خانه / زنگ تفریح / بزرگان / آشنایی با ایوان پاولف
آشنایی با ایوان پاولف

آشنایی با ایوان پاولف

ایوان پاولف در ۱۴ سپتامبر ۱۸۴۹ در ریاضان متولد شد، جایی که پدرش، پیتر دیمیتریویو پاولف، یک کشیش روستایی بود. او ابتدا در مدرسه کلیسا در ریاضان و سپس در حوزه علمیه آنجا تحصیل کرد.

با سایت روانشناسی ویکی روان همراه باشید.

ایوان پاولف با الهام از ایده های دیوید I. پیزاروف، برجسته ترین منتقد ادبی روسیه در دهه ۱۸۶۰ و I. M. Sechenov، پدر فیزیولوژی روسی، بزرگ شد، پابلوف کار حرفه دینی خود را رها کرد و تصمیم گرفت تا زندگی خود را به علم اختصاص دهد. در سال ۱۸۷۰ او در دانشکده فیزیک و ریاضیات وارد دوره ای خاص در علوم طبیعی شد.

ایوان پاولف با فیزیولوژی آشنا شد، که در واقع در طول عمر او از اهمیت بنیادین برخوردار بود. در طول این دوره، او با همکاری یکی دیگر از دانشجویان، آفانیوزف، اولین رساله خود را تدوین گرفت، که کار بر روی فیزیولوژی اعصاب پانکراس بود. این کار به طور گسترده ای مورد تحسین قرار گرفت و مدال طلا برای آن اهدا شد.

حتما بخوانید: زندگینامه زیگموند فروید

در سال ۱۸۷۵، ایوان پاولف دوره خود را با یک رکورد برجسته و درجه نامزد علوم طبیعی دریافت کرد. با این حال، به علت علاقه شدید او به فیزیولوژی، او تصمیم گرفت تا تحصیلات خود را ادامه دهد و به کالج جراحی پزشکی رفت تا دوره سوم را در آنجا برگزار کند. او این را در سال ۱۸۷۹ تکمیل کرد و دوباره یک مدال طلا به او داده شد.

پس از یک دوره رقابتی، ایوان پاولف یک بورس تحصیلی در آکادمی را به چنگ آورد و این هم با موقعیت خود به عنوان مدیر آزمایشگاه فیزیولوژی در کلینیک پزشک معروف روسیه S.P. Botkin، او را قادر به ادامه کار تحقیق خود نمود.

ایوان پاولف  در سال ۱۸۸۳، پایان نامه دکترای خود را در مورد «اعصاب مرکزی قلب» ارائه داد.

ایوان پاولف

در این کار او ایده خود را درباره عصبانیت توسعه داد، به عنوان مثال استفاده از عصب شدید قلب که او کشف کرده بود، و همچنین اصول پایه ای تحقیقات را بر عملکرد تروفیک سیستم عصبی گذاشت. در این و همچنین در سایر آثار، که عمدتا از تحقیقات خود در آزمایشگاه در کلینیک Botkin بود، نشان داده شده است که یک الگوی اولیه در تنظیم رفلکس فعالیت های اندام های گردش خون وجود دارد.

در سال ۱۸۹۰، ایوان پاولف به سازماندهی و هدایت گروه فیزیولوژی در موسسه پزشکی تجربی دعوت شد. تحت نظارت او، که طی یک دوره ۴۵ ساله تا پایان عمر خود ادامه یافت، این موسسه یکی از مهمترین مراکز تحقیق فیزیولوژیک شد.

او در سال ۱۸۹۰ پروفسور فارماکولوژی در آکادمی پزشکی نظامی منصوب شد و پنج سال بعد به صندلی فیزیولوژی خالی که تا سال ۱۹۲۵ برگزار شد، منصوب شد.

ایوان پاولف روش جراحی آزمایش «مزمن» را با استفاده گسترده از فیستول ها توسعه داد، که عملکردهای ارگان های مختلف را به طور مداوم تحت شرایط نسبتا نرمال مشاهده می کرد. این کشف عصر جدیدی را در توسعه فیزیولوژی به وجود آورد، زیرا تا آن زمان روش اصلی مورد استفاده از “پرخوری” “حاد” بود و عملکرد یک ارگانسی تنها با یک فرایند تجزیه و تحلیل به دست آمد.

این به این معنی است که تحقیق در مورد عملکرد هر یک از اعضای بدن، باعث اختلال در ارتباط طبیعی بین ارگان و محیط آن شد. چنین شیوه ای به عنوان وسیله ای برای تعیین نحوه تنظیم وظایف یک عضو و یا کشف قوانین حاکم بر ارگانیزم به عنوان یک کل در شرایط عادی، ناکافی بود – مشکلاتی که مانع توسعه همه علوم پزشکی شد. با روش تحقیق او، پافوف راه را برای پیشرفت های جدید در پزشکی نظری و عملی باز کرد.

با وضوح شدید او نشان داد که سیستم عصبی نقش مهمی در تنظیم روند گوارش دارد و این کشف اساسا مبتنی بر فیزیولوژی مدرن هضم است. ایوان پاولف نتایج تحقیقات خود را در این زمینه که در پزشکی کاربردی بسیار مهم است، در سخنرانی هایی که در سال ۱۸۹۵ به چاپ رسانده و تحت عنوان «Lektsii o rabote glavnykh pishchevaritelnyteh zhelez» منتشر کرد.

آشنایی با ایوان پاولف
امتیازدهی به مطلب
عضویت در خبرنامه ویکی روان

عضویت در خبرنامه ویکی روان

همراه با بیش از 9 هزار مشترک دیگر برای دریافت بهترین و جدیدترین مطالب روانشناسی و دیگر موضوعات عضو خبرنامه سایت ویکی روان شوید

با موفقیت مشترک شدید!

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

ایجاد تنوع در روابط زناشویی

راه های ایجاد تنوع در روابط زناشویی

اگر می خواهید با استفاده از راه کارهای جدید تنوع در روابط زناشویی داشته باشید …

راه تشخیص بیماری های مقاربتی

راه تشخیص بیماری های مقاربتی

بیماری های مقاربتی (Sexually transmitted diseases) که STD نامیده می شوند، بیماری های هستند که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *