شادی

علت شادی بعضی از مردم چیست؟

حتما شما هم در اطراف خود با افرادی که بی‌دلیل شاد و سرزنده هستند برخورد کرده‌اید و حتما هم می‌دانید که آنها خودشان این شاد بودن را انتخاب کرده‌اند. اما علت شادی برخی از افراد چیست؟ چرا بعضی ها شاد هستند؟

در ادامه به بررسی علت شادی بعضی از افراد میپردازیم. با ویکی روان همراه باشید.

بررسی علت شادی بعضی از مردم

طور می توانند در ناملایمات زندگی دنبال شادی باشند و لبخند بزنند؟ چطور با آگاهی از وضعیتی که دارند، هوشیارانه جنگ غم و شادی را به نفع خود به پایان می رسانند و علت شادی آنها چیست؟ شادی می تواند حالتان را بهتر کند؛ اما این شادی چگونه به دست می آید و چگونه می توان آن را به کار گرفت؟ ما برای شما  نکاتی داریم که با رعایت آن ها می توانید هم شادتر زندگی کنید و هم از زندگی تان راضی باشید.

اشخاص شاد با زندگی همراهی می کنند!!

یک علت شادی واضح وجود دارد. هر کسی تقدیری در زندگی دارد و این به عهده خودش است که با قسمت بجنگد یا همکاری کند اما آیا این حرف این معنی را میدهد که با قسمت خود بجنگد یا با آن همکاری کند. اما آیا معنی این حرف این است که فرد باید دراز بکشد و بگذارد زندگی روند خود را طی کند؟ مسلما نه! در عوض می تواند روشی در پیش گیرد که به بهترین وجه ممکن با مسایل مواجه شود و حداکثر تلاش خود را در این زمینه نشان دهد در آن صورت متوجه راه های جدیدی می شود و با کشف آن ها انرژی تازه ای کسب می کند.

مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
حانیه خوش لهجه حانیه خوش لهجه
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
فریبا روایی فریبا روایی
دکتری روانشناسی
از 75,000 هزار تومان
شیما وفا شیما وفا
دكتراى روانشناسى
از 100,000 هزار تومان
علیرضا مرادی علیرضا مرادی
مشاور حقوقی خانواده
از 75,000 هزار تومان
مارال حقیقی کرمانشاهی مارال حقیقی کرمانشاهی
دکتری روانشناسی
از 150,000 هزار تومان
پریسا صالحی پریسا صالحی
مشاور روانشناس
از 87,500 هزار تومان
راضیه هاشمیان راضیه هاشمیان
دکترای روانشناسی
از 200,000 هزار تومان
آرزو بختیاری آرزو بختیاری
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان

اشخاص شاد مثبت عمل می کنند

برای هر کاری که در روز انجام می دهید شور و اشتیاق داشته باشید. اگر مجبور به انجام دادن کاری هستید هم آن را با اشتیاق و علاقه انجام بدهید تا کم کم به کار محبوب شما تبدیل شود

 مثبت اندیشی مسلما جای خودش را به عنوان یک علت شادی دارد. برای شاد بودن باید افکار خود را عوض کنید. اما منتظر از راه رسیدن احساسات نباشید. اشخاص دارای قدرت کنترل مستقیم بر چگونه عمل کردن و چگونه اندیشیدن خود هستند. اگر می خواهید شخص شادتری باشید , شادمانه تر عمل کنید. اگر می خواهید شخص مهربان تر و با عاطفه تر عمل کنید. اگر می خواهید منش دوستانه تری داشته باشید دوستانه تر عمل کنید.

اشخاص شاد مشتاق تغییرند

ثابت ماندن و تغییر نکردن مخالف همه قوانین طبیعت است. اگر تلاش کنید که ثابت اتفاق بیفتید, در این صورت همیشه ناراحت خواهید بود اگر اجازه بدهید ترس از تغییر کردن شما را متوقف سازد, با محروم شدن از خواسته های خود موافق هستید شما می توانید بر این باور باشید که تغییر باعث آزار اشخاص می شود و در مقابل آن مقاومت به خرج دهید. یا در عوض می توانید تغییرات را با آغوش باز پذیرا باشید و معتقد باشید که وجود آن ها به شما کمک خواهد کرد.

علت شادی : به خود اجازه شکست خوردن نمی دهند

شکست به این معنی نیست که هیچ گاه به هدف خود نرسید و یا دلیلی بر دست کشیدن از هدف نیست به هدف دست نیافتن تنها یک معنی دارد: شما به تمرین و تجربه بیشتری احتیاج دارید و مشتاق اشتباه کردن باشید و تسلیم نشوید. اجازه ندهید یک شکست شما را به گونه ای تحت تاثیر قرار بدهد که همه تلاش های خود را از بین ببرید.

شاد بودنتان را تشویق کنید

از خوشحال بودنتان شاد باشید و لذت ببرید این میتواند یک علت شادی اساسی باشد. هیچ وقت به این موضوع فکر نکنید که خوشحالی کاری بیهوده و اشتباه است.به انتقام گرفتن فکر نکنید.مردم را ببخشید.اجازه ندهید تغییرات آب و هوا، خلق و خوی شما را عوض کند.

عصبانیت های تان را کمرنگ کنید

زمان های عصبانیت، خشم، اندوه و… را کم کنید. درست است همه این ها حس های طبیعی ماست  اما زیاده روی و اصرار بر ماندن در « حالت، باعث پایداری غم می شود. نگذارید ذهنتان مشغول چرندیات شود.

شور و اشتیاق را به مزه زندگی اضافه کنید

هر کسی تقدیری در زندگی دارد و این به عهده خودش است که با خود بجنگد یا همکاری کند اما آیا این حرف به این معنی است که با قسمت خود بجنگند یا با آن سازگاری کند

برای هر کاری که در روز انجام می دهید شور و اشتیاق داشته باشید. اگر مجبور به انجام دادن کاری هستید هم آن را با اشتیاق و علاقه انجام بدهید تا کم کم به کار محبوب شما تبدیل شود. اگر نشد پس بهتر است که آن کار را برای همیشه کنار بگذارید. به دیگران کمک کنید و انتظار این را که کمکتان جبران شود، فراموش کنید. کمک کردن بدون توقع به شادشدن خودتان کمک زیادی می کند.

شاد

یک زندگی ایده آل

زندگی هیچکس ایده آل نیست. در واقع، هیچ چیز در زندگی کامل نیست. کمال چیزی نیست که به دنبالش باشید این علت شادی همه نیست. ممکن است تصور کنید که باعث شادی تان می شود اما احتمال اینکه اینکار را نکند بیشتر است. قدر زندگی را همانطور که هست – چالش انگیز، رنگی، جالب و پر از موانع و مشکلات – دانستن، چشم هایتان را به این واقعیت باز خواهد کرد که برای شاد بودن نیاز به داشتن یک زندگی کامل ندارید. سختی ها، موانع و مشکلات شما را قوی تر می کنند و کمکتان می کنند زیبایی زندگی را درک کنید.

مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
سید علیرضا مرتضوی سید علیرضا مرتضوی
دکترای روانشناسی
از 300,000 هزار تومان
مژگان افضلی مژگان افضلی
دکتری روانشناسی
از 62,500 هزار تومان
کتایون داودی کتایون داودی
مشاور روانشناس
از 77,500 هزار تومان
حسین توکلی حسین توکلی
دکترای روانشناسی
از 60,000 هزار تومان
شیلا توکلی شیلا توکلی
مشاور روانشناس
از 160,000 هزار تومان
فاطمه شکری فاطمه شکری
مشاور روانشناس
از 55,000 هزار تومان
علی اشرف نورمحمدی علی اشرف نورمحمدی
دکتری روانشناسی
از 75,000 هزار تومان
بهاره محسنی بهاره محسنی
مشاور روانشناس
از 110,000 هزار تومان

شنا کردن در دریای پول

برای پیدا کردن علت شادی خیلی از ما اسیر این فکرهاییم که با پول چه چیزهایی را می توانیم بخریم و یادمان می رود به خودمان گوشزد کنیم که با پول چه چیزهایی را نمی توانیم بخریم. یادتان باشد که پول را همیشه در ذهنتان نگه دارید اما نه در قلبتان. ثروت واقعی دریای پر از پول نیست. نعمت هایی که داریم ما را ثروتمند می کند. یک روح پر زرق و برق همیشه بهتر از یک ماشین پر زرق و برق است.
زندگی شاد محصول زندگی کردن در لحظه حال است که اگر از آن خوب استفاده بشود تکیه گاه و ضریب اطمینانی برای داشتن آینده ای خوب و فوق العاده است. اشخاص فقط باآن چه که امروز انجام می دهند می توانند آینده خود را تحت تاثیر قرار دهند.

ویکی روان

ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب اطلاعات کاربردی مرتبط با رشته روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ما در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا