پرسش و پاسخ های ازدواجازدواج

پرسش و پاسخ /ازدواج و انتخاب همسر

ببخشید من یه دخترو دوست دارم واسه ازدواجم میخوامش،ولی هنوز خانوادش خبر ندارن،و مربی ورزشیشم شده جلو راهمون،اختلاف سنیمون ٨ ساله،به نظرتون چی کار کنم که رابطمون به ثمر برسه؟ عاشق همم هستیم.

ازدواج و انتخاب همسر

با ویکی روان همراه باشید.

پاسخ:

دوست عزیز، اصولا در ازدواج و انتخاب همسر به ۳ شاخص کلی و اساسی توجه می شود. این سه عامل تناسب، سلامت اخلاقی و روانی و علاقه مند بودن است. هر سه این شاخص ها در ازدواج و انتخاب همسر مهم و لازم است.

عشق با آنکه محرک قدرتمندی برای زوج‌هاست که یار و یاور هم باشند، خوشبخت شوند و تشکیل خانواده بدهند، برای ادامه زندگی و حفظ زندگی زناشویی کافی نیست و نقشی در ایجاد خصوصیات شخصی و مهارت‌هایی که لازمه زندگی مشترک موفق است ندارد.

لازمه داشتن در زندگی مشترک کیفیات و خصوصیات فردی متعهد است که از جمله آنها می‌توان به تعهد، حساسیت، سخاوت، صمیمیت، وفاداری، مسئولیت، اعتماد و اطمینان اشاره کرد.

زن و شوهر به همکاری، مودت، حسن تفاهم و باورهای همگون نیاز دارند. باید انعطاف‌پذیر، پذیرنده و بخشنده باشند، باید خطاهای یکدیگر را تحمل کنند و به خصوصیات هم بها بدهند. تنها در صورت وجود این خصوصیات و تقویت به مرور ایام آنهاست که ازدواج به بلوغ و شکوفایی می‌رسد.

بسیاری از افراد، به خصوص جوان ها، تنها شرط لازم برای ازدواج و انتخاب همسر را علاقه و عشق می دانند، در حالی که علاقه، تنها گزینه برای ازدواج و انتخاب همسر نیست و نکته های بسیار ظریفی وجود دارد که اگر قبل از ازدواج به آنها توجه نشود، می تواند در آینده دردسرساز شود.

شما باید ببینید ایا از لحاظ فرهنگ و خانواده شبیه هم هستید .این که بگویید دوستش دارم فقط کافی هست و ما باخانواده زندگی نمیکنیم اشتباه است.

علاوه بر خانواده اعتقادات مذهبی هم شرط دیگر است برای ازدواج است.شما باید از لحاظ مذهب و فرهنگ هم تفاهم داشته باشید.عشق هورمون است.

بعد ازدواج کم میشود و شما با چیز دیگر روبرو میشوید.با دید باز نگاه کنید و تمام شرایط ازدواج و نظرات خود رابرای طرف مقابل بگویید.

اگر همه این شرایط رو داشتید و به تفاهم رسیدید باید ابتدا با خانواده خود در جریان بگذارید سپس با خانواده به خواستگاری بروید.

ضمنا در مورد مربی ورزشی توضیحی ندادید علت مخالفت ایشون ربطی به ازدواج شما نداره فقط خانواده و بعد خودتون شرط ازدواج هستید.فقط با دید باز به زندگی نگاه کنید نه فقط عشق.

قبل ازدواج هم مشاوره حتما بگیرید.

موفق باشید

مسلمیان

تصویر ویکی روان

ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا