مبلمان

چیدمان مبلمان و نحوه صحیح مهمانداری

فضای اتاق باید ترکیبی از پر و خالی باشد تا بین نیروهای یین و یانگ تعادل برقرار شود. در بعضی از اتاق‌ها، اکثر مبلمان در یک گوشه قرار گرفته‌اند و در نتیجه احساسی شبیه به یک سو خم شدن یا غرق شدن را در ما ایجاد می‌کنند. توزیع و استقرار اثاثیه باید به نحوی باشد که فضای اتاق متعادل به نظر برسدچیدمان مبلمان به شکلی که اطراف هر قطعه از آن برای گردش سیال چی تا حدی آزاد باشد،کار صحیحی است. این نکته در مورد رختخواب نیز صادق است.

با ویکی روان همراه باشید.

جهت قرارگیری تخت نیز مهم است و قرارگیری آن به سمت یک جهت منفی باعث ایجاد اخلال در روابط اجتماعی و حرفه‌ای می‌شود. جهت مناسب برای استقرار تخت خواب یکی از جهات مثبت آپارتمان است.

در نهارخوری اندازه میز باید متناسب با وسعت اتاق باشد. امروزه بیشتر آپارتمان‌ها فاقد نهارخوری مجزا که از نظر فنگ‌شویی بسیار مثبت است. در چین اعتقاد بر این است که نهارخوری بسته و مجزا باعث محدود شدن فرصت‌های اقتصادی ساکنین می‌شود و به همین دلیل نهارخوری‌هایی که در ادامه فضای نشیمن هستند، از نظر فنگ‌شویی مناسب‌تر هستند.

در نهارخوری بیشتر از سایر اتاق‌ها باید از شلوغی و استقرار بیش از حد مبلمان پرهیز کرد. اعضای خانواده باید بتوانند به راحتی و بدون محدودیت در اطراف میز بنشینند و بلند شوند.

میزهای نهار خوری اکثرا مستطیل هستند و به دلیل چهارگوش بودن اتاق یا فضای نهارخوری، عملکرد مناسبی دارند اما میزهای گرد، بیضی و هشت‌ضلعی نیز انتخاب‌های درستی به شمارمی‌آیند. در هنگام ضیافت‌ها، آقا و خانم خانه بهتر است در دو انتهای میز بنشینند ولی اگر صاحبخانه تنها یک نفر باشد شایسته است که مهم‌ترین مهمان را در انتهای دیگر میز و رو به سمت ورودی اتاق جای دهد.

مبلمان

در نشیمن، هیچ یک ازصندلی‌ها، مبل‌ها و یا کاناپه‌ها نباید پشت به ورودی خانه باشند. استقرار مبلمان مربوط به نشستن در زیر تیرهای زیر سقف یا در معرض تهدید یک شار عمده نیز صحیح نیست.

کاناپه و صندلی در صورت قرار داشتن دیواری در پشت آنها، از ثبات و ایمنی بیشتری برخوردار هستند. مناسب‌ترین شرایط برای نشستن هنگامی‌ است که انسان رو به در ورودی یا پنجره‌ای قرار گیرد.

صندلی‌ها و کاناپه نباید زیاد به یکدیگر نزدیک باشند. افرادی که روی آنها می‌نشینند نباید احساس محدودیت کنند.

میزهای جلوی مبل نیز اگر خیلی نزدیک به صندلی و کاناپه باشند، همین احساس را به وجود می‌آورند. مبلمان نشستن باید فاصله کافی از بخاری دیواری داشته باشد تا مهمانان به جای گرم شدن کباب نشوند.

مهم است که رئیس خانواده (مرد یا زن) در اتاق به گونه‌ای بنشیند که بتواند ورودی اصلی را ببیند. موقعیتی که به صورت قطری به ورودی نگاه کنید در فنگ‌شویی «موقعیت مسلط» نام دارد و به شخصی که در این حالت بنشیند، اختیار و قدرت می‌دهد. اصولا تا حد امکان ورودی اصلی باید قابل رویت برای همه اشخاص موجود در اتاق باشد. نصب یک آینه در محل مناسب امکان دیدن ورودی را برای اشخاصی که پشت به آن نشسته‌اند، فراهم می‌سازد. تعارف کردن صندلی یا مبلی که مستقیما در مقابل ورودی قرار گرفته به مهمانان، حاکی از احترام و رعایت آداب معاشرت است اما زمانی که تنها هستید، خود شما در این مکان بنشینید. البته در صورت علاقه‌مندی به دید و بازدید، باید جای خود را گاهی تغییر دهید.

چیدن مبلمان باید به گونه‌ای طراحی شود که راحتی و آسانی ارتباط را فراهم سازد. مبلمان سفت و ناراحت باعث ایجاد عدم آرامش می‌شود و به صمیمیت گفتگوها آسیب می‌رساند. چیدن مبلمان نشستن به شکل نیم‌دایره، دایره و یا هشت‌ضلعی مشوق گفتگو و برقراری ارتباط بین افراد است. در حالی که نظم مثلثی یا L شکل، در صورتی که هر دو ضلع پشت به دیوار باشند، شاری تولید نمی‌شود.

اشیاء مورد استفاده روزمره را باید در مکان‌هایی گذاشت که به راحتی قابل دسترس باشند. تزئینات مورد علاقه، تابلوهای نقاشی و قاب‌های عکس را باید به گونه‌ای به نمایش گذارد که امکان دیدن و لذت بردن از آنها در حالت نشسته یا ایستاده امکانپذیر باشد.

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره مهدی بختیاری

مشاوره حرفه اى فنگ شويى و دكوراسيون خانه ، فضا هاى ادارى و تجارى، ويلا 09124683563

این و هم چک کنید

۲۱ راه ابراز عشق در خانواده (محبت در خانواده)

ابراز عشق در خانواده می تواند اعضا را به هم نزدیک تر کند و محیط …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *