لجباز

پسرم لجباز و بهانه گیر شده

پرسش: من یک پسر بچه ۵/٣ ساله دارم که خیلی باهاش مشکل دارم تا جایی که خودم دارم مشکل روانی پیدا می‌کنم. این مشکلات از بدو تولد شروع شد تا همین امروز. از تولد تا ۶ ماهگی گریه می‌کرد چون کولیک داشت. به خاطر همین غذا نمی‌خورد و بدغذا و بد خواب شد. تا ٣ سالگی زبون باز نکرد. دو سالی هست که لجباز و بهانه‌گیر شده و بدخوابه و در حال حاضر پرخاشگر شده و از پیر و جوان گرفته همه رو تهدید می‌کنه و می‌زنه. اصلا به حرف من و پدرش گوش نمی‌ده و با بچه برادرم که هم‌سن خودش هست خیلی مشکل داره تا جایی که اون بچه از این می‌ترسه و سرخورده شده. من حس می‌کنم به ته خط رسیدم. لطفا کمکم کنید.

با ویکی روان همراه باشید.

پاسخ: سلام دوست عزیز. پیرو سوال مطرح شده، فرزند شما چون از تولد تا شش ماهگی کولیک معده داشته شما توجه بسیار زیاد کردید وکم کم فرزند شما به توجه زیاد عادت کرده و شما با توجه به گذشت زمان توانایی خود را از دست داده‌اید که بخواهید به همان سبک و سیاق عمل کنید. بچه‌ها در سن سه سالگی به دلیل مرحله خودمحوری، لجباز و پرخاشگر می‌شوند و هر چیزی را پرتاب می‌کنند. بهتر است برای بهبودی این شرایط به فرزندمان هشدار ندهیم که این کار را نکن. بهتر است قهر کنیم و تا مدت‌زمان کوتاهی صحبت نکنیم و طوری رفتارکنیم که رفتار و عملکرد ما قابل پیش‌بینی نباشد. به این‌صورت می‌توانید ایشان را کنترل کنید.

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره پروانه صفایی مقدم

متخصص روانشناسی بالینی عضو سازمان نظام روانشناسی عضو سازمان علوم شناختی سخنران برتر سمینارها 02177610857_09122849487

این و هم چک کنید

افسردگی بالینی چیست؟ (علائم و درمان افسردگی بالینی)

افسردگی بالینی (افسردگی بالینی به انگلیسی = Clinical depression) یکی از انواع بیماری افسردگی است …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *