ترازودون

ترازودون (Trazodone)

ترازودون جزء داروهای ضدافسردگی و مهارکننده‌های اختصاصی سروتونین است. ترازدون در درمان افسردگی به کار می‌رود. ترازودون ضداضطراب و خواب‌آور است، به همین دلیل در مواردی که افسردگی همراه با اضطراب، بی‌خوابی یا هر دو باشد سودمندتر است. دوز مصرفی دارو بسته به تشخیص و تجویز پزشک معالج تجویز می‌شود.

با بخش داروهای روانپزشکی در سایت ویکی روان همراه باشید.

عوارض جانبی مصرف ترازودون

عوارض جانبی ترازدون عبارتند از: خشکی دهان، سردرد، تهوع و استفراغ، طعم بد دهان، تاری دید، یبوست و گیجی، غش، درد و لرزش عضلات، ضربان قلب نامنظم، بثورات جلدی، هیجان غیرطبیعی، نعوظ نامناسب، دردناک و مداوم، خواب آلودگی، اسهال، ضعف و خستگی غیرمعمول. در صورت بروز هر یک از عوارض جانبی با پزشک معالج مشورت شود.

برای آشنایی بیشتر با داروهای مشابه ترازودون میتوانید به بخش داروهای ضد افسردگی مراجعه کنید.

احتیاطات در مصرف ترازودن

  • به احتمال تمایل به خودکشی با بهبود وضعیت افسردگی توجه شود. در شروع درمان، بیماران در معرض خطر زیاد خودکشی به دقت زیر نظر قرار گیرند.
  • تحمل به عوارض جانبی (بخصوص اثرات رخوت‌زا) معمولاً بعد از ۲-۱ هفته درمان ظاهر می‌شود.
  • این دارو نسبت به ضدافسردگی‌های سه حلقه‌ای عوارض قلبی و آنتی کولینرژیک کمتری دارد.
  • این دارو می‌تواند سبب نعوظ مداوم و دردناک شود.
  • مصرف این دارو نباید به طور ناگهانی قطع شود. با این وجود، این دارو باید حداقل ۴۸ ساعت قبل از اعمال جراحی قطع شود.
  • ممکن است کمی فشار خون عارض شود؛ فشار خون بیمار پیگیری شود.
  • دارو دقیقا طبق دستور پزشک مصرف شود.
  • این دارو ممکن است موجب خواب آلودگی یا سرگیجه شود؛ از انجام فعالیت‌های مستلزم هوشیاری، نامشخص شدن اثرات کامل دارو، خودداری شود.

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره فاطمه صبوری پور

سی ساله ليسانس روانشناسی عمومی فوق ليسانس روان شناسی تربيتی دانشجوی دكتری روانشناسی تربیتی

این و هم چک کنید

فراموشی عشق اول در مردان

فراموشی عشق اول در مردان ممکن است؟

فراموشی عشق اول در مردان یکی از نگرانی های ذهنی خانم ها است. شاید آنها …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *