط داخل آپارتمان را به نحو موثری عوض کرد. هنگامی‌که موفق شویم آپارتمان خود را از مکانی برای بیتوته شبانه به یک خانه تبدیل کنیم، از نظر فنگ‌شویی در مسیر درستی قرار گرفته‌ایم.

این کار با تغییر نظم مبلمان خانه، نورپردازی مناسب در گوشه‌های تاریک خانه، اصلاح چیدمان، استفاده از رنگ‌های مناسب و چندین فن دیگر به راحتی قابل عملی شدن می‌باشد که کار یک مشاور فنگ‌شویی حرفه‌ای است.

مسلما برای همه ما اتفاق افتاده که به آپارتمانی وارد شویم و بلافاصله راحتی  و گرمی ‌محیط یک خانه را احساس کنیم  و باز بدون شک همه ما آپارتمان‌هایی را دیده‌ایم که بی‌دلیل ناراحت به نظر می‌رسند.

آپارتمان اول از نظر فنگ‌شویی مثبت تلقی می‌شود، در حالی که آپارتمان دوم چنین نیست.

با تدابیر خاصی در آپارتمان دوم نیز می‌توان راحتی و آسایش آپارتمان اول را بدست آورد و هنگامی‌که محیط خانه متعادل و متوازن شود.

بدون شک در تمام زمینه‌های زندگی، شادتر، سالم‌تر و موفق‌تر خواهیم بود و با بهره‌گیری از نیروی حیاتی (چی) به مزایای روز افزونی دست خواهیم یافت.

این روز‌ها  میلیون‌ها انسان در سراسر جهان در آپارتمان زندگی می‌کنند و در بسیاری از شهرها به دلیل عرضه محدود واحدهای مسکونی یا قیمت بالای آنها اولین آپارتمانی که به آنها پیشنهاد می‌شود را می‌پذیرند و در کمال ناامیدی حتی تصور بهبود شرایط آن را به خود راه نمی‌دهند.

در حالی که همه انسان‌ها دوست دارند در خانه‌ای زندگی کنند که حس بسیار خوبی در آن داشته و سرشار از آرامش و خوشبختی باشد و از زندگی لذت ببرند که همین احساسات خوب به خودی خود باعث بروز اتفاقات عالی در زندگی می‌شود.

شما چیزی را جذب می‌کنید که در راستای احساسات‌تان باشد مثلا برای جذب و بدست آوردن یک شغل پر درآمد یا ماشین عالی یا یک زندگی لذت‌بخش نمی‌توانید با احساس نارضایتی، استرس و اضطراب قدم بردارید

ما حداقل بیش از نصف روز را در خانه‌های‌مان سپری می‌کنیم و خانه خود را مکانی برای دریافت انرژی و رفع خستگی می‌دانیم؛ انرژی‌هایی که در خانه وجود دارد و روی ما اثرگذار هستند در زندگی ما تاثیر بسزایی دارند.

خانه‌ای که انرژی مثبت (چی) در آن موج می‌زند را می‌توان مکانی برای جذب آرامش، خوشبختی و بروز اتفاقات عالی دانست در حالی که عکس این قضیه نیز وجود دارد و نقطه مقابل این انرزی یعنی (چی شار) می‌تواند باعث بروز اتفاقات بد و احساسات ناخوشایند شود.

فنگ شویی

خوشبختانه فنگ‌ شویی برای سکنه آپارتمان‌های شهری به اندازه ساکنان خانه‌های ویلایی سودمند است حتی می‌توان گفت که سود آن برای آپارتمان‌نشین‌ها بیش از سایرین است. زیرا آنها هر روز با مشکلات متعددی روبرو هستند که پاسخی مدبرانه می‌طلبد.

با کمک فنگ‌ شویی در آپارتمان خود به تعادل و هماهنگی با محیط دست خواهید یافت و این همنوایی به نوبه خود باعث رضایت خاطر زندگی شاد و وفور نعمت برای شما خواهد شد.

آیا تا به حال به این موضوع دقت کردید که وقتی به عنوان میهمان به خانه کسی می‌روید، هنگامی ‌که گرم صحبت و نوشیدن یک چای می‌شوید حسی که فضای خانه به شما می‌دهد چگونه است؟!

فرقی نمی‌کند صاحب خانه را برای چندمین با دیده باشید. صمیمی، خیلی رسمی‌ یا اولین بار است که به خانه‌شان می‌روید. حسی که به شما القاء می‌شود دو گونه است:

یا فضای خانه و چیدمان به چشم شما بسیار زیبا و دلنشین می‌باشد و صفا، راحتی و آرامش در خانه موج می‌زند و لحظات شادی را کنار هم تجربه می‌کنید یا فضای خانه و چیدمان منزل به شما حس خوبی نمی‌دهد به گونه‌ای که انگار شما را گرفته و اجازه راحتی ندارید؛ صفا و آرامشی نیست و دوست دارید هرچه زودتر از خانه بیرون بروید.

همه این‌ها برمی‌گردد به نوع درست چیدمان بر اساس فنگ‌ شویی که نتیجه آن مشهود و قابل درک است.

البته نوع چیدمان در مورد فضاهای اداری و تجاری نیز انرژی منفی یا مثبت برای کارکنان به همراه دارد.

درباره مهدی بختیاری

مشاوره حرفه اى فنگ شويى و دكوراسيون خانه ، فضا هاى ادارى و تجارى، ويلا 09124683563

این و هم چک کنید

اهمیت خانواده از نظر روانشناسی چیست؟

نقش و اهمیت خانواده در روانشناسی چیست؟ (۱۵ مورد)

اهمیت خانواده در زندگی و البته جامعه بیش از چیزی است که ما فکر می …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *