خانم ها بخوانندورزشی

خانم ها بخوانند | راه های تنظیم قاعدگی ورزش

مرتب بودن زمان قاعدگی در خانم ها، اهمیت بسزایی دارد. هرچه این دوران منظم تر باشد، برای بارداری آنها بهتر است. همه ی مادران، از همان ابتدای بلوغ حواسشان به منظم کردن دوران قاعدگی دخترانشان هست. در ادامه به بررسی روشهای تنظیم قاعدگی ورزش میپردازیم.

منظم کردن قاعدگی با این ورزش ها , ورزش می‌تواند باعث بهتر و منظم شدن روند دوران قاعدگی شود و در خیلی از موارد علایم سندرم قاعدگی را کاهش دهد.

با ویکی روان همراه شوید.

تنظیم قاعدگی ورزش

راه های تنظیم قاعدگی ورزش

متخصصان راهکارهایی برای رفع این نگرانی اعلام کرده اند.

یک متخصص پزشکی ورزشی در مورد تنظیم قاعدگی ورزش گفت:

«بسیاری از خانم‌هایی که به خاطر اختلالات هورمونی یا بی‌حرکتی یا تغذیه نادرست و چاقی دچار بی‌نظمی عادت ماهیانه هستند،
در کنار درمان علت موثر در بروز اختلال از فواید فعالیت‌های ورزشی غافل نشوند چون ورزش می‌تواند باعث منظم شدن قاعدگی شود.»

به نقل از بهداشت نیوز، دکتر هاله دادگستر، متخصص پزشکی‌ورزشی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت:

ورزش می‌تواند باعث بهتر و منظم شدن روند قاعدگی شود و در خیلی از موارد علایم سندرم قاعدگی را کاهش دهد و همچین اشتهای کاذب را از بین ببرد

وی همچنین تاکید کرد که در روزهای اول قاعدگی که شدت خونریزی بیشتر است، بهتر است مدت و شدت زمان ورزش کاهش یابد تا باعث آسیب و خستگی زودرس نشود.

تنظیم قاعدگی با این ورزش ها

دکتر دادگستر در نهایت خاطرنشان کرد: «اگر فعالیت‌ ورزشی با شدت خیلی بالا انجام شود یا میزان انرژی مصرفی در طول روز بیش از کالری دریافتی از طریق مصرف غذا باشد و به عبارتی عملا فرد کم‌خوری می‌کند برای اینکه لاغر بماند، این مساله می‌تواند قاعدگی را به تعویق بیندازد.

درصورتی که خانمی برای ۳ تا ۶ ماه دچار اختلال در قاعدگی باشد این نشانه خوبی است.

در درازمدت این مساله به‌خصوص در ورزشکاران می‌تواند باعث کاهش توده استخوانی شده یا با کوچک‌ترین ضربه، فرد دچار آسیب‌های عضلانی یا شکستگی شود که در آینده احتمال ابتلا به پوکی استخوان را افزایش می‌دهد.

ویکی روان

ویکی روان سامانه سلامت روان با خدمات متنوع برای تمام فارسی زبانان است. می‌توانید در ویکی روان مشاوره روانشناسی برگزار کنید، در وبینارهای روانشناسی شرکت کرده و از مطالب مرتبط با روانشناسی استفاده کنید. جلسات مشاوره روانشناسی ویکی روان به صورت آنلاین، تلفنی و متنی برگزار می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا