موفقیت

فکر کردن بزرگترین راه رسیدن به موفقیت است

همه ما به دنبال رسیدن به موفقیت هستیم. همان موفقیتی که در ذهن خود آن را به تصویر کشیدیم و میتواند با تعریف موفقیت در ذهن دیگران متفاوت باشد. اما راه رسیدن به موفقیت به چه شکل است؟ و باید چه کارهایی انجام دهیم؟ راهکارهای ساده و موثر زیادی برای نیل به موفقیت وجود دارد. در ادامه به توصیف موضوع فکر کردن بزرگترین راه رسیدن به موفقیت میپردازیم.

با ویکی روان همراه باشید.

فکر کردن بزرگترین راه رسیدن به موفقیت است

عدم موفقیت فرد با استعداد، می تواند نتیجه عملکرد نامطلوب ذهن او باشد.

عادت هایی در زندگی وجود دارند که تقریبا بیشتر موفقیت های شما را تحت تاثیر قرار می دهند و همچنین عاداتی هم وجود دارند که موجب شکست های پی در پی افراد می شوند.

عادت بسیار خوبی وجود دارد که بی شک از هر نظر می تواند موفقیت های شما را تحت تأثیر قرار دهد ؛ عاداتی به ظاهر ساده ، اما نیازمند تلاش بسیار.

این عادت که نیاز به تمرین فراوان دارد، نه صرف انرژی جسمی بسیار، تعریق یا تحمل درد،عادت به فکر کردناست. عادت به فکر کردن یکی از بارزترین ویژگی های افراد موفق در راه کسب موفقیت میباشد.

قبل از انجام هر کار، بازگو کردن هر حرف یا انجام هر واکنشی، باید درباره آن فکر و تامل کنید. فکر کردن راه رسیدن به موفقیت برای افراد موفقیت میباشد.

عادت به فکر کردن یعنی از تمام اصوات ، اندیشه ها و ایده هایی که در ذهنتان می پیچد، آگاه شوید.

ایجاد این عادت به شما می گوید که شما فردی هستید که توانایی فکر کردن دارید و از این توانایی خود نیز آگاه هستید. همچنین این عادت ماهرانه موجب می شود شما بتوانید افکار و احساسات خود را به وضوح ببینید، این افکار را به طور هدفمند به عمل تبدیل کنید و از آنچه می خواهید انجام دهید، آگاه شوید که بدون شک راه رسیدن به موفقیت میباشد.

در واقع وقتی که فکر کردن در شما به یک عادت تبدیل شده و در درونتان نهادینه شود، ذهن شما قادر خواهد بود به طور خودکار قبل از اقدام به هر عملی، فکر کند. چه بسا مشکلاتی که به خاطر همین فکر نکردن و اقدامات عجولانه، برای افراد پیش می آید.

شاید بسیاری از ما به خودمان بگوییم که ما هم در طول روز بارها این کار را انجام می دهیم ، اما یادتان باشد که تفاوت بسیاری بین یک تفکر چند ثانیه ای و گذرا و تفکری عمیق و تاثیر گذار که با تمرکز صورت می گیرد، وجود دارد. راه رسیدن به موفقیت تنها با تفکرات عمیق و نه سر سری امکان پذیر است.

و همین افکار گذراست که موجب شده افراد نتوانند ارزش واقعی و فواید این عادت را درک کنند و در نتیجه به سادگی از کنار عادات تاثیر گذار گذشته اند.

ما نیازمند آن هستیم که به گونه‌ای هدفمند تلاش کنیم تا ذهن خود را به فکر کردن عادت دهیم و سپس این عادت سودمند را در تمام جنبه‌های زندگی خود حفظ کنیم.

از فواید فکر کردن بزرگترین راه رسیدن به موفقیت قبل از اقدام به عمل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. کاهش استرس
  2. تقویت هوش هیجانی
  3. افزایش قدرت تصمیم گیری

ممکن است از خودتان بپرسید چطور چنین عادت ساده ای چنین فوایدی را بدنبال دارد. اما اثبات شده است که فکر کردن در راه رسیدن به موفقیت ، نقش بسیار موثری در مطلوب شدن عملکرد ذهن دارد و تمام موفقیت ها و شکست های افراد نتیجه عملکرد ذهنی آنهاست. این مسئله آن قدر مهم است که محققان همچنان در حال کشف و بررسی عوامل ارتقاء دهنده عملکرد ذهنی هستند. یکی از رازهای رسیدن به موفقیت در زندگی همین فکر کردن عمیق میباشد.

مثلا شما قطعا فردی را می شناسید که با هوش و با استعداد است، اما نتوانسته است به موفقیتی که شایسته آن است ، دست یابد. عدم موفقیت چنین فرد با استعدادی می تواند نتیجه عملکرد نامطلوب ذهن او باشد. گرچه این فرد، با استعداد است ، اما قطعا نتوانسته از افکاری که در ذهن خود دارد آگاه شود، به آنها عمل کند و تصمیمات صحیح در زندگی بگیرد؛ چرا که توانایی فکر کردن ندارد.

و بر عکس مطمئنا” فردی را هم می شناسید که آن گونه که باید و شاید ، فردی باهوش و با استعداد نیست، اما زندگی موفقی دارد. چرا که این فرد قطعا از عملکرد ذهنی بالایی برخوردار بوده و این توانایی باعث شده است او بتواند تصمیمات درستی برای زندگی خود بگیرد.

در واقع او توانسته است ذهن خود را بخواند و از ایده ها و اندیشه‌هایی که در ذهنش می گذرند، آگاه شود و آگاهانه اندیشه هایش را به عمل تبدیل کند.

بنابراین ذهن خود را عادت دهید که قبل از اقدام به هر عملی ، فکر کند؛ چرا که این کار باعث می‌شود موانعی که در مسیر عملکردهای مطلوب ذهنی ایجاد می‌شود ، رفع شوند و عملکرد های ذهنی مطلوب ، راه رسیدن به موفقیت را تسهیل ببخشد.

برای مطالعه دیگر روشهای رسیدن به موفقیت میتوانید بخش موفقیت ویکی روان را مطالعه کنید.

ویکی روان

ویکی روان سامانه سلامت روان با خدمات متنوع برای تمام فارسی زبانان است. می‌توانید در ویکی روان مشاوره روانشناسی برگزار کنید، در وبینارهای روانشناسی شرکت کرده و از مطالب مرتبط با روانشناسی استفاده کنید. جلسات مشاوره روانشناسی ویکی روان به صورت آنلاین، تلفنی و متنی برگزار می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا